Haber Detayı
19 Mayıs 2022 - Perşembe 12:51 Bu haber 1365 kez okundu
 
Türkiye'de Pedallar Bağımlılıktan Uzaklaşmak İçin Çevrilecek
SPOR Haberi
Türkiye'de Pedallar Bağımlılıktan Uzaklaşmak İçin Çevrilecek

Yeşilay, bağımlılıklardan uzak sağlıklı bir yaşam hedefiyle sürdürdüğü çalışmalardan biri olan Bisiklet Turu’nun 10’uncusunu 22 Mayıs Pazar günü düzenliyor. Türkiye’nin ve dünyanın birçok noktasında aynı gün düzenlenen geleneksel Yeşilay Bisiklet Turu Kütahya’da de bisikletlileri bekliyor.

Yeşilay Kütahya Şubesi öncülüğünde gerçekleşecek tur saat 11.00’da “Valilik Önü” toplanma alanında başlayacak.

Spor gibi sağlıklı yaşama yönelik faaliyetlerin bağımlılıktan uzak bir yaşama katkı sağladığını belirten Yeşilay Kütahya Şube Başkanı Prof. Dr. Fulya TOPÇUOĞLU ÜNAL şunları ifade etti:

“Yeşilay olarak; beş bağımlılık alanında aralıksız mücadele ediyor, her bireyin iyi ve sağlıklı yaşaması için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Tüm insanlarımızda bağımlılıklardan uzak bir yaşam konusunda farkındalık yaratmaya çalışıyoruz. Bu konuda spor etkinlikleri düzenlemeye de büyük önem veriyor; artık geleneksel hale gelen Yeşilay Bisiklet Turu ile her yıl hep birlikte pedal çevirmekten mutluluk duyuyoruz. Bu faydalı amaç için büyük bir heyecanla gerçekleştireceğimiz etkinliğimize tüm hemşerilerimizi davet ediyoruz.

"10. Yeşilay Bisiklet Turu" etkinliği kapsamında

Yeşilay olarak spor, kültür ve sanat faaliyetlerine her zaman destek veriyoruz.

Sanat ile Yeşilay Farkındalık Çalışmaları kapsamında:

21.05.2022 Cumartesi Günü Saat:12.00'da Sera AVM'de Halkımızın dahil olduğu, çini üzerine ebru tekniği uygulayarak "Yeşilay" amblemi oluşturulacaktır.

 

Spor ile Farkındalık Çalışmaları kapsamında:

10. Yeşilay Bisiklet Turu, 22 Mayıs Pazar günü Türkiye genelinde aynı anda gerçekleşecek! Bisikletseverler ile güzel bir gün geçirmek istiyorsanız; bisikletinizi ve kaskınızı kapın, bize katılın!   22 Mayıs Başlangıç saati: 11.00

Kütahya için Güzergah: Valilik Önü, Menderes caddesi, Fatih Sanayi sitesi alt geçidi, TOKİ Köprüsü, Yeşil Bahçe

Her iki etkinliğimize de katılımınız bizleri onurlandıracaktır." Dedi. - DORUK

Kaynak: (DORUK) - DORUK GAZETESİ Editör: DORUK
Yorumlar
Haber Yazılımı