Haber Detayı
20 Haziran 2021 - Pazar 14:16 Bu haber 3528 kez okundu
 
TÜGVA İl Temsilcisi KAYTANCI: Gençlerimize Sahip Çıkacağız
Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Kütahya İl Temsilciliği Yüksek İstişare Kurulu bir araya gelerek çalışmalar hakkında bilgi alışverişinde bulundu.
GÜNCEL Haberi
TÜGVA İl Temsilcisi KAYTANCI: Gençlerimize Sahip Çıkacağız

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Kütahya İl Temsilciliği Yüksek İstişare Kurulu bir araya gelerek çalışmalar hakkında bilgi alışverişinde bulundu. Yapılan istişareler sonucu Vakıf faaliyetlerinin ilimizde bundan sonraki süreçte nasıl olması gerektiği konuşuldu. Uzun süredir pandemi nedeniyle yapılamayan toplantıya katılım üst düzeyde oldu.

Toplantının açılış konuşmasında TÜGVA Kütahya İl Temsilcisi Orhan Yener KAYTANCI: "Öncelikle pandemi zamanında boş durmadığımızı, faaliyetler içinde bulunduğumuzu belirtmek istiyoruz. Teşkilat olarak ilçe ziyaretlerimize devam ettik. Ortaokullarda son zamanlarda "Ortakafa Medeniyet Yolunda" adlı Kütahya'mızı tanıtan bir video hazırlandı. Herkesin izlemesini tavsiye ederim. Aynı zamanda  "İsimlerle Hadis" yarışmasında Türkiye derecesi elde ettik. Her sene Türkiye dereceleri elde ediyoruz. Açıkçası TÜGVA Kütahya olarak Ortaokul ve liseler kapsamında önemli çalışmalarımız var. Zaman zaman sabah namazı programlarımızı icra ettik. Genel merkezimizden devamlı ziyaretlere geldiler. Bu bilgileri sizinle paylaşmak istedim. Tabi ki şuan da açıkladığım yaptığımız çalışmaların sadece bir kaç başlığı. Gençleri çizginin diğer tarafına geçirebilmek adına daha bir çok yürüttüğümüz, yürüteceğimiz çalışmalarımız mevcut. Hayatları sadece birere telefon ve tabletten ibaret olmasın istiyoruz.

Sevgi yolunda Alhanlar'ın üstünde tadilatına başladığımız yeni bir binamız var. 1 yada 1,5 aya kadar inşallah bitirmeyi hedefliyoruz. Binamızın tamamlanmasıyla birlikte çalışmalarımızı daha aktif yürüteceğimizi düşünüyoruz. Çünkü ulaşamadığımız birçok gencimiz var. Belki bizleri TÜGVA olarak aktif görebilirsiniz, lakin bu bizim büyük başarılarımızdan kaynaklı değil. Bu tamamen sahanın boş olmasından kaynaklanıyor. Burada bulunduğumuz sürece görevimizi layıkıyla yerine getirmeye çalışıyoruz.

"Gençleri Kazanmaya Çalışıyoruz"

Asıl amacımız ortaokul, lise ve üniversiteli gençlerimizi yaptığımız projelerle kazanıp çizginin bu tarafına çekebilmektir. İmanlarının kurtulmasına vesile olabilmek için, içlerine birer tohum atabilmek maksadıyla çalışıyoruz. Yaptığımız çalışmalarda gençlerimiz vatana millete hayırlı evlatlar olsunlar diyerek yola çıkıyoruz.

"Tecrübelerinizi Gençlerimizle Paylaşmanızı Bekliyoruz"

Yeni yerimiz açıldıktan sonra sizlerinde tecrübe ve fikirlerini gençlerimizle paylaşacağı bir nöbetçilik sistemi düşünüyoruz. Bu sistemle gençlerimiz sizin deneyimlerinizin yararlanabilecek. Bu konuda yardım ve desteklerinizi bekliyoruz. Böylelikle TÜGVA Kütahya denince akla sadece Orhan KAYTANCI gelmez, tüm Kütahya akla gelir. Bizim derdimiz gençlik ve konuyu gençliğe getirmeye çalışıyoruz. Bu vesileyle sizlerin bu nöbetçilik sisteminde yer almasını önemle istirham ediyorum. TÜGVA Kütahya'da yetişen kardeşlerimiz yarın bizleri Alem-i İslam'da temsil edecekler inşallah.

"Gençlerimizin TÜGVA'ya Yönlendirilmesini Bekliyoruz"

Kimimizin kızı, kimimizin oğlu, kimimizin yeğeni pırıl pırıl gençlerimiz var. Gençlerimizin TÜGVA'ya yönlendirilmesini bekliyoruz. Bizim çalışmalarımızın kaybedeni yok. Örnek vermek gerekirse; "Çizimlerle Hadis" yarışmasına Kütahya'da 1000 kişi başvurdu. Çocuk bir tane Hadis-i Şerif'i alıyor, onu kafasında anlamlandırıyor, düşünceleriyle harmanlıyor, çiziyor. Resmetmeye çalışırken ise hadisle bütünleşiyor, Hadis-i Şerif'i yaşamaya çalışıyor. Bunun kaybedeni olamaz. Bu vakfın büyümesi, kök salması lazım.  Mesela geçen sene 2 bin tane lise öğrencisine ulaştık. Yaptığımız projelerle, gençler bize akın akın geliyorlar. Gençlerimizin elinden tutmalıyız. Her okuyan devletine faydalı olamaz. Hedefimiz her gencimiz vatanımıza milletimize faydalı olsun. Gençlerimize bu çerçevede daha iyi mekanlar hazırlamak için elimizden geleni yapıyoruz" dedi. - DORUK Nida

Kaynak: (DORUK) - DORUK GAZETESİ Editör: Nida Kocaman
Yorumlar
Haber Yazılımı