Haber Detayı
26 Nisan 2020 - Pazar 14:59 Bu haber 1258 kez okundu
 
Vatan Sözle Sevilmez, İcraat Yapacaksın
NSW Türk Kuruluşları Konseyi 26 Ocak 2020'de Özçınarlar Petrol Yönetim Kurulu Başkanı Göksel ÖZÇINAR'ı 23 Nisan'da Avustralya'nın Sydney şehrinde "Bir Atatürk büstü de buraya" kampanyasına sponsorluk yaparak Atatürk büstünün yapımını üstlenerek; Kütahya'nın Avustralya'da anılmasına vesile olmuştur.
GÜNCEL Haberi
Vatan Sözle Sevilmez, İcraat Yapacaksın

NSW Türk Kuruluşları Konseyi 26 Ocak 2020'de Özçınarlar Petrol Yönetim Kurulu Başkanı Göksel ÖZÇINAR'ı 23 Nisan'da Avustralya'nın Sydney şehrinde "Bir Atatürk büstü de buraya" kampanyasına sponsorluk yaparak Atatürk büstünün yapımını üstlenerek; Kütahya'nın Avustralya'da anılmasına vesile olmuştur.  Atatürk büstü Türk Dayanışma Derneği ve Türk Evi (Turkish Welfare Association & Cultural Centre)'nin bahçesinde dikilmiştir. Göksel ÖZÇINAR: " Vatan sözle sevilmez icraat yapacaksın ki sevdiğin belli olacak. Ay yıldızlı şanlı bayrağımızın dikildiği, dalgalandığı her yer vatan toprağımızdır" dedi.

Avustralya'da yaşayan İbrahim KAZAL vermiş olduğu bilgide “Benim kendime göre ince bir hesabım var. O büstün altına; "Bu büstün yapımına Göksel ÖZÇINAR sponsor olmuştur" yazdıracağım. Sultan Süleyman değiliz, bir gün biz de öleceğiz, ÖZÇINARLAR Kütahya ve Türkiye'de branşında bir marka. Bir gün bir Kütahyalı Avustralya'ya gidip bu büstün altında Göksel ÖZÇINAR adını okuduğunda Kütahyalı olmakla gurur duyacak, bu şeref sana da sülalene de yeter.”dedi.


Biz Türküz, Bedenimizde Bozkurt Kanı Dolaşmaktadır diyen Göksel ÖZÇINAR: "16 Şubatta Avustralya Sidney şehrine ulaşan Atamızın heykelinin açılışı bu gün törenle açılışı gerçekleşti. Açılışa davet edildim, gidemedim sağlık olsun, gönlüm oradaki dostlarımla beraber. Vatan sözle sevilmez icraat yapacaksın ki sevdiğin belli olacak. Ay yıldızlı şanlı bayrağımızın dikildiği, dalgalandığı her yer vatan toprağımızdır.

TÜRK Bayrağı ve AZERBAYCAN bayrağı yanın da Atatürk heykeli de dünyanın öbür ucunda da olsa varlığımızın göstergesi olacaktır çünkü biz TÜRKÜZ bedenimizde bozkurt kanı dolaşmaktadır, hayırlı olsun" dedi. - DORUK Fatma Çakır

Kaynak: (DORUK) - DORUK GAZETESİ Editör: Fatma Çakır
Yorumlar
Haber Yazılımı