Haber Detayı
22 Ağustos 2022 - Pazartesi 14:59 Bu haber 1787 kez okundu
 
MÜSİAD Başkanı TOSUN: KÜMÜSKOOP’a Herkes Üye Olabilir
EKONOMİ Haberi
MÜSİAD Başkanı TOSUN: KÜMÜSKOOP’a Herkes Üye Olabilir

MÜSİAD’ın öncülüğünde Zafer OSB içinde kurulan KÜMÜSKOOP Karma Sanayi Sitesi Kooperatifine ilgi çok. Bu konuda açıklama yapan Müsiad Kütahya Başkanı İsmail Tosun şunları söyledi:  “Kütahya’da istihdamı arttırmak ve başta Kütahya olmak üzere Türkiye ekonomisine katkı sağlamak için Müsiad  Kütahya öncülüğünde karma sanayi sitesi kooperatifini kurduk.

Başta Sayın Valimiz Ali Çelik ve Zafer OSB Yönetim kurulu üyelerinin büyük destekleri ile Zafer OSB içinde 321.000 m2 arsayı alarak, 2.000 m2- 4.000 m2- 6.000 m2 lik işyerlerini yapacağız. Müsiad Kütahya olarak öncülük yaptığımızdan üyelerimize, kooperatiften yer alma konusunda öncelik verdik. Kütahya’dan iş insanları ve yatırımcıların Kümüskoop Yapı Kooperatifine  büyük teveccüh göstermeleri üzerine, Kütahya sevdalısı, Kütahya’ya yatırım yaparak hizmet etmek isteyen herkesi üye yapıyoruz.

Şu ana kadar yaklaşık 2000 m2 lik, 65 hisse üyeler tarafından alınmış durumda. 30 civarında hisse kalmıştır. Kamuoyunda yanlış anlaşılan, sadece Müsiad üyeleri Kooperatiften hisse alacak anlayışı yanlıştır. İstihdam sağlayacak tüm yatırımcıları kooperatifimize üye yapıyoruz. Bu yanlış anlaşılmayı düzeltmek isterim. Kooperatife Üye olmak isteyenler Müsiad’a müracaat edebilir.” Dedi. - DORUK

Kaynak: (DORUK) - DORUK GAZETESİ Editör: DORUK
Yorumlar
Haber Yazılımı