Haber Detayı
21 Ekim 2018 - Pazar 21:09 Bu haber 4369 kez okundu
 
Türkiye Kros Şampiyonası, Kütahya'da Yapıldı
Türkiye Atletizm Federasyonu tarafından 2018 yılı faaliyet programında yer alan Türkiye Kros Şampiyonası, 45 ilden 300 sporcunun katılımıyla Kütahya ev sahipliğinde Perli Mahallesinde gerçekleştirildi.
SPOR Haberi
Türkiye Kros Şampiyonası, Kütahya'da Yapıldı

Şampiyonanın güzel bir atmosferde gerçekleştirildiğini ifade eden TAF Başkanı Fatih Çintimar, “Bu şampiyona, Avrupa Kros Şampiyonası ve Balkan Kros Şampiyonası için milli takım seçme niteliği taşıyor. Kütahya’nın bizim için önemli olan taraflarından bir tanesi dünya şampiyonu atletimiz Halil Akkaş’ın burada olması. Halil Akkaş’ın federasyonumuzda sorumlu olması hem bizim için hem de burada yapılan yarışma için son derece önemli” dedi.

Kütahya’nın spor adına güzel bir gün yaşadığını ifade eden Vali Ahmet Hamdi Nayir, Türkiye Kros Şampiyonası’na ev sahipliği yapmaktan mutluluk ve onur duyduğunu kaydetti. Şampiyonanın güzel bir atmosferde geniş katılımla gerçekleştirildiğini belirten Vali Nayir, “45 ilimizden altı kategoride 300 sporcunun katıldığı bir yarışmayı ilimizde düzenlemenin mutluluğunu yaşıyoruz. Kütahya, sporda da başarılı isimler çıkarmış, önemli isimleri sporumuza hediye etmiş bir il. İnşallah bugün burada da yüzümüzün akıyla bu organizasyonu tamamlamış olacağız. Yeni yetişen gençliğe bu şampiyonalardaki başarılar birer örnek, sporun, kardeşliğin, yardımlaşmanın ve dayanışmanın yaygınlaşması için de birer vesile olacak” dedi.

Şampiyonada büyük erkekler 10 kilometre koşuda Cihat Ulus birinci, Onur Aras ikinci, Ramazan Karagöz üçüncü oldu. Büyük kadınlar 8 kilometre koşuda Tubay Erdal birinci, Fatma Demir ikinci, Demet Dinç üçüncülüğü elde etti. 20 yaş altı kadınlar 4 kilometre koşuda Derya Kunur birinci, Emine Akbingöl ikinci, Urkuş Işık üçüncü sırayı aldı.20 yaş altı erkekler 6 kilometre koşuda Ayetullah Aslanhan birinci, Ramazan Baştuğ ikinci, Abdullah Özdemir üçüncü oldu.23 yaş altı kadınlar 6 kilometre koşuda Büşra Nur Koku birinci, Bahar Atalay ikinci, Burcu Subatan üçüncü sırada yarışı bitirdi.

Şampiyona sonunda dereceye giren sporculara madalyaları Vali Ahmet Hamdi Nayir ile diğer protokol üyeleri tarafından verildi.

Türkiye Gençlik Vakfı, İl Başkanlığı ile Spor Koordinatörlüğü olarak, dereceye giren sporculara TÜGVA Spor Koordinatörlüğü olarak KERAMİKA Set takdim edildi.

Türkiye Atletizm Federasyonu (TAF) tarafından 2018 yılı faaliyet programı kapsamında düzenlenen Türkiye Kros Şampiyonası’na Vali Ahmet Hamdi Nayir, AK Parti Kütahya Milletvekilleri Ahmet Tan ile Ceyda Çetin Erenler, AK Parti 25 ve 26. Dönem Kütahya Milletvekili ve AK Parti İç Anadolu Bölgesi Koordinatörü M. Şükrü Nazlı, TAF Başkanı Fatih Çintimar, Kütahya Belediye Başkan Yardımcısı Fatih Kölgeli, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Sadık Ölçen, TÜGVA Kütahya İl Başkanı Orhan Yener Kaytancı ile 45 ilden 300 sporcu katıldı.

Kaynak: Editör: DORUK
Yorumlar
Haber Yazılımı