Haber Detayı
20 Haziran 2021 - Pazar 17:59 Bu haber 7843 kez okundu
 
NG Phaselis Bay Otelini, Cumhurbaşkanı Açtı
Cumhurbaşkanı Erdoğan, geçtiğimiz Nisan ayında misafirlerini kabul etmeye başlayan NG Kurucu Başkanı Nafi Güral, NG Kütahya Seramik Yönetim Kurulu Başkanı ve TÜGİK Genel Başkanı Erkan Güral'ı 5 milyar TL'lik 1200 kişinin istihdamını sağlayan yatırımdan dolayı tebrik etti ve Güral ailesinin seramik alanında Türkiye ve ülke dışında yaptığı başarılı çalışmaları da yakından takip ettiklerini söyledi. Antalya Kemer Göynük'te hayata geçirilen 4. Oteli NG Phaselis Bay Otel’in resmi açılışını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yaptı.
GÜNCEL Haberi
NG Phaselis Bay Otelini, Cumhurbaşkanı Açtı

Sapanca ve Afyon’da yer alan otelleriyle turizm sektörüne yepyeni bir hizmet anlayışı getiren NG Hotels, Türkiye’ye konforun ve lüksün sınırlarını aşan yeni bir otel daha kazandırdı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, geçtiğimiz Nisan ayında misafirlerini kabul etmeye başlayan NG Kurucu Başkanı Nafi Güral, NG Kütahya Seramik Yönetim Kurulu Başkanı ve TÜGİK Genel Başkanı Erkan Güral'ı 5 milyar TL'lik 1200 kişinin istihdamını sağlayan yatırımdan dolayı tebrik etti ve Güral ailesinin seramik alanında Türkiye ve ülke dışında yaptığı başarılı çalışmaları da yakından takip ettiklerini söyledi. Antalya Kemer Göynük'te hayata geçirilen 4. Oteli NG Phaselis Bay Otel’in resmi açılışını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yaptı.

 

Otelin nisan ayındaki fiili açılışının hemen ardından salgın şartlarına rağmen yüksek doluluk oranlarına ulaşmasının isabetli bir yatırım olduğunu gösterdiğini belirten Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan:  "NG grubu, Nafi ve Erkan Güral'ın salgın döneminde gerçekleştirdikleri bu otelle birlikte toplam 5 milyar lirayı bulan yeni yatırımı, 1200 kişi istihdam ilavesiyle ortaya çıkardıkları için tebrik ediyorum. Güral ailesinin seramik alanında Türkiye ve ülke dışında yaptığı başarılı çalışmaları yakından takip ediyoruz. Turizm sektöründeki dördüncü yatırımlarını bu otel ile yapan Güral ailesinin seramik alanında ülkemizde ve ülke dışında yaptığı başarılı çalışmaları da yakından takip ediyoruz.  Bu otelin nisan ayındaki fiili açılışının hemen ardından salgın şartlarına rağmen yüksek doluluk oranlarına ulaşması, isabetli bir yatırım olduğunun işaretidir. Bölgenin en güzel koylarından birinde yer alan, yüksek standartlara sahip 488 odalı bu otelimizi ülkemizin turizm sektöründe yapmaya hazırlandığı büyük atılımın sembolü olarak görüyorum.


Yerli ve uluslararası tüm yatırımcılarımızın meseleleriyle şahsen ilgilenmeyi en başta gelen görevim olarak görüyorum. Tabii bu yaklaşımı derdi ülke ve millet olmayan bunu anlayamaz. İşte NG bunlardan bir tanesi. Hem yatırım hem istihdam, üretim ve bunun ardından ne yapıyor, ihracat yapıyor. En kritik dönemde, 15 Temmuz darbe girişimi yapılmış, o darbe girişiminin yapıldığı dönemde onlar buna hiç aldırış etmeden yatırımlarına devam ettiler. İnanmak bu. İnanırsan, 'kaderin üstünde bir kader vardır' dersen yola devam edersin ve bütün yatırımlar hem bereketlenir hem kapılar açılır hem de işsiz vatandaşlarımız işini bulur. Allah sağlık ve ömür verdiği müddetçe de ülkemizin ve milletimizin hizmetinde olacağız. Tıpkı sağlık, savunma sanayi, gıda, tekstil, inşaat gibi turizmde de dünya markası olana kadar durmayacağız. Her biri diğerinden kaliteli tesislerimizle, sürekli yükselttiğimiz hizmet standartlarımızla, devamlı geliştirdiğimiz destinasyonlarımızla hedeflerimize yaklaşıyoruz. Turizm sektörümüzün tüm mensuplarına bu kalkınma mücadelesinde ülkemize yaptıkları katkı için şükranlarımı sunuyorum."

Ng Kütahya Seramik Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Güral:  "Asla vazgeçmeyen bir babanın evlatları olarak; en gelişmiş ekonomilerin bile yıprandığı bu pandemi döneminde, toplam 5 milyar liralık yatırım bedeliyle, 2 otel, 1 seramik fabrikası ve 1 porselen fabrikasını Türkiye ekonomisine kazandırdık. Biz devletimize güveniyoruz, Türkiye ekonomisinin geleceğine inanıyoruz. Şartlar ne olursa olsun, bu coğrafyada yatırım yapmaya, ilklere ve yeniliklere imza atmaya devam edeceğiz.

 

Açılış törenimiz sırasında Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan Beyefendi’ye Usta Zanaatkar Atolye Rıdvan Sevim‘in 100 pirinçten, tamamı el işçiliğiyle özel olarak tasarlanan Turna Kuşu Heykeli hediye ettik. İşte Turna Kuşu’nun hikayesi;  Anadolu da yaygın bir inanışa göre turnalar uğur,bereket,mutluluk ve refahın simgesi olan kutsal hayvanlar sayıldığı gibi, saflığın, temizliğin,dürüstlüğün, vefanın, sadakatın, sevginin, onurun, özgürlüğün de simgesidirler.
Bu nedenle insanlar genelde onlara ilişmez, yuvalarını bozmaz ve de kanını dökmezler" dedi.

NG Hotels Yönetim Kurulu Başkanı Hediye Güral : "Uzun çalışmaların, emeğin sonucu gözbebeğimiz NG Phaselis Bay’in resmi açılışını Sayın Cumhurbaşkanımız ve Kıymetli Hanımefendi eşliğinde yaptık. Desteklerini esirgemeyen kıymetli Kültür ve Turizm Bakanımız Mehmet Nuri Ersoy, Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Mustafa Varank, Ak Parti Sözcüsü Ömer Çelik ve E. Başbakan Binali Yıldırım’a şükranlarımızı sunuyoruz. Türk Turizmi için çalışmaya devam edeceğiz. "

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a, eski Başbakanlardan Binali Yıldırım, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ile Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ve Antalya Valisi Ersin Yazıcı da eşlik etti. - DORUK

Kaynak: (DORUK) - DORUK GAZETESİ Editör: DORUK
Yorumlar
Haber Yazılımı