Haber Detayı
03 Kasım 2022 - Perşembe 00:23 Bu haber 1920 kez okundu
 
SBL’de 100. Yılda Uluslararası İlişkiler Konferansları Düzenlendi
Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. Yıl etkinlikleri kapsamında Sosyal Bilimler Lisesinden iki günde 2 uluslararası ilişkiler konferansı düzenlendi.
EĞİTİM Haberi
SBL’de 100. Yılda Uluslararası İlişkiler Konferansları Düzenlendi

Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. Yıl etkinlikleri kapsamında Sosyal Bilimler Lisesinden iki günde 2 uluslararası ilişkiler konferansı düzenlendi.

Bilimi ve bilimselliği temel alan, bu temelleri vatan sevgisi ve ülke çıkarlarıyla buluşturan, özünü geçmişinden alan, yüzü geleceğe dönük eğitim anlayışıyla fark yaratan okulumuz Kütahya ASE Sosyal Bilimler Lisesi’nde etkinlikler devam ediyor.  

 

Okulumuz tarafından “CUMHURİYETİMİZİN KURULUŞUNUN 100. YILI ETKİNLİKLERİ” çerçevesinde düzenlenen  “Sosyal Bilimler Lisesi Uluslararası İlişkiler Konferansları”nın ilki 26.10.2022 tarihinde Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası ilişkiler Bölümü öğretim üyesi Dr. BARIŞ ADIBELLİ’NİN katılımıyla gerçekleştirildi.

“Değişen Dünyada Yükselen Türkiye” başlıklı konuşmasında Türkiye’nin artan jeopolitik ve stratejik değerini yakın coğrafyamızda yaşanan çatışmalar – ittifaklar – çıkar ilişkileri çerçevesinde ortaya çıkan güncel gelişmeler hakkında bilgilendirmeler yaptı. Öğrencilerimizin sorularıyla renklenen ve bir sohbet havasında yaşanan etkinlikte Sayın Barış ADIBELLİ’YE Uluslar Arası İlişkiler Bölümü Asya Pasifik Topluluğu öğrencileri de eşlik etti.

Uluslararası ilişkiler konferanslarının ikincisi 27.10.2022 tarihinde Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası ilişkiler Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Hüsamettin İNAÇ’IN katılımıyla gerçekleştirildi.

“Mavi Vatan” başlıklı konuşmasında Türkiye’nin Mavi Vatan konusundaki kararlı politikalarının temellerini, Mavi Vatan’ın Türkiye açısından önemini, kurulmakta olan Yeni Dünya Düzeni çerçevesinde ele alan Sayın Hüsamettin İNAÇ’A Türkiye’nin son dönem bölgesel ve küresel anlamındaki önemini anlatarak Aktör bir rol üstlenmeye başladığını belirtti.

Etkinliklerin sonunda konuşma yapan Okul Müdürü Ahmet İREN Sosyal Bilimler Lisesi’nin vizyonu ve misyonu gereği farklı ve farkındalık oluşturan etkinliklerini sürdürerek eğitimde öncü rol üstlenmeye, gündemi takip etmeye devam edeceğini belirterek konuklarına teşekkür etti.   - DORUK

Kaynak: (DORUK) - DORUK GAZETESİ Editör: DORUK
Yorumlar
Haber Yazılımı