Haber Detayı
17 Temmuz 2022 - Pazar 22:00 Bu haber 1895 kez okundu
 
TDP Genel Başaknı Sarıgül: Af Talebimiz Siyasi Değil, Vicdani Taleptir
SİYASET Haberi
TDP Genel Başaknı Sarıgül: Af Talebimiz Siyasi Değil, Vicdani Taleptir

Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, Eskişehir H Tipi Ceza İnfaz Kurumu önünde Kütahya İl Başkanı Gülçin Hizarcıoğlu Karaman'ın da katıldığı bir basın açıklaması yaptı.

Ümmü Gülsüm Çakıray, cezaevindeki oğlu Alper Çakıray'ın uyuşturucuya bulaştığını belirterek TDP Genel Başkanı Sarıgül ile konuşmuştu. Ümmü Gülsüm Çakıray'ın vefatı üzerine TDP Genel Başkanı Sarıgül Eskişehir'de açıklama yaptı.

Türkiye  Değişim Partisi  Kütahya İl Başkanı Gülçin Hizarcıoğlu Karaman: "Biz geleceğimiz olan öğrencilerimize sahip çıkamazsak Türkiye’nin geleceğine sahip çıkamayız, biz geçmişimiz olan emeklimize sahip çıkamazsak geleceğimize sahip çıkamayız" dedi.

Türkiye  Değişim Partisi  Genel Başkanı Mustafa Sarıgül  Eskişehir H Tipi Cezaevi önünde  TOPLUMSAL BARIŞ için başlatmış olduğu  AFFET TÜRKİYEM çağrısını yeniledi.  Gelin hep birlikte bir af çıkaralım. Adı da 'toplumsal barış affı' olsun.

9 Nisan'dan itibaren af çağrısında bulunduklarını belirten TDP Genel Başkanı Sarıgül yaptığı Basın Açıklamasında, "Kader mahkumları için devletimiz imkanlarını seferber etmeli onlara ekonomik destek vermeli Psikolojik destek vermeli, aile hekimleri ile birlikte mutlaka terapisini yapmalıyız,  6.5 milyon Suriyeli'ye kucak açan devletimiz 250.000 kader mahkumuna da kapısını ve gönlünü açacaktır. Af talebimiz siyasi bir talep değil vicdani bir taleptir. Af çağrımıza bütün memleketin kucak açacağına inanıyorum" dedi.

Sarıgül: Öğrencilerden Ödeme Almamak Lazım

Türkiye  Değişim Partisi  Genel Başkanı Mustafa Sarıgül’ün basın açıklamasında değindiği ve Türkiye Değişim Partisi olarak  ele alınan konulardan biri de Kredi Yurtlar Kurumudur. Bu kapsamda Öğrencilerimizin kalacağı Kredi Yurtlar Kurumu sayısını artırmamız lazım ve öğrencilere okula başladıkları andan itibaren hiçbir ödeme alamamak lazım, biz öğrencilerimize sahip çıkamazsak Türkiye’nin geleceğine sahip çıkamayız, mutlaka yurt sayısını artırmamız lazım.

Mustafa Sarıgül: Emekliler Bizim Geçmişimizdir

Asgari ücrete ve emekli maaşlarına zam gelmeden tüm fiyatlara 2 kat zam gelmiştir. Emekli yurttaşlarımız bizim geçmişimizdir. Onlara saygı duymazsak geleceğimize saygı duyamayız. Emekli kurban bayramını geçiremedi kurban alamadı, torununa komşu çocuğuna bayram bahşişi veremedi. Emeklimiz üzüntülü ve sıkıntılı.  Emeklimizin maaşı enflasyona göre planlanmalıdır" dedi.  - DORUK

Kaynak: (DORUK) - DORUK GAZETESİ Editör: DORUK
Yorumlar
Haber Yazılımı