Haber Detayı
26 Eylül 2022 - Pazartesi 17:11 Bu haber 2568 kez okundu
 
UZAYA 4 ŞERİTLİ YOLUN TEMELİ KÜTAHYA'DA ATILSIN...
İYİ Parti İl Başkanı Ali Soycan Basın toplantısında önemli açıklamalarda bulundu.
SİYASET Haberi
UZAYA 4 ŞERİTLİ YOLUN TEMELİ KÜTAHYA'DA ATILSIN...

İYİ Parti İl Başkanı Ali Soycan basın mensupları ile kahvaltıda bir araya geldi.
Kütahyadaki son gelişmeler ile önemli açıklamalarda bulunan Soycan ''Kütahyamızın en büyük sorunu işsizliktir. Sayın Cumhurbaşkanımıza şehrimizi ziyaretinde işsizliğin olmadığını söylenmiştir. Sosyal alt yapı eksikliğinden dolayı Organize Sanayimizdeki bir çok işyeri Beyaz yakalı olarak tabir edilen personeli civar yerleşim yerlerinde ikamet ettiklerini ve buralara servis çıkartmak zorunda olduklarını söylüyorlar. Eğitim politikalarındaki yanlışlar nedeni ile kalifiye elaman yetiştirilmiyor. Kütahyadaki gençler ya güvenlik personeli ya da uzman er ve erbaş olmak istemektedirler. çünkü başka iş sahası bulamamaktadırlar. Kim ne derse desin şehrimizde ciddi anlamda bir işsizlik sorunu mevcuttur. Biz iktidara geldiğimizde ilk icraatımız tüm Ülkede olduğu gibi Kütahyamızdada işsizlik sorununu çözeceğiz. Ben Genel Merkezimize Kütahyanın kalkınma raporunu hazırlattım. Bu raporun ayrıntılarını önümüzdeki günlerde sizlerle paylaşacağım.
Kütahyada son zamanlarda gündemden düşmeyen şehir hastanesinin 14 Şubat tıp bayramında hizmete gireceğini söyleyen AKPARTİ İl Başkanına hangi 14 Şubat diye soruyorum. İnşaatının başlamasından bu zamana kadar kaç seçim dönemi geçmesine rağmen hala bitirilmeyen şehir hastanesine en son 14 Şubat tarihi verildi ama hangi yılın 14 Şubatında açılacak belli değil. Yıllardır bitirilemeyen şehir hastanesi tamamlanmadan, 650 yataklı başka bir hastanenin yapımından söz edilmektedir. Bu durum insanların aklı ile alay etmekdir. Benim aklıma şu geldi. Geçtiğimiz süreçde damat Bakanın '' uzaya 4 şeritli yol yapsak bizim halkımız inanacak'' demişti. Secimler yaklaştıkca eğer başka vaadlerde bulunmazlarsa ben uzaya yapılacak 4 şeritli yol temelinin Kütahyada atılmasını istiyorum, maalesef bu noktadayız.
Diğer bir konuda Çinigaz olayıdır. Sayın Akparti İl Başkanı 29 ağustosda konuyu Sayın Cumhurbaşkanına ileteceğini söylemişti, buradan bir sonuç çıkmayınca bu seferde Çinigazı satın almakdan bahsetti. Bu durum Akpartinin kendini Devlet yerine koyma olayıdır.
Yine Kütahyamızda gündem oluşturan Zafer meydanı ve vazo düzenlemesi konusundada ciddi sıkıntılar bulunmaktadır. Zafer meydanı ve cevre düzenlemesi Kütahyanın kış şartlarının göz önünde bulundurulmadan döşenen zemin taşlarının suya dayanıklı olmadığıdır. Bunun böyle olduğunu ilerleyen kış şartların hep birlikde göreceğiz.'' diyerek konuşmasını tamamladı
Daha sonra basın mensupları ile sohbet ortamında soru cevap bölümü ile devam ederek son buldu.
DORUK HABER - Hüdayim GÜLER
Kaynak: (DORUK) - DORUK GAZETESİ Editör: Hüdayim Güler
Yorumlar
Haber Yazılımı