Haber Detayı
06 Aralık 2022 - Salı 01:03 Bu haber 1631 kez okundu
 
Vali ÇELİK: Vazgeçmeyin, Hayat Her Gün Yeniden Başlıyor
EĞİTİM Haberi
Vali ÇELİK: Vazgeçmeyin, Hayat Her Gün Yeniden Başlıyor

Yeni Bir Hayat, Yeni Bir Nefes Derneği’nin organize ettiği Gençlerle El Ele Başarı Hikâyelerinde öğrencilerle buluşan Kütahya Valisi Ali Çelik, “İşin kahramanı ve oyuncusu sizsiniz. Yapmak istediklerinizi iyi belirleyin, nereye gitmek istiyorsanız o hayali koruyun. Hayalleriniz ve inancınız olmazsa başkalarının oyununu izler, onları alkışlarsınız” dedi.


Kütahya İl Milli Eğitim Müdürlüğünde yaklaşık 400 lise öğrencisiyle bir araya gelen ve gençlere hayata ve geleceğe dair önemli tavsiyelerde bulunan Vali Ali Çelik’e bir de sürpriz yapıldı. 


Sürpriz Video ve Müzik Duygulandırdı

Kütahya Sağlık Meslek Lisesindeki fotoğrafıyla başlayan, Kütahya’daki halkla iç içe fotoğraflarının yer aldığı ve Kütahyalıların sevgi mesajlarının yer aldığı sürpriz video Vali Ali Çelik’i duygulandırdı. Videonun ardından konuşmak üzere sahneye çıkan Vali Çelik, emeği geçenlere ve tüm Kütahya’ya teşekkür etti.  Program arasında öğrenciler, ‘Bir Şarkısın Sen, Ömür Boyu Sürecek’ şarkısını hep birlikte söyledi.


“Gideceğiniz Yolu Bilmiyorsanız Hangi Yoldan Gittiğinizin Bir Önemi Kalmayacak”

Başarının göreceli bir kavram olduğunu belirten Vali Ali Çelik, “Başarılı insanları nasıl tanırsınız sorusunun birçok yanıtı var. Başarılı insanların bilgi yüklendikçe daha mütevazı, daha saygılı olması, etrafında olup bitenlerin daha farkında olması, zorluklar karşısında iyiliği büyütmeye çalışması olduğu söyleniyor. Bunların hepsi göreceli. Önemli olan sizin için ne anlama geldiği. İşin odağında siz varsınız. Gitmek istediğiniz yolu bilmiyorsanız günün sonunda hangi yoldan gittiğinizin bir önemi kalmayacak. Hedef koymak, nereye gitmek istediğini belirlemek başarı hikâyelerinin temel motivasyonu” diye konuştu.


“İzlenmesi Gereken Hikâyeyi Siz Yazabilirsiniz”

Öğrencilerden kendilerine inanmalarını isteyen Vali Çelik, “Yaşam ve hikâye sizin hikâyeniz. Bazen başkalarının hikâyesini seyredebilir, orada iyi bir seyirci olabilirsiniz ama işin asıl oyuncusu kendiniz olduğunu fark eder ve bu hayatı kendiniz için yaşamaya başlarsanız izlenmesi gereken hikâyeyi siz yazabilirsiniz. Bunun için de kendinizi sevmeniz, yapmanız gerekenlerinin farkına varmanız gerekiyor” dedi.


“İşin Kahramanı ve Oyuncusu Sizsiniz”

Hayallerini ve inançlarını koruyarak hedefledikleri yolda yürümelerini gerektiğinin altını çizen Vali Çelik, “İşin kahramanı ve oyuncusu sizsiniz. Yapmak istediklerinizi iyi belirleyin, nereye gitmek istiyorsanız o hayali koruyun. Hayalleriniz ve inancınız olmazsa başkalarının oyununu izler, onları alkışlarsınız. Hepinizin gözünde o enerjiyi ve yapabilirliği görüyorum. Kendinizi asla küçümsemeyin. Zorluklar, eksikler, yetersiz olduğunu düşündüğünüz birçok konu vardır, ama şikâyet etmeyin, çünkü hayat her gün yeniden başlıyor” şeklinde konuştu. 


Mücadele etmenin önemine de dikkat çeken Vali Çelik, Türk sinemasının bilge yönetmeni Ahmet Uluçay’ın hayatını örnek gösterdi ve “Vazgeçmeyin” dedi. 


“Ne Fiziksel Unsurlarınız Ne De Başkalarının Ne Söylediğinin Önemi Olmalı”

Akran zorbalığına da dikkat çekerek “Bazen birbirimize karşı çok acımasızız” diyen Vali Çelik, “Hepimizin kusurları, eksikleri var. Bazen birbirimize karşı çok acımasızız. Çocukluk yıllarında insanın kendisiyle arasında kurduğu ilişkiye psikolojik olarak zarar veren davranışlar. Kendinizle ilgili fiziksel ayrıntılar, negatif enerjileri yüklendiğiniz anda hayata dair yapmak istedikleriniz şeylerden soğuyabilirsiniz. Başarı hikâyesi ve gidilecek yolda ne fiziksel unsurlarınız ne de başkalarının ne söylediğinin önemi olmalı. Önemli olan yüreğinizde, inancınızda, iradenizde taşıdıklarınız” ifadelerini kullandı. - DORUK

Kaynak: (DORUK) - DORUK GAZETESİ Editör: DORUK
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı