Haber Detayı
02 Temmuz 2022 - Cumartesi 14:26 Bu haber 2029 kez okundu
 
Nesrin Güral: Memleketimizden Kazandığımızla, Memleketimize Hayırlı Bir İş Daha Yapmanın Mutluluğunu Yaşıyoruz
EĞİTİM Haberi
Nesrin Güral: Memleketimizden Kazandığımızla, Memleketimize Hayırlı Bir İş Daha Yapmanın Mutluluğunu Yaşıyoruz

Nesrin Güral Anaokulu Temel Atma Töreni; Bakan Bekir Bozdağ, Vali Ali Çelik, Bakan Yardımcıları, Milletvekili İshak Gazel, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Necati Gündüz, Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, DPÜ Rektörü Prof. Dr. Kazım Uysal, KSBÜ Rektörü Prof. Dr. Vural Kavuncu’nun katılımıyla yapıldı.

Bakan Bekir Bozdağ: Gücümüze Güç Katacak

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, İsmet Güral ailesine teşekkür ederek, "Eğitime yapılan her yatırım gücümüze güç katacak, daha güçlü Türkiye ve daha güçlü Kütahya olmamızı sağlayacak" dedi.

Bakan Bozdağ: Meslek Liselerimizin Ötekileştirilmesine Son Verdik

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ise konuşmasında "Meslek liselerimizi körelten uygulamaya son verdik. Sanayicilerimizin, iş adamlarımızın ara eleman ihtiyacı meslek lisesi mezunlarımızdan karşılanıyor. Bu okullarımızın ötekileştirilmesine son verdik."dedi. Haksız katsayı uygulamasının da kaldırıldığını dile getiren Bekir Bozdağ, bununla meslek lisesini tercih eden öğrencilerin önüne engel konulmamasının hedeflendiğini belirtti.

Bakan Bozdağ: Tüm İlleri Bilimsel Rekabete Soktuk

Türkiye'nin tüm illerinin bilim yuvası olması için 81 ilde üniversitelerin kurulduğunu aktaran Bozdağ, şöyle devam etti: "Türkiye'mizin her ilini bilimsel rekabete kattık. Türkiye'de büyük bir statüko, Ankara, İstanbul, İzmir gibi büyük şehirlere üniversiteyi hapseden, bunun dışındaki yerlere üniversitelerin yayılmasına engel olan bir yapı vardı. Türkiye'de kardiyolog sayısı çok azdı, ciddi hastalıklara bakan uzman sayısı iki elin parmaklarını geçmiyordu. Neden? Yeteri kadar fakülte açılmasına, eleman yetiştirilmesine izin vermeyen bir statüko vardı. Bunu kaldırdık. Türkiye'nin bütün illerini bilimsel rekabetin içerisine soktuk. 81 ilimizin üniversiteleri bugün dünyayla yarışan bir rekabetin içerisinde" dedi.

Bozdağ, Güral Porselen ve Seramik Fabrikaları tarafından yaptırılan Nesrin Güral Anaokulu'nun temel atma töreninde, bilgi ve eğitim konusunda yapılan her yatırımın Türkiye'nin gücüne güç katacağını söyledi.

 

Vali Ali Çelik: Türkiye’de Örnek Model Olacak

Kütahyalı hayırsever iş insanı İsmet Güral tarafından yaptırılacak 12 derslikli okulun, Türkiye’de örnek model olacağını kaydeden Vali Ali Çelik, “Devletimiz ve Kütahyalı hemşehrilerim adına Güral ailesine şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Törende konuşan Güral Porselen ve Seramik Fabrikaları Yönetim Kurulu Başkanı İsmet Güral'ın eşi Nesrin Güral ise okulda vatan ve millet sevgisi olan bireyler yetiştirilmesi temennisinde bulunarak, okulun tamamlandıktan sonra devlete teslim edileceğini kaydetti.

 

Nesrin Güral: Çocuklarım ve Torunlarımın Yeni İrfan Yuvaları Katacaklarına İnanıyorum

Nesrin Güral: "Kuran-ı Kerimin ilk emri okudur. İsmet Güral ve ailesi olarak yaptığımız eğitim yatırımından birine daha başlamanın heyecanı içindeyiz. Bu güzel memleketten kazandığımızla, bu güzel memleket için hayırlı bir iş daha yapıyor olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Katılımlarınızla heyecan ve mutluluğumuza ortak olduğunuz için şükranlarımı sunuyorum.

Dünyanın en masum, en temiz varlıkları olan çocuklarımıza hizmet edecek olan bu binanın temeline ya Allah Bismillah diyerek, en derin sevgilerimi bırakıyorum. İmanı, dostluğu, paylaşmayı, doğruluk, iyilik ve güzelliği… Hayırlı bireyler yetişmesi temennisini, pozitif düşünceleri, vatan, millet, bayrak sevgisini… Yaşam sevincini de bırakıyorum.

Binamızın depreme dayanıklı fiziki şartlarını gerçeğe kavuşturduktan sonra, anahtarlarımızı devletimizin güvenilir ellerine bırakacağız.Allah tamamlamayı nasip etsin.İnanıyorum ki çocuklarım ve torunlarım da, İsmet Güral ve ailesi olarak okullarımıza yeni irfan yuvalarını katacaklardır.Vatanımıza, milletimize hayırlı ve uğurlu olsun.

Sayın Bakanımıza, Sayın Valimize, Protokolümüzün kıymetli mensuplarına,değerli davetlilerimize ve hemşehrilerimize temel atma törenine teşriflerinden dolayı tekrar teşekkürlerimi sunuyorum. Allaha emanet olunuz."dedi.

Konuşmaların ardından Bakan Bekir Bozdağ, Vali Ali Çelik, Bakan Kütahya Milletvekili İshak Gazel, Bakan Yardımcıları, Hava Er Eğitim Tugay ve Garnizon Komutanı Hava Piyade Tuğgeneral Necati Gündüz, Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık ve Güral ailesi butona basarak okulun temelini attı. 

Yıldırım Beyazıt Mahallesinde yaptırılacak anaokulunun 2023-2024 eğitim-öğretim yılında faaliyete başlaması hedefleniyor. - DORUK

Kaynak: (DORUK) - DORUK GAZETESİ Editör: DORUK
Yorumlar
Haber Yazılımı