Haber Detayı
07 Temmuz 2022 - Perşembe 17:29 Bu haber 1432 kez okundu
 
Prof. Dr. Kâzım UYSAL: Kütahya’nın Kalkınması İçin Tüm Dinamiklerle İş Birliğine Hazırız
Kütahya Kent Konseyi Başkanı Ahmet ARABACI ve Başkan Vekili Esat ANIK, DPÜ Rektörü Prof. Dr. Kazım UYSAL’ı makamında ziyaret ederek; karşılıklı fikir alışverişinde bulunarak, öğrencilerimiz ve hemşerilerimiz için birlikte yapılabilecek projeler hakkında görüştüler.
YEREL Haberi
Prof. Dr. Kâzım UYSAL: Kütahya’nın Kalkınması İçin Tüm Dinamiklerle İş Birliğine Hazırız

Kütahya Kent Konseyi Başkanı Ahmet ARABACI ve Başkan Vekili Esat ANIK, DPÜ Rektörü Prof. Dr. Kazım UYSAL’ı makamında ziyaret ederek; karşılıklı fikir alışverişinde bulunarak, öğrencilerimiz ve hemşerilerimiz için birlikte yapılabilecek projeler hakkında görüştüler.

Kütahya Kent Konseyi Başkanı Ahmet ARABACI ve Başkan Vekili Esat ANIK’ın ziyareti esnasında DPÜ’nün çalışmalarıyla ilgili açıklamalarda bulunan Rektör UYSAL şunları söyledi: “Üniversite olarak üniversite, sanayi,  kamu işbirliğine çok ciddi önem veriyoruz. Bunun için projeler geliştiriyoruz. Bizimle çalışmak isteyen özellikle şehir’in dinamikleri; STK’lar özelliklede Kent Konseyi. Kim olursa olsun kişi, kuruluş, STK biz Kütahya ya katkı sağlama adına üniversite imkânlarını bu fiziki imkânlar, insan kaynakları vb. fiziki imkânlarımızı seferber etmek istiyoruz. Çünkü bu üniversite Kütahyalıların Kütahya’nın üniversitesidir. Üniversitenin Kütahya da olması öncelikle Kütahya’nın problemlerini çözmesi için vardır. Kütahya’nın halkına, Kütahya’nın insanına dokunmak için vardır. Ben ve arkadaşlarımda bu misyonda bu amaçta projeler geliştirmeye, çalışmalar yapmaya gayret ediyoruz. Kent Konseyine ve ilgili arkadaşlara gerek Ahmet Bey’e gerek Esat Bey’e ben teşekkür ediyorum. Bu gün kitap bağışında bulundular bu vesileyle burada beraber olduk. İnşallah bundan sonrada Kent Konseyiyle daha çok proje geliştirmeye daha çok çalışma yapmaya karar verdik.

Kent Konseyi İle Daha Güçlü İş Birliğini Arzu Ediyoruz

Bizim öğrenci topluluklarımız, bizim sosyal imkânlarımız Kütahyalıların, Kütahyalı gençlerin, sporcuların, sanatçıların, edebiyatçıların hizmetin hizmetindedir. İnşallah Kent Konseyinden ilgili arkadaşlar başta Ahmet Bey, Esat Bey olmak üzere bizdeki ilgili arkadaşlar projeler geliştirecekler ve bizde bu projelerin yardımcısı olacağız ve önünü açacağız. Bundan sonra Kent Konseyi ile daha sıkı, daha güçlü iş birliğini arzu ediyoruz. İnşallah bunun içinde ilk adımı bu toplantıyla atmış olalım. Bundan sonra daha güçlü projeler geliştirmek için inşallah bu toplantı bir vesile olsun. Bundan sonra hep beraber Kütahya’mıza, Kütahyalı insanımıza netice olarak da tüm insanlığa hizmet etme arzusunda ve hevesindeyiz.”

 

Kent Konseyi Başkanı Ahmet ARABACI, Rektör UYSAL’a kabullerinden dolayı teşekkür ederek şunları söyledi: “Hizmetlerin en şereflisi insana hizmettir anlayışıyla; bizde sizin üniversitenizin çok değerli hocalarının, zatialinizin, üniversitemizin imkânlarıyla birlikte misyonumuzu yerine getirmek halka hizmet vermek için böyle işbirliği yapmış olmak çok mutlu edecek. Bize bu konuda verdiğiniz destek için çok teşekkür ediyoruz.”

Bunun üzerine Rektör UYSAL: “Kütahya’da STK’lar güçlü ve çok; üniversite- STK,  dernek ve vakıflar ile birlikte projeler geliştirmeye açığız. Kütahya’da gerçekten kendini sanata adamış, bilime adamış çok dernek, vakıf ve kişi var. Bizim bu potansiyel’den istifade etmemiz lazım. Bu aynı zamanda bizim eğitim için üniversite eğitimi için çok önemli. Çünkü biz üniversite gençliğini; edebiyatla, kültürle, sanatla yetiştirmek onları buluşturmak istiyoruz. Bu anlamda Kütahya’daki STK’lara başta Kent Konseyi ve çalışanlarına ihtiyaç duyuyoruz. Dedi. – DORUK Elif 

Kaynak: (DORUK) - DORUK GAZETESİ Editör: DORUK
Yorumlar
Haber Yazılımı