Haber Detayı
15 Ağustos 2022 - Pazartesi 15:32 Bu haber 1221 kez okundu
 
Orman Köylülerinin Sesi Oldu
GÜNCEL Haberi
Orman Köylülerinin Sesi Oldu

Milliyetçi Hareket Partisi Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş, Tarım ve Orman Bakanı Prof. Dr. Vahit Kirişçi’ye orman köylülerin taleplerini iletti.

Daha önce orman köylülerinin kesim ücretlerinin arttırılması için meclis kürsüsünden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a çağrıda bulunan Ahmet Erbaş, bu çağrısının karşılığını almış, orman köylülerinin kesim ücretlerine yüzde 51 zam yapılmıştı.

Ahmet Erbaş, 2022 başlarında yapılan zamın şu an yeterli görülmediğini, kesim ücretlerinin tekrar arttırılmasını talep etti.

Ahmet Erbaş, “ Turkiye’de toplam 7.5 milyon orman koylusu bulunmaktadır. Bildiğiniz üzere Kütahya’mızda 547 köyümüzün 527’si orman köyüdür. 

Cumhurbaşkanı’mız Sayın Recep Tayyip Erdoğan orman köylülerimizin kesim ücretlerine 2022 yılı başlarında yüzde 51 zam yapıldığını açıklamış, yapılan bu zam köylülerimizi bir nebze rahatlatmıştı. Ancak kesim ücretlerine yapılan zam şu an yeterli görülmemektedir. Hal böyleyken yüzde 90’ı orman köyü olan şehrimizde orman köylülerimiz kesim ücretlerinde artış beklemektedir.

Orman köylülerimiz için kesim fiyatlarının artmasını Sayın Cumhurbaşkanı’mız Recep Tayyip Erdoğan ile Tarım ve Orman Bakanı’mız Sayın Vahit Kirişçi’den talep ettik. “ açıklamasında bulundu. - DORUK

Kaynak: (DORUK) - DORUK GAZETESİ Editör: DORUK
Yorumlar
Haber Yazılımı