Haber Detayı
15 Temmuz 2022 - Cuma 17:08 Bu haber 2479 kez okundu
 
Milletvekili GAZEL: Hiçbir Vatandaşımızı Enflasyonun Altında Ezdirmeyeceğiz
GÜNCEL Haberi
Milletvekili GAZEL: Hiçbir Vatandaşımızı Enflasyonun Altında Ezdirmeyeceğiz

Enflasyon klasik sebeplerden kaynaklanmamakta, yasal düzenlemelerle önlem alınmaya devam edilecek diyen Kütahya Milletvekili Av. İshak GAZEL: "Tabii şu anda 2 yıllık bir korona sürecini hep beraber yaşadık bu süreç içerisinde bir sürü sıkıntıyla karşı karşıya kaldık. Bir kere insanlar seyahat etmenin ne kadar önemli bir hürriyet olduğunu, ne kadar önemli bir özgürlük olduğunu bu korona sürecinde evlere kapandığımız esnada daha iyi kavradı. Tabii burada üretim zincirlerinde meydana gelen birtakım aksamalar ve sonrasında Ukrayna- Rusya savaşıyla ortaya çıkan enerji krizi bütün dünyada olduğu gibi ülkemizde de bir enflasyon tetiklenmesine yol açtı. Türkiye’deki enflasyonun kamu maliyesindeki bozulmadan veyahut da talep fazlalığından veyahut da arzda meydana gelen azalmadan kaynaklanmadığı; yani klasik herhangi bir problemden kaynaklanmadığı gayet açık ortadadır. Yani bu 2 sene süreç içerisinde devletimizin göstermiş olduğu büyük bir özveri ve dünyada yaşanan sıkıntılar; bunun üzerine bir de meydana gelen savaş, enerji krizleri, dolar üzerindeki hareketlenme dolayısıyla bu anlamda Türkiye’de ülkemizde değişik bir enflasyon sürecini meydana getirmiştir.

Bununla alakalı da hükümetimiz çok önemli icraatlar ve önlemler almakta, almaya da devam ediyor ve klasik sebeplerden kaynaklanmadığı için yeni bir ekonomi modeliyle ülkemizi daha müreffeh bir seviyeye taşımak için çalışıyoruz. Hiçbir vatandaşımızı enflasyonun altında enflasyon baskısının altında ezdirmeyeceğiz ve bununla alakalı gerekli önlemler de meclis tatil olmadan önce çıkacak, çıkan yasal düzenleme zaten aldık; bundan sonra da almaya devam edeceğiz.

GAZEL: Maaşlara Çok Ciddi Oranda Zam Yapıldı

Temmuz ayında hem emeklilerimize, hem memurlarımıza, hem işçilerimize çok ciddi oranda bir zam yapıldı. Asgari ücretin de çok ciddi oranda bir zam yapılarak bir düzenleme getirildi. Bu Ocak ayından itibaren de böyleydi, inşallah bu süreçte enflasyonun da azalmasıyla beraber alım gücünün artması ve ihracatla büyüyen ülkemizin, oluşan refahın toplumun tamamına yayılması için gerekli düzenlemelerin ve sağlam kamu maliyesinin sayesinde; önümüzdeki günler hem aydınlık hem de inşallah çok kısa süre içerisinde bu ekonomik sıkıntılarından da kurtulacağız. " ifadelerini kullandı. - DORUK Fatma

Kaynak: (DORUK) - DORUK GAZETESİ Editör: Fatma Çakır
Yorumlar
Haber Yazılımı