Haber Detayı
31 Ağustos 2021 - Salı 12:33 Bu haber 3244 kez okundu
 
Zafere Doğru Kick Boks Şampiyonası
Kütahya Geleneksel 13. İller Arası Zafer Kupası Kick Boks Şampiyonası 26 - 29 Ağustos 2021 tarihlerinde Kütahya Yeni Kapalı Spor Salonunda, 15 ilden 400 sporcunun katılımıyla yapıldı.
SPOR Haberi
Zafere Doğru Kick Boks Şampiyonası

Kütahya Geleneksel 13. İller Arası Zafer Kupası Kick Boks Şampiyonası 26 - 29 Ağustos 2021 tarihlerinde Kütahya Yeni Kapalı Spor Salonunda, 15 ilden 400 sporcunun katılımıyla yapıldı.

Program gereği 27 Ağustos 2021 Cuma günü katılımcılar temin edilen araçlarla zaferin kazanıldığı Dumlupınar'a götürülerek, oradaki tarihi yerler rehber eşliğinde gezdirildi ve Cuma Namazı 137 bin şehidimizin olduğu bölgede eda edildi. Geleneksel olarak her yıl ilimizde düzenlenen Zafer Kupası Kick Boks Şampiyonasının 13.sü Osmaniye, Diyarbakır, Gaziantep, Ankara, Bursa, Denizli, Eskişehir, Balıkesir, Samsun, Bilecik, Uşak, Afyonkarahisar, Burdur, Manisa, Kütahya, illerinden yaklaşık 400 sporcunun katıldığı şampiyona gerek uygulanan program gerekse maçların kaliteli ve çekişmeli bir şekilde geçmesi mini bir Türkiye Şampiyonası havası estirdi. Katılımcıların da takdirle karşıladığı bir şampiyonadan herkesin memnun ayrılması bundan sonraki şampiyonalara da kesin katılma arzusunda olduklarının ifadesiydi.

 

Zafer Kupası Kick Boks Şampiyonası’nın Kütahya ev sahipliğinde yapılmasından duyduğu memnuniyeti paylaşan Vali Vekili Mustafa GÜNEY, emeği geçenlere teşekkür etti. Her gencin bir spor dalı ve sanatla ilgilenmesi gerektiğini belirten Vali Vekili Mustafa GÜNEY, “Sizlere emek veren hocalarınıza ve ailelerine teşekkür ediyoruz” dedi.

30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutlayan ve zaferin önemine dikkat çeken Vali Vekili Mustafa GÜNEY, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün yol arkadaşı, dönemin Millî Eğitim Bakanı Mustafa NECATİ’nin  Millî Mücadele anısını paylaştı. GÜNEY, “Karlı havada, yorganını ‘millet malı’ diyerek top mermilerinin üzerini örten kadınların, Şerife bacıların emaneti olan bu topraklara sahip çıkacağız. Yaptığımız her işin en iyisini yapma gayretinde olacağız. Bu ruhu kazandığımızda gerisi gelecek zaten. Hepinize başarılar diliyorum” diye konuştu. 

Müsabakalar esnasında yapılan Turizm ve Folklor Araştırma Derneği ekibinin folklor gösterileri büyük beğeni kazanırken; katılan hakem ve antrenörlere seramikte Dünya markası olan KERAMİKA Seramik ürünlerinden hediyeleri Keramika Seramik E-Ticaret, Satış, Marka Müdürü Tuğba ÖZTÜRK tarafından takdim edildi. Yine leblebinin gerçek anavatanı olan Tavşanlı'dan Kütahya Kültür Derneği adına konuklarımıza takdim edilen hediyelik leblebi paketleri de Kütahya Kültür Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet YILMAZ tarafından verildi.

Bu arada Kick Boks İl Temsilciliği ile Gençlik Spor İl Müdürlüğü tarafından hazırlanan plaketler Kütahya Vali Vekili Mustafa   GÜNEY, Gençlik Spor İl Müdürü Feyzullah GAYRET, Spor Şube Müdürü Tuna ŞİMŞEK ARSLAN, Kültür Turizm Müdürü Zekeriya ÜNAL, Keramika Seramik Genel Müdürü Emin YÜCE ve e-ticaret, satış, marka Müdürü Tuğba ÖZTÜRK, Kütahya Kültür Derneği Başkanı Süleyman MUSLU, Aşiyan Ajans Organizatörü Ahmet YILMAZ, Turizm ve Folklor Araştırma Derneği adına Özlem ÖZRENK'e takdim edildi.

 

Şampiyonada derece elde eden sporculara madalyaları verilirken; genel değerlendirmede 1.olan Bursa ili adına Harun Alan S.K. Antrenörü Harun ALAN'a, 2.olan Eskişehir ili adına Erk Gym S.K. Antrenörü Bülent UYSAL'a, 3.olan Osmaniye ili adına Kadıoğlu S.K. Antrenörü Hakan KADIOĞLU'na, diğer 3.olan Ankara ili adına Harun Kılıç S.K. Antrenörü Harun KILIÇ'a kupaları verildi. Centilmenlik gereği Kütahya'daki kulüplerin aldığı puanlar kupa değerlendirmesinde dikkate alınmadı.

 

Şampiyonada Uluslararası Hakem Ali Ekber EKEN; Ulusal Hakemler Fatma ÇAKIR, Abdullah MERTSOY, Necati ŞİMŞEK, Kemal ALTUNTAŞ, Hava KUPLAY, Turan İZCİ, Filiz PEKTAŞ, Hatice BAYKARA, Funda AKAR; Bölge Hakemleri Seher SERBEST, Serdar TOY, Nurullah KUŞÇU, Ceylan SOYALAN, Furkan KIL; Aday Hakemler Muharrem Fatih KOÇ ve Volkan AKBULUT görev yaptı.

 

Şampiyonaya Kütahya Milletvekilleri Ahmet ERBAŞ ve Ceyda ÇETİN ERENLER telgraf aracılığıyla başarı dileklerini ifade ederken; Kütahya Vali Vekili Mustafa GÜNEY, Gençlik ve Spor İl Müdürü Feyzullah GAYRET, Spor Şube Müdürü Tuna ŞİMŞEK ARSLAN, Kütahya Kültür Turizm Müdürü Zekeriya ÜNAL, Kütahya Kültür Derneği Başkanı Süleyman MUSLU, Keramika e-ticaret satış marka Müdürü Tuğba ÖZTÜRK, Kütahya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Erkan SAĞLAM, Aşiyan Ajans Koordinatörü Ahmet YILMAZ, Kick Boks İl Temsilcisi ve Antrenör Ahmet ARABACI, bazı daire müdürleri, STK Temsilcileri, ülkemizin dört bir tarafından katılım sağlayan antrenörler, idareciler, sporcular, veliler ve hakemler katıldı. - DORUK Fatma

Kick Bokscular Zafertepe'de haberi için tıklayınız...

Kaynak: (DORUK) - DORUK GAZETESİ Editör: Fatma Çakır
Yorumlar
Haber Yazılımı