Haber Detayı
10 Temmuz 2022 - Pazar 17:52 Bu haber 2285 kez okundu
 
Rahmetli Sami ANIK Anısına, DPÜ’ye 685 Kitap Bağışı
EĞİTİM Haberi
Rahmetli Sami ANIK Anısına, DPÜ’ye 685 Kitap Bağışı

Tanburi Sami Anık’ın babası Şair Esat Anık’ın sahibi olduğu 685 kitabı Şehit Astsubay Ömer Halisdemir Kütüphanesine bağışlaması dolayısıyla üniversitemizde tören düzenlendi.

 

Şair Esat Anık, Üniversitemize 864 kitap bağışladı.

Şehit Astsubay Ömer Halisdemir Kütüphanesinde yapılan bağış dolayısıyla düzenlenen törene Esat Anık'ın yanı sıra Rektörümüz Prof. Dr. Kâzım Uysal, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Şahmurat Arık, Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanımız Murat Zengin, akademik ve idari personellerimiz ile birlikte çok sayıda öğrencilerimiz katıldı.

ESAT ANIK'TAN TEŞEKKÜR

Törende bir konuşma yapan Esat Anık düşüncelerini şu sözlerle ifade etti:

Şairler yazarlar arasında İsa hocam bize önderlik etti. Bunların hazırlanmasında Murat Zengin ve ekibi çok önemli rol oynuyor. Bize öneren de zaten onlardı. Onların da önerisinden sonra Rektör hocamızın da bunu uygun görmesi çok önemliydi. Bu güzel hizmetler için kendilerine çok teşekkür ediyoruz.

Anık'ın ardından konuşan Rektörümüz Prof. Dr. Kâzım Uysal şunları söyledi:

Değerli arkadaşlarım hepiniz hoş geldiniz, çok anlamlı bir etkinlikte beraberiz. Bu zengin kütüphaneyi bize bağışlayan Esat beye çok teşekkür etmek istiyorum.  Kitap bağışlarıyla kütüphanemiz daha zengin hale geliyor. Kitap bağışlamak kolay bir iş değildir, aynı zamanda bütün bir hayatı ve ömrü bağışlamaktır. Kitap bağışlamak hem kitap bağışlayan için hem de varisleri için zor. Geldiğimiz noktada hem merhuma hem de mirasçılarına çok teşekkür ediyorum. DPÜ Kütüphanesi, ülkemizde, hatta dünyada adı bilinir bir kütüphane olacak. Bağışlanan bu kitaplar, tüm dünyadan görünür olacaktır. 

KÜTÜPHANEMİZE BAĞIŞ YAPMAK İSTEYEN HERKESE KAPIMIZ AÇIKTIR

Kütahyalı, hayırsever, okumayı seven, belli bir süre sonra bu gençler istifade etsinler düşüncesiyle kütüphanemize bağış yapmak isteyen herkese kapımız açıktır. Kütüphanelerde kitap bağışı yapmış olan kişilerin isimlerinin yaşıyor olması hiçbir şekilde maddi ölçüyle kıyaslanamaz. DPÜ Kütüphanesini asıl zengin yapan budur. 

Burada yüzlerce insanın birikimleri bulunmaktadır. Bizler gelip hazıra konuyoruz, bu bilgiden tecrübeden istifade ediyoruz. Bu anlamda kitapların kıymetini bilelim. Ben Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Kütüphanesine destek veren merhum Sami Anık'ın varislerine hem şahsım hem de kurumum adına teşekkür ediyor, isminin ilelebet üniversitemizde yaşayacağını belirtmek istiyorum.

Merhum Sami Anık'ın babası Esat Anık’a teşekkür belgesi sunulması ve toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.

 

Haberin Resimleri için lütfen tıklayınız....

Kaynak: (DORUK) - DORUK GAZETESİ Editör: DORUK
Yorumlar
Haber Yazılımı