Haber Detayı
18 Ağustos 2020 - Salı 15:12 Bu haber 1675 kez okundu
 
NG, Covid19 Güvenli Üretim Belgesini Aldı
NG Kütahya Seramik’e "Covid-19 Güvenli Üretim Belgesi"
YEREL Haberi
NG, Covid19 Güvenli Üretim Belgesini Aldı

NG Kütahya Seramik “Hijyen” Önlemlerini Belgeledi.

Türk seramik sektörünün lider ismi NG Kütahya Seramik, güvenli üretim uygulamaları ve düzenlemelerini hayata geçirerek Türk Standartları Enstitüsü’nden (TSE) "Covid-19 Güvenli Üretim Belgesi” aldı.

TSE tarafından yapılan denetimleri başarıyla geçen NG Kütahya Seramik, Covid-19 Hijyen, Enfeksiyon Önleme ve Kontrol prosedürlerini eksiksiz yerine getirerek üretim yaptığını belgeledi.

Seramik sektörünün gelişimine yön veren NG Kütahya Seramik, Dünya Sağlık Örgütü, Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulu’nun açıklamaları ve tavsiyeleriyle aldığı önlemlerle TSE tarafından verilen “Covid-19 Güvenli Üretim Belgesi”ne layık görüldü. Üst düzey hijyen önlemleri ve “Covid 19 Tedbirleri Eğitimleri” ile çalışanlarının sağlığını güvende tutan marka, bu yönde sürdürdüğü faaliyetlerini denetimli bir şekilde sürdürüyor.

NG Kütahya Seramik, TSE tarafından verilen “Covid-19 Güvenli Üretim Belgesi” çerçevesinde aldığı tüm hijyen önlemlerine üst düzey bir boyut kazandırdı. Covid-19 Güvenli Üretim Belgesi için yapılan tüm denetimleri başarıyla tamamladı. Pandeminin Türkiye'de görülmeye başladığı ilk günden itibaren aldığı önlemlerle çalışanlarının sağlığını korumaya odaklanan marka, üretimin her noktasında aldığı üst düzey hijyen önlemleriyle aynı zamanda verimlilik sağlamayı başardı. Üretim alanları, ofisler, personel soyunma odaları ile yemekhane ile dış hizmet tedarikçilerinin kontrolleri gibi farklı alanlarda TSE denetiminden geçen marka, tüm çalışanlarına Covid 19 Tedbirleri Eğitimi’ni sürekli olarak vermektedir. - DORUK

Kaynak: (DORUK) - DORUK GAZETESİ Editör: DORUK
Yorumlar
Haber Yazılımı