KSBÜ Rektörü KAVUNCU: Sağlık Hizmetlerinde Randevu Sorununu Çözüyoruz

Sağlık 09.05.2019 - 01:40, Güncelleme: 13.11.2023 - 06:33 1077+ kez okundu.
 

KSBÜ Rektörü KAVUNCU: Sağlık Hizmetlerinde Randevu Sorununu Çözüyoruz

KSBÜ Rektörü Prof. Dr. Vural Kavuncu, Kütahya’ya sözünün olduğunu hatırlatarak, ‘’Sağlık hizmetlerinde, ana branşlarda randevu sorununu çözüyoruz.’’ dedi.
Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi’ne yeni atanan 10 Öğretim Üyesi için Rektörlük tarafından tören düzenlendi. KSBÜ Rektörü Prof. Dr. Vural Kavuncu, Kütahya’ya sözünün olduğunu hatırlatarak, ‘’Sağlık hizmetlerinde, ana branşlarda randevu sorununu çözüyoruz.’’ dedi. Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektör Prof. Dr. Vural Kavuncu yeni atanan 10 Öğretim Üyesi’ni makamında kabul etti. Rektör Kavuncu öğretim üyelerine çiçek takdim ederek, başarı dileklerinde bulunuldu. Üniversiteye yapılan yeni atamalar hakkında Rektör Kavuncu şu açıklamalarda bulundu: ‘’Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi ilimizde ‘Sağlık Temalı’ ve 2’nci Devlet Üniversitesi olarak geçtiğimiz sene kurulmuş, Eylül ayında da Rektör ataması gerçekleşmişti. Göreve geldiğimiz ilk aylarda kamuoyuna yeni Sağlık Üniversitesinin hedeflerini anlatmış, Üniversitemizin şehrimize, ülkemize, bilim dünyasına katkı verecek, yeni nesil Üniversite olacağını söylemiştik. Bütün bu hedeflerimiz için en önemli öncelik yeter sayıda ve nitelikli bir akademisyen kadrosuna sahip olmaktı. Daha önceki senelerde gerek kadro imkanlarının yetersizliği gerekse de başvuruların olmayışı, doktorlarımızdan diğer illere ve özel hastanelere yoğun geçişler, nihai olarak da 15 Temmuz sonrası yaşanan süreç Tıp Fakültesinde kan kaybına neden olmuş, hem eğitim hem de sağlık hizmetleri yönüyle aksamalar oluşmuştu. Zaman kaybına tahammülümüz yoktu, bu nedenle hızlı hareket ettik. İlk kadro ilanlarımızla birlikte 50 ye yakın öğretim üyesi ataması gerçekleştirdik, yeni ilanımızla birlikte 40 öğretim üyesi daha alıyoruz. “HER GEÇEN GÜN HASTANEMİZDE YENİLİKÇİ VE YÜKSEK NİTELİKLİ SAĞLIK HİZMETLERİ VERİLİYOR’’ Bugün de Çocuk Cerrahisine Doç. Dr. İbrahim Uygun, Kadın Hastalıkları ve Doğum AD’ye Dr. Öğr. Üyesi Cenk Soysal, Dr. Öğr. Üyesi Özlem Erten, Dr. Öğretim Üyesi Onur İnce, Radyasyon Onkolojisi AD’ye Dr. Öğr. Üyesi Ali Türk, Çocuk ve Ruh Sağlığı Hastalıkları (Çocuk Psikiyatrisi) AD’ye Selçuk Özkan, İç Hastalıkları AD’ye Dr. Öğrt. Üyesi Sertaş Erarslan, Ortopedi ve Travmatoloji AD’ye Dr. Öğr. Üyesi Nihat Demirhan Demirkıran, Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon AD’ye Dr. Öğr. Üyesi Aysun Özlü, Diş Hekimliği, Ağız Diş Çene Cerrahisi AD’ye Dr. Öğr. Üyesi Melike Başaran, Hemşirelik, İç Hastalıkları Hemşireliği AD’ye Dr. Öğr. Üyesi Havva Gezgin Yazıcı’nın atamalarını gerçekleştirdik. Yeni kadrolarımız ile hem eğitim hem de sağlık hizmetlerinde büyük bir güç kazanmış oluyoruz. Kütahyalı hemşehrilerimize Evliya Çelebi Hastanesi’nde ana branşlarda randevu sorununu çözeceğiz diye bir söz vermiştik. Şimdi hem ana branşlarda hem de yan dal branşlarında bir rahatlama oldu. Hem de her geçen gün hastanemizde yenilikçi ve yüksek nitelikli sağlık hizmetleri veriliyor. Bundan dolayı mutluluk duyuyoruz. Üniversitemizin gelişmesi ve büyümesi devam edecek.’’ Dedi. - DORUK
KSBÜ Rektörü Prof. Dr. Vural Kavuncu, Kütahya’ya sözünün olduğunu hatırlatarak, ‘’Sağlık hizmetlerinde, ana branşlarda randevu sorununu çözüyoruz.’’ dedi.

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi’ne yeni atanan 10 Öğretim Üyesi için Rektörlük tarafından tören düzenlendi. KSBÜ Rektörü Prof. Dr. Vural Kavuncu, Kütahya’ya sözünün olduğunu hatırlatarak, ‘’Sağlık hizmetlerinde, ana branşlarda randevu sorununu çözüyoruz.’’ dedi.

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektör Prof. Dr. Vural Kavuncu yeni atanan 10 Öğretim Üyesi’ni makamında kabul etti. Rektör Kavuncu öğretim üyelerine çiçek takdim ederek, başarı dileklerinde bulunuldu.

Üniversiteye yapılan yeni atamalar hakkında Rektör Kavuncu şu açıklamalarda bulundu: ‘’Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi ilimizde ‘Sağlık Temalı’ ve 2’nci Devlet Üniversitesi olarak geçtiğimiz sene kurulmuş, Eylül ayında da Rektör ataması gerçekleşmişti. Göreve geldiğimiz ilk aylarda kamuoyuna yeni Sağlık Üniversitesinin hedeflerini anlatmış, Üniversitemizin şehrimize, ülkemize, bilim dünyasına katkı verecek, yeni nesil Üniversite olacağını söylemiştik. Bütün bu hedeflerimiz için en önemli öncelik yeter sayıda ve nitelikli bir akademisyen kadrosuna sahip olmaktı. Daha önceki senelerde gerek kadro imkanlarının yetersizliği gerekse de başvuruların olmayışı, doktorlarımızdan diğer illere ve özel hastanelere yoğun geçişler, nihai olarak da 15 Temmuz sonrası yaşanan süreç Tıp Fakültesinde kan kaybına neden olmuş, hem eğitim hem de sağlık hizmetleri yönüyle aksamalar oluşmuştu. Zaman kaybına tahammülümüz yoktu, bu nedenle hızlı hareket ettik. İlk kadro ilanlarımızla birlikte 50 ye yakın öğretim üyesi ataması gerçekleştirdik, yeni ilanımızla birlikte 40 öğretim üyesi daha alıyoruz.

“HER GEÇEN GÜN HASTANEMİZDE YENİLİKÇİ VE YÜKSEK NİTELİKLİ SAĞLIK HİZMETLERİ VERİLİYOR’’

Bugün de Çocuk Cerrahisine Doç. Dr. İbrahim Uygun, Kadın Hastalıkları ve Doğum AD’ye Dr. Öğr. Üyesi Cenk Soysal, Dr. Öğr. Üyesi Özlem Erten, Dr. Öğretim Üyesi Onur İnce, Radyasyon Onkolojisi AD’ye Dr. Öğr. Üyesi Ali Türk, Çocuk ve Ruh Sağlığı Hastalıkları (Çocuk Psikiyatrisi) AD’ye Selçuk Özkan, İç Hastalıkları AD’ye Dr. Öğrt. Üyesi Sertaş Erarslan, Ortopedi ve Travmatoloji AD’ye Dr. Öğr. Üyesi Nihat Demirhan Demirkıran, Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon AD’ye Dr. Öğr. Üyesi Aysun Özlü, Diş Hekimliği, Ağız Diş Çene Cerrahisi AD’ye Dr. Öğr. Üyesi Melike Başaran, Hemşirelik, İç Hastalıkları Hemşireliği AD’ye Dr. Öğr. Üyesi Havva Gezgin Yazıcı’nın atamalarını gerçekleştirdik. Yeni kadrolarımız ile hem eğitim hem de sağlık hizmetlerinde büyük bir güç kazanmış oluyoruz. Kütahyalı hemşehrilerimize Evliya Çelebi Hastanesi’nde ana branşlarda randevu sorununu çözeceğiz diye bir söz vermiştik. Şimdi hem ana branşlarda hem de yan dal branşlarında bir rahatlama oldu. Hem de her geçen gün hastanemizde yenilikçi ve yüksek nitelikli sağlık hizmetleri veriliyor. Bundan dolayı mutluluk duyuyoruz. Üniversitemizin gelişmesi ve büyümesi devam edecek.’’ Dedi. - DORUK

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve dorukmedya.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.