Haber Detayı
16 Haziran 2022 - Perşembe 14:16 Bu haber 1006 kez okundu
 
MÜSİAD Başkanı TOSUN, Katar'da
GÜNCEL Haberi
MÜSİAD Başkanı TOSUN, Katar'da

Müsiad Kütahya Başkanı İsmail Tosun bir dizi görüşmeler yapmak üzere Katar’a gitti. İsmail Tosun Katar’a giderken yanında, Çini ve Seramik üzerine 2022 Kasım ve Aralık aylarında yapılacak Dünya Kupası ile ilgili amblemlerin yapıldığı çeşitli hediye ürünler götürerek Katar Dünya Kupası organizasyon komisyonuna sundu. Açıklama yapan İsmail Tosun: "2022 Dünya Futbol Şampiyonası bilindiği gibi Katar’da yapılacak. Yaklaşık olarak 2 milyon kişinin beklendiği Katar tam bir futbol şölenini yaşayacak. Buraya dünyanın dört bir yanında insanlar maç seyretmeye ve eğlenmeye gelecekler. Buradan ülkelerine dönerken de hatıralık ve hediyelik eşya alacaklar. Kütahya’nın dünyanın tanıtımına katkıda bulunmak için bizde Seramik ve çiniden yapılan Dünya Kupası amplemli ürün örneklerini yaptırarak Organizasyon komitesine sunduk. Beğendikleri ürünler için üretim patentlerini alarak seri üretimle Katar’a ürünlerimizi göndereceğiz.

Kütahya Müsiad olarak Yönetim kurulu üyemiz Abdullah Ünal ile birlikte Türkiye’nin Doha Büyükelçisi Dr. M. Mustafa Göksu ve Ticaret Müşaviri Sayın Muhammet Fatih Çetinkaya’yı ziyaret ettik. Ziyaretimizde Sayın Büyükelçimiz Mustafa Göksu ile Katar’da yatırım fırsatları ve Katar’lı işadamlarının Kütahya’ya yatırımlarının yönlendirilmeleri konusunda görüş alışverişinde bulunduk.

Sayın Büyükelçimiz ve Ticaret Müşavirimizin bizleri bilgilendirmesinden de anlaşıldığı üzere Katar yurtdışlarına büyük yatırımlar yapmakta. Bu yatırımlardan Türkiye yeterince faydalanamamaktadır. Eğer bizler Türkiye’de ve özellikle de Kütahya’da bulunan madencilik, tarım, seracılık ve turizm konularında ki fırsatları iyice anlattığımız takdirde, başta Avrupa olmak üzere dünyanın diğer yerlerine gidecek yatırım fırsatlarını Türkiye’ye ve özellikle de Kütahya’mıza çekebiliriz. Bu konuda da başta Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası olmak üzere hep birlikte canla ve başla çalışmalıyız" dedi. - DORUK

Kaynak: (DORUK) - DORUK GAZETESİ Editör: DORUK
Yorumlar
Haber Yazılımı