Haber Detayı
04 Ekim 2021 - Pazartesi 15:15 Bu haber 2821 kez okundu
 
MHP İl Başkanı Selçuk ALIÇ: Şov Siyaseti Yerine Yerli ve Milli Hizmet Siyaseti Sergilemekteyiz
MHP İl Başkanı Selçuk ALIÇ, Genişletilmiş İl İstişare Toplantısında; göreve geldiklerinden bugüne Milletvekili, Belediye Başkanları, teşkilatla tek vücut olarak çalıştıklarını; şov siyaseti yerine yerli ve milli hizmet siyaseti sergilediklerini, partimiz üzerinden şahsi ikbal ve hırslarıyla, davaya kimsenin zarar vermesine izin vermeyeceklerini belirterek, MHP'den ihraç edilenleri açıkladı. Türkiye Kamu-Sen'le ilgili gerekli düzenlemeler yapılacağını ifade etti.
SİYASET Haberi
MHP İl Başkanı Selçuk ALIÇ: Şov Siyaseti Yerine Yerli ve Milli Hizmet Siyaseti Sergilemekteyiz

Milliyetçi Hareket Partisi Kütahya İl Başkanlığı olarak düzenlenen Genişletilmiş İl İstişare Toplantısı parti binasında yapıldı.

Konuşmacılar, Ankara'da yapılacak Bölge İstişare toplantısına giderken hayatını kaybeden Bartın Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet KÖMEÇ, teşkilat mensubu Murat SEVİLMİŞ'e rahmet ve yaralılara acil şifalar dileyerek konuşmalarına başladılar.

MHP İl Başkanı Selçuk ALIÇ; göreve geldiklerinden bugüne Milletvekili, Belediye Başkanları, teşkilatla tek vücut olarak çalıştıklarını; şov siyaseti yerine yerli ve milli hizmet siyaseti sergilediklerini, partimiz üzerinden şahsi ikbal ve hırslarıyla, davaya kimsenin zarar vermesine izin vermeyeceklerini belirterek, MHP'den ihraç edilenleri açıkladı. Türkiye Kamu-Sen'le ilgili gerekli düzenlemeler yapılacağını ifade etti.

MHP İl Başkanı Selçuk ALIÇ: "Bugün sabah saatlerinde büyük üzüntüyle öğrenmiş olduğumuz, Ankara’da yapılacak Bölge İstişare Toplantımıza giderken Bartın İl Teşkilatımızın içinde bulunduğu otobüsün kaza yapması sonucu hayatını kaybeden Bartın Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Kömeç’e ve teşkilat mensubu Murat Sevilmiş’e Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyor, yaralı olan dava arkadaşlarımıza acil şifalar diliyorum.

Geçtiğimiz yıl Ekim ayında gerçekleştirilen ilçe kongreleri ve devamında Kasım ayında yapılan İl Kongremiz sonrası birlikte gerçekleştirdiğimiz istişarelerle, salgın sürecine rağmen yaklaşık bir yıldır yoğun bir çalışma programını birlikte gerçekleştiriyoruz.

"Göreve Geldiğimizden Bugüne Milletvekilimiz, Belediye Başkanımız, Teşkilatımızla Tek Vücut Olarak Çalışıyoruz"

Göreve geldiğimiz günden bugüne Kütahya’mızda Milletvekilimiz, Belediye Başkanlarımız ve İlçe Teşkilatlarımız ile el ele, kol kola tek vücut olarak gerek parti içi çalışmalarımıza gerekse de sahadaki çalışmalarımıza hız kesmeden devam etmekteyiz.

Bildiğiniz üzere, salgın sürecindeki kısıtlamaların kalkması ile birlikte İl Başkanlığı olarak Milletvekilimiz Sayın Ahmet Erbaş ile tüm ilçelerimizi karış karış ziyaret ederek, hemşerilerimiz ile bir araya geldik. Ziyaretlerimizde toplumumuzun her kesimden hemşelerimizin dertlerini dinleyerek çözüme kavuşması adına adımlar attık. Özellikle bu ziyaretlerimiz Kütahya gündeminde sizlerin de takip ettiği üzere çok dikkat çekmiştir. Göreve geldiğimiz gün “girilmedik ev, sıkılmadık el bırakmayacağız” sözünü hayata geçirdiğimiz bu ziyaretlerde köylerden kasabalara, kasabalardan ilçelere çok anlamlı, çok faydalı programları hep birlikte gerçekleştirdik. Yıllarca seçim dönemi hariç siyasetçilerin uğramadığı köylerde bizleri karşılarında gören hemşelerimizin takdirlerine, sabah dükkânını açan esnafın karşısında Milletvekilimizi gördüğü esnasındaki sevincine hep birlikte şahit olduk. Hemşerilerimizin her gittiğimiz yerde Milliyetçi Hareket Partisi’ne göstermiş olduğu teveccühü gördükçe, biliyorum ki hepimizin azmi ve inancı artmaktadır.

Parti İlçe Başkanlarına, Belediye Başkanlarına ve İl Genel Meclisi Üyelerine Teşekkür

Partimizin ilçelerimizdeki kıymetli Başkanları olarak sizlerin de yapmış olduğu çalışmalar, İl Başkanlığımız olarak yakından takip edilmekte, bu beyanla kamuoyunda karşılık bulan değerli çalışmalarınızdan dolayı şahsım ve teşkilatım adına teşekkür ediyor, çalışmalarınızın hız kesmeden devam etmesini sizlerden talep ediyorum.

Belediyelerimiz noktasında;

 Seçildikleri bölgelerde projelerini hayata geçirmek için canla başla çalışan Belediye Başkanlarımızın da salgın sürecine rağmen, hiçbir bahaneye sığınmadan görevlerinin hakkını vermek için gece gündüz çabalamalarını, hizmet odaklı çalışmalarını yakından takip ediyoruz. Milliyetçi Hareket Partisi’nin “Üretken Belediyecilik” vizyonunu ortaya koymalarından dolayı da kendilerini sizlerin huzurunuzda bir kez daha takdir ediyorum.

Aynı şekilde İl Özel İdaresinin çalışmalarına büyük katkı sağlayan, buradaki çalışmaları yakından takip eden, Kütahya’mızın en ücra köşelerindeki köylere bile hizmet götürmek için çaba sarf eden İl Genel Meclisi üyelerimizi de tebrik ediyorum.

"Şov Siyaseti Yerine Yerli ve Milli Hizmet Siyaseti Sergilemekteyiz"

Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli Beyefendinin hedef gösterdiği, Milliyetçi Hareket Partisi ve Cumhur İttifakı olarak parolamız olan 2023 Lider Ülke Türkiye ülkümüz için teşkilatlarımızın her kademesinde, ülkücü kadrolarımızla yoğun bir çalışma içerisindeyiz. Büyük Türk Milleti’ne hizmet etmek adına, Kütahya’mızı geliştirmek ve kalkındırmak adına genel ve yerel siyasi konularda “şov siyaseti” yerine “yerli ve milli hizmet siyaseti” ortaya koymak adına duruş sergilemekteyiz.

"Partimiz Üzerinden Şahsi İkbal ve Hırslarıyla, Davamıza Zarar Vermelerine İzin Vermeyeceğiz"

Milliyetçi Hareket Partisi kadroları olarak bizler bu duruşu sergilerken, partimizin başarısını ve milli duruşunu bir türlü hazmedemeyen kesimlerin Türkiye genelinde olduğu gibi Kütahya’da da fitneye düştüklerine şahit olmaktayız. Bu fitne ve fesatlıklarla uğraşırken içeriden ve dışarıdan da şahsi menfaatleri uğruna her şeyi yapabilecek insanların da ortaya çıktığını biliyoruz. Dolayısıyla bu düşüncede olan kimselere prim verilmeyeceği gibi gerektiğinde de hak ettiği şekilde en sert tepkiyi dün gördükleri gibi bundan sonra da göreceklerini bir kez daha buradan vurguluyorum.

Milliyetçi Hareket Partisi üzerinden hiç kimsenin şahsi ikbal ve hırsları ile bu davaya zarar vermelerine asla izin vermeyeceğiz. Bunun ispatını göreve geldiğimiz günden bugüne parti içinde disiplin çalışmalarımız ile herkese ibretle göstermekteyiz.

MHP'den İhraç Edilenler

Bu kapsamda,

Daha önce bazı yerel medya organlarında da bahsi geçen konularla ilgili il disiplin kurulunun yaptığı incelemeler sonucunda; Metin BELEK, İsmail KÜÇÜK, Kamil DAŞDELEN ve Mehmet EFE adlı parti üyelerinin, partimizin yetkili disiplin kurulları tarafından Milliyetçi Hareket Partisi’nden ihraç edildiklerini kamuoyuyla buradan paylaşıyorum.

"Türkiye Kamu-Sen'le İlgili Gerekli Düzenlemeler Yapılacak"

Son olarak bir kez daha söylüyorum;

Bizim fitneyle, fesatla, dedikodu ile uğraşacak vaktimiz yoktur. Bu bağlamda önümüzdeki süreçte Milliyetçi-Ülkücü kuruluşlarımızdan olan Türkiye Kamu-Sen ile ilgili il bazında gerekli düzenlemelerin yapılacağının da bilinmesini istiyorum.

Bizim, hedeflerimiz doğrultusunda tüm teşkilatlarımızla Allah’ın izniyle, birlik ve beraberliğimizle Kızılelma yolunda koşacak daha çok yolumuz var.

Bu duygu ve düşüncelerimle sizleri sevgi ve saygılarımla selamlıyor, gerçekleştirdiğimiz bu toplantının hayırlara vesile olmasını diliyorum" dedi.

Toplantıya Kütahya Milletvekili Ahmet ERBAŞ, Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim IŞIK, Domaniç Belediye Başkanı Sahvet ERTÜRK, Seyitömer Belediye Başkanı Halil ÖZTÜRK, Tunçbilek Belediye Başkanı Mustafa DÜZGÜN, İlçe Başkanları, İl Genel Meclis üyeleri, İl ve İlçe teşkilatlarının yöneticileri katıldı. - DORUK Fatma

Kaynak: (DORUK) - DORUK GAZETESİ Editör: Fatma Çakır
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı