Haber Detayı
12 Ağustos 2022 - Cuma 14:57 Bu haber 1391 kez okundu
 
Milletvekili Ahmet ERBAŞ: ZAFER OSB, Genişletilmelidir
GÜNCEL Haberi
Milletvekili Ahmet ERBAŞ: ZAFER OSB, Genişletilmelidir

Milliyetçi Hareket Partisi Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş, Altıntaş Zafer Organize Sanayi Bölgesi’nin genişlemesi hakkında Tarım Bakanlığı’ndan destek talep etti.

MHP Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş, Altıntaş Zafer Organize Sanayi Bölgesi’nde boş alan kalmadığını, acilen büyümesi gerektiğini belirtti.

Ahmet Erbaş, Altıntaş Zafer OSB’nin genişlemesi ve yeni alan açılması için Tarım Bakanlığı’na bağlı vahşi tarım alanı olarak geçen bölgeye Tarım ve Orman Bakanlığı’ndan izin verilmesi gerektiğini ve bu izin için Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi’den yardım talep ettiklerini ifade etti.

Ahmet Erbaş açıklamasında; “ Şehrimizin lokomotifi olacak, gözbebeğimiz diye nitelendirdiğimiz Altıntaş Zafer Organize Sanayi Bölge’mizde değerli yatırımcılarımız tarafından gelen talepler doğrultusunda boş alan kalmamış, mevcut kapasitesi dolmuştur. OSB’mizde Tarım Bakanlığı’mıza bağlı vahşi tarım alanı dediğimiz bölge bulunmaktadır. Zafer Organize Sanayi Bölgemizin genişlemesi için Tarım ve Orman Bakanlığı’mızın bu bölgenin kullanımı için izni gerekmektedir. Sayın Bakanımız Vahit Kirişçi’den bu bölgenin kullanım hakkı için izin verilmesini talep ettik.” dedi. - DORUK

Kaynak: (DORUK) - DORUK GAZETESİ Editör: DORUK
Yorumlar
Haber Yazılımı