Haber Detayı
24 Şubat 2021 - Çarşamba 00:20 Bu haber 7180 kez okundu
 
ZAFER, Yılın Kalkınma Ajansı
Zafer Kalkınma Ajansı, Şehir Ödülleri Türkiye 2020'de Umut Işığı Ödülü - Örgütlenme Kategorisinde "Yılın Kalkınma Ajansı" ödülüne layık görüldu. Ödülü Zafer Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Veli OĞUZ aldı.
GÜNCEL Haberi
ZAFER, Yılın Kalkınma Ajansı

Zafer Kalkınma Ajansı,  Şehir Ödülleri Türkiye 2020'de Umut Işığı Ödülü - Örgütlenme Kategorisinde "Yılın Kalkınma Ajansı" ödülüne layık görüldu.  Ödülü Zafer Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Veli OĞUZ aldı.

2017 yılından itibaren, Yaşayan Şehirler Platformu tarafından, ilgili şehir paydaşları ile birlikte organize edilen, "Şehir Ödülleri Türkiye" etkinliği, 22 - 24 Şubat 2021 tarihlerinde "Hayallerin Ötesindeki Şehir, Olağan Üstü İnsanlar" temasıyla Ardahan'da  icra edilmekte.   

 

Zafer Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Veli OĞUZ: "Zafer Kalkınma Ajansı olarak “Yılın Kalkınma Ajansı” ödülüne layık görülmenin mutluluğu ve gururu içindeyiz.

Çalışmaların temelinde öğrenen ve öğreten kurum olmak, yenilikçilik ve yüksek sorumluluk bilinci ile sahiplenmenin çok büyük rolü var.

Bu ödülün sahibi; Afyonkarahisar, Kütahya, Manisa ve Uşak illerimizdeki tüm paydaşlarımızdır.

Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sayın Mustafa VARANK'a, Bakan Yardımcılarımıza, Kalkınma Ajansları Genel Müdürümüz Sayın Barış YENİÇERİ’ye, bize desteğini esirgemeyen Ajansımız Yönetim Kuruluna şükranlarımı sunar; mesai kavramı gözetmeksizin vazifesini icra eden Ajans çalışanlarımıza da teşekkür ederiz" dedi.

 

Kentlerin geleceğini şekillendirecek doğru proje uygulamaların desteklenmesi, öncü ve faydalı uygulamaların örnek gösterilmesi, yeni proje ve uygulamalar için şehirlerarasında ortak zemin oluşturulması amacıyla verilen Şehir Ödülleri Türkiye, Yaşayan Şehirler Platformu'nun kendisiyle aynı adı taşıyan projesi kapsamında bu yıl üçüncü kez sahiplerini bulacak.

Yaşadıkları kentlere değer katan isimlere takdim edilen özel ödüller, 'umut Işığı' temalı paydaş ödülleri, 'bilim Işığı' temalı akademik ödüller olmak üzere üç ana tema ve 27 kategoride verilen ödüller, bu yıl düşman işgalinden kurtuluşunun 100'üncü yılı dolayısıyla Ardahan'da takdim edilmekte.

Şehir Ödülleri’nde bu yıl, özel ödüller kapsamında, şehirlerine dokunarak geleceklerini değiştiren, ülkemizin 3 önemli değerine Şehre Adanmış Yaşam Özel Ödülü, Şehri Temsil Hemşehri Ödülü ve Şehrine İnananlar Özel Ödülü takdim edilecek. Bilim Işığı Temalı Akademik Ödüller kategorisinde ise 4 akademisyene başarılı çalışmalarının sonucu ödül takdim edilecek. Umut Işığı Temalı Paydaş ödülleri kapsamında ise, şehirlerini temsilen 4 büyükşehir belediyesi, 1 İl belediyesi, 1 Üniversite, 2 Kaymakamlık, 2 Kalkınma Ajansı, 1 Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı, 9 ilçe belediyesi, 1 Ticaret ve Sanayi Odası, 1 Ticaret Borsası ve 1 belde belediyesi ekipleri ile birlikte ödül almaya Ardahan’a gelecek.
Türkiye'nin en prestijli şehir ödülleri arasında gösterilen Şehir Ödülleri Türkiye, Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Bilim ve Teknoloji Bakanlığı destekleriyle bu yıl Ardahan Valiliği ve Ardahan Ticaret ve Sanayi Odası koordinatörlüğü, Çıldır Kaymakamlığı, Çıldır Belediyesi, Serhat Kalkınma Ajansı ve Yaşayan Şehirler Platformu iş birliğinde düzenlendi.


Şehir Ödülleri Türkiye 2020'de, ödüle değer görülen proje ve uygulamalar uzun bir değerlenme sürecinin sonunda belirlendi. Ön başvuru, başvuru, ön değerlendirme gibi bir çok süreci başarıyla tamamlayan kurum ve kuruluşlar başkanlıklarını Ardahan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Biber ve Artvin Çoruh Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Tilki'nin yaptığı, aralarında Çalışma, Sosyal Hizmetler ve Aile Bakan Yardımcısı Ayşe Kardaş Ergezen, CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, Yaşayan Şehirler Platformu Kurucu Başkanı Alper Akın'la gazeteci, yazar ve akademisyenlerden oluşan 25 kişilik jürinin değerlendirmesinden geçti.

Zafer Kalkınma Ajansı'nı şehrimize ve bölgemize vermiş olduğu katkılardan dolayı DORUK Gazetesi olarak tebrik eder, başarılarının devamını dileriz. - DORUK Fatma

Kaynak: (DORUK) - DORUK GAZETESİ Editör: Fatma Çakır
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı