Yazı Detayı
31 Ağustos 2022 - Çarşamba 13:55 Bu yazı 380 kez okundu
 
Eylül.. Velilerin Sınavı...
Savaş CANSEVDİ - Hedef
kutahyadorukgazetesi@gmail.com
 
 

Takvim olarak yaz bitti, Eylül ayı geldi çattı. Öğrencilerin sınavları, sonuçları, okullara kayıt, yurt çıktı, ev bulundu bulunamadı vs gibi barınma konularını bitirdikten sonra hareketli bir yaz dönemi sona erdi.

Eylül ayı ile birlikte okullara hazırlık, giyim, kırtasiye, kayıt parası, kolej ücretleri, okul servisi bedelleri, ayakkabı, çanta vs. vs. vs...

Resmi kayıtlara göre yüzde79.6 hissedilen yüzde 400 oranında fiyatı artan her şey üzerinden Haziran'da öğrencilerin girdiği sınavlardan sonra asıl sınav,  Eylül ayında velilerin, çocukları için okul hazırlığı sınavı ayı.

Bir öğrencinin ortalama okul hazırlığı maliyeti bugün itibariyle bir asgari ücret bedeline yakın bedeli gözden çıkarmayı gerektirecek boyutlara ulaştığı bu günlerde tüm velilerimiz yettirme sınavına girecekler.

Artan maliyetler karşısında, çocuklarını okula hazırlayan tüm velilerimize Eylül ayı okula hazırlık sınavında başarılar diliyorum.

Eylül ayında bir diğer başlık ise okul servislerindeki denetim, gözetim, servis araçlarındaki evrak eksikleri, yolcu emniyet sistemleri, yeterlilik belgesi vb. gibi konularda servis araçları sahiplerinin eğitim öğretim yılı başlamadan eksikliklerini tamamlayarak, ailelerin gözlerinin içine baktığı evlatlarının okullara gidiş gelişlerini sağ salim yapmalarını, servis içinde çocuk unutup kapıyı kilitleyip gitmedikleri bir dönem diliyorum.

Gelelim doğalgaz, elektrik kalemlerinde artan maliyetlerin yansımaya başlamasına.

Gerçekten büyük bir gider haline gelen doğalgaz ve elektrik, ailelerin ekonomisini ciddi ölçüde sarsacak bir düzeye çıktı.

Isınmadan kısmak için açılmayan kaloriferlerden yapılmaya çalışılan tasarruf, soğuk algınlığı, grip olarak acil servislerde ve ilaç bedellerinden misli ile çıkacaktır.

Tüm bunlara rağmen Eylül ayı,  yeni bir mevsimin başlangıcı olma özelliğiyle,  eğitim öğretim yılının başlamasıyla tüm öğrencilerimize başarılar, velilerimize sabır ve tahammül diliyorum.

Sağlıkla mutlulukla....

 
Etiketler: Eylül.., Velilerin, Sınavı...,
Yorumlar
Haber Yazılımı