Haber Detayı
26 Ağustos 2020 - Çarşamba 12:38 Bu haber 2114 kez okundu
 
Milletvekili ERBAŞ: MHP'de Tek Adaylı Kongreler Yapılacak
SİYASET Haberi
Milletvekili ERBAŞ: MHP'de Tek Adaylı Kongreler Yapılacak

MHP İL VE İLÇE KONGRELERİ TEK ADAY İLE YAPILACAK

Milliyetçi Hareket Partisinde kongre süreci 9 Ağustos Pazar günü Samsun İlkadım ilçe kongresi ile başladı. İlimiz Kütahya’da ise kongre sürecinin Eylül ayı sonunda başlaması bekleniyor. Kongre süreci hakkında bilgiler veren MHP Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş ; “ İl ve ilçelerimizde adaylarımızın belirlenmesi için Genel Merkezimiz teşkilatlarımızın görüşlerini alacaktır. Daha sonra Genel Merkezimiz adaylarımızı değerlendirerek kongreye girecek olan tek adayımızı açıklayacaktır. İl ve İlçelerimizde kongrelerimizi Genel Merkezimizin belirlemiş olduğu tek aday ile yapacağız.” Dedi.

İSTİKLAL İÇİN BİRLİK, İSTİKBAL İÇİN DİRLİK

14 Mart 2021 tarihinde yapılacak olan büyük kongre ile kongre sürecinin tamamlanacağını ifade eden MHP Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş ; “ Samsun ilkadım ilçesinde başlayan kongrelerimiz bir düğün nidasında devam edecek ve büyük kongre ile tamamlanacaktır. Kongrelerimizin ana teması “ İSTİKLAL İÇİN BİRLİK, İSTİKBAL İÇİN DİRLİK” ‘tir. Şimdiye kadar 16 ilimizde kongrelerimiz tamamlanmıştır. Başkanlarımıza görevlerinde başarılar diliyorum. Kongrelerde seçilen tüm başkanlarımızın ve bundan sonra seçilecek başkanlarımızın MHP’ye yakışır şekilde görev yapacaklarına inancım tamdır.

TEK ADAY İLE SEÇİMLERE GİRECEĞİZ

Tüm Dünya’da olduğu gibi ülkemizde de pandemi süreci yaşanmaktadır. Bu nedenle Kütahya’da yapacağımız tüm kongrelerimiz, genel merkezimizin talimatları doğrultusunda, pandemi sürecine uygun şekilde yapılacaktır. Bu güne kadar yapılan il ve ilçe kongrelerinde olduğu gibi, Kütahya’da da kongrelerimiz, hijyen kurallarına uygun şekilde, geniş salonlarda ve minimum katılım ile yapılacaktır.

İLK KONGRE EYLÜL SONUNDA !

İl ve ilçe teşkilatları ile yapılacak müzakerelerden sonra bir takvim hazırlayıp, genel merkezimizin onayına sunacağız. Kütahya’da kongrelerimize Eylül ayı sonunda başlayarak, Ekim ayında tamamlamayı planlıyoruz. Genel merkezimizin onaylamasından sonra seçim takvimini tüm Kütahya halkımıza ve kamuoyuna paylaşacağız. Tekrar etmek gerekirse, Merkez ilçe dahil tüm ilçelerimizde kongrelerimiz  genel merkezimizin onaylayarak, belirlediği tek aday ile yapılacaktır. İlçe kongrelerimizi tamamlamamızın ardından, partimize yakışır şekilde il kongremizi yaparak bu süreci tamamlamış olacağız.

DAVAMIZI BENİMSEYEN, YARARLI OLAN HER ARKADAŞIMIZ BİZİMLE OLACAK

Şimdiye kadar bu dava için gecesini gündüzüne katarak görev yapan tüm il ve ilçe başkanlarımıza emekleri, fedakârlıkları, gayretli çalışmaları için çok teşekkür ediyorum. MHP ailesi olarak Kütahya’da ben değil, biz kavramını benimsedik. Bu da bize ilimizde başarıyı getirmiştir. Bundan sonrada ben değil, biz kavramı ile ülkemize, ilimize hizmet etmeye devam edeceğiz. Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli bey’in kongre sürecimizin başlangıç noktası Samsun İlkadım kongresinde okunan mesajı bizler için çok önemlidir. Bu davaya hizmet etmek isteyen herkesin bu mesajı çok iyi okuması ve çok iyi anlaması gerekmektedir.  Genel Başkanımızın mesajındaki şu satırlar çok önemlidir. “Milliyetçi Hareket Partisi Türk siyasetinin onur pırıltısıdır. Ne istiyorsak Türk milleti içindir, neyi amaçlıyorsak Türklüğün ve Türkiye Cumhuriyeti'nin parlak istikbaline hazırlık ve hizmettir. Bir olacağız, beraber olacağız, gönülleri fethedeceğiz. Davamıza yararı dokunacak her arkadaşımıza sahip çıkacağız. İnsan kaybı kolaydır, zor olanı seçip insan kazanacağız. Fakat nefsine teslim olmuş, hırslarına yenik düşmüş, ihtiras-ikbal uçurumuna savrulmuş, nefesi kesilmiş kim varsa onlarla aramıza aşılmaz duvarlar öreceğiz. Unutmayınız ki, hiç kimse vazgeçilmez değildir. Hiç kimse davadan daha büyük, daha mühim olamayacaktır. Ülkücü kendisini aşma becerisi gösterebilmiş, hayatın basit tutkularından sıyrılmış, dünyevi çıkar hesaplarına sırt çevirmiş, ülküleri ve ülkesi için çetin şartları, çileli bir ömrü göze almış yüksek vasıflı dava insanıdır. Bizim nihai hedefimiz bellidir, o da; İlay-ı Kelimetullah'ı cihana hakim kılmaktır. Kızılelma yeminimiz, Turan ülkümüzdür.” Genel Başkanımız Sayın Devlet beyin de söylediği gibi bu davayı benimseyen, bu davaya faydası olan herkes bizimle olacaktır. Fakat nefsine teslim olmuş, hırslarına yenik düşmüş kişiler bu çatı altında kendilerine yer bulamayacaktır. Şimdiden kongre sürecimizin ülkemize, ilimize, davamıza hayırlı olmasını diliyorum.”dedi. - DORUK

Kaynak: (DORUK) - DORUK GAZETESİ Editör: DORUK
Yorumlar
Haber Yazılımı