Haber Detayı
24 Nisan 2019 - Çarşamba 00:33 Bu haber 5586 kez okundu
 
Tavşanlı'dan Sağlık Personelleri, Türkiye Birincisi Oldu
SAĞLIK Haberi
Tavşanlı'dan Sağlık Personelleri, Türkiye Birincisi Oldu

Kütahya Tavşanlı ilçesinde Doç. Dr. Mustafa Kalemli Devlet Hastanesi'nde görevli Evde Bakım Hizmetleri personelleri, Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan değerlendirmede Ebe Ayfer Akın, Ebe Sema Kan, ATT Sibel Öztürk, ATT Ahmer Şeker ve Hemşire Gülcan Uygur Türkiye birincisi seçildi.

Teşhis ve tedavi sonrası bakım sürecinde, kronik bir hastalığın takibinde ya da herhangi bir sağlık problemi olmaksızın koruyucu sağlık hizmetlerinin verilmesi sürecinde, ihtiyaç sahiplerine kendi ortamlarında sağlık bakımı hizmet sunan, bu hizmetleri karşılığında, İl ve Türkiye birincisi seçilen, Tavşanlı Doç. Dr. Mustafa Kalemli Devlet Hastanesi Evde Bakım Hizmeti personellerine, hastane başhekimi Dr. İlker Özhan ve başhekim yardımcısı Dr.Arzu Alkan nezaretinde, Ebe Ayfer Akın, Ebe Sema Kan, ATT Sibel Öztürk, ATT Ahmer Şeker ve Hemşire Gülcan Uygur'a başarı belgeleri Tavşanlı Kaymakamı Yüksel Kara tarafından verildi.
Tavşanlı Kaymakamı Yüksel Kara, "Evde sağlık hizmetleri ile ilgili bugün 5 personelimize başarı belgelerini takdim ettik. Arkadaşlarımız büyük bir başarı elde ederek, Türkiye genelinde Sağlık Bakanlığının değerlendirmesinde birinci oldular. Bu başarı sadece görev anlayışı ile izah edilebilir. Herkesin bir görevi var ama birinci olabilmek için mutlaka işini severek, aidiyet hissi ile yapmanın etkisi büyüktür. Arkadaşlarımız öncelikle Tavşanlı'da ve ülkemizde çalışan tüm memurlarımıza örnek oldular." Dedi. - DORUK

Kaynak: Editör: DORUK
Yorumlar
Haber Yazılımı