Haber Detayı
06 Ekim 2022 - Perşembe 13:23 Bu haber 2905 kez okundu
 
KUTSO Başkan Adayı Esin GÜRAL ARGAT:Yolculuğumuz Yeni Başlıyor
GÜNCEL Haberi
KUTSO Başkan Adayı Esin GÜRAL ARGAT:Yolculuğumuz Yeni Başlıyor

5174 Sayılı Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile odalar ve borsalar kanunu ve organ seçimleri hakkındaki yönetmelik uyarınca, Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası (KUTSO) Organ Seçimleri, yargı gözetiminde gerçekleştirildi. Oylamanın ardından kısa bir açıklama yapan Başkan Adayı Esin Güral Argat: “Yolculuğumuz yeni başlıyor. Çok güzel bir yolda hep birlikte el ele yürüyeceğiz” dedi.

KUTSO’da yapılan seçim kapsamında, meslek komiteleri ile meclis üyeleri asil ve yedek seçimi yapıldı. Yasal sürecin ardından, Yönetim Kurulu Başkan ve Üyeleri, TOBB Genel Kurul Delegeleri, Disiplin Kurulu Üyeleri seçimleri, 10 Ekim 2022 Pazartesi günü, yargı gözetiminde gerçekleştirilecek.

 

35 Meclis Üyesi Yeni Dönemde Görevlerine Başlamış Olacak

Bu seçimlere ilişkin yasal sürecin tamamlanmasının ardından, Meclis Başkanı ve Yardımcıları, Meclis Kâtip Üyeleri, Meslek Komitesi Başkanları ve Yardımcıları, Yönetim Kurulu Başkanı ve Yardımcıları ile Sayman Üye Seçimleri, Disiplin Kurulu Başkanı Seçimi yargı gözetimi olmaksızın gerçekleştirilecek. Yasal sürecin tamamlanmasını takiben, 14 meslek grubunu temsilen 84 meslek komitesi üyesi, Meclis Başkanı ve 35 Meclis Üyesi, 9 Yeni Yönetim Kurulu Üyesi, TOBB delegeleri ve Disiplin Kurulu Üyeleri yeni dönemde görevlerine başlamış olacak.

Yoğun Bir Katılımla Gerçekleşti

KUTSO’da gerçekleşen seçim, Meclis Başkanı Nafi Güral, Gürallar Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Rıza Güral, Başkan Adayı Gürok Grubu Yönetim Kurulu Başkan Vekili Esin Güral Argat, Eşi İhsan Argat, Oğlu Berkay Adlım, Gürok Grubu Yönetim Kurulu Başkan Vekili Erol Güral, NG Seramik Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Güral, Kütahya Porselen Yönetim Kurulu Üyesi ve Pazarlama Direktörü Gülden Güral ile Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası’na bağlı üyelerin yoğun katılımıyla yapıldı.

 “Hep Birlikte El Ele Yürüyeceğiz”

Seçime tek listeyle giren Başkan Adayı Esin Güral Argat, oylamanın ardında kısa bir açıklama yaptı. Güral Argat konuşmasına seçim sürecinde beraber çalıştıkları Meclis Başkan Vekili Ahmet Bağırgan’a sağladığı katkılar ve destekleri nedeniyle teşekkür ederek başladı. “Ahmet Bağırgan’ın gelecek dönemde de bizimle olmasını çok isterdim” diyen Güral Argat: “Güzel bir yolculuğa birlikte çıktık. Sevgili yol arkadaşlarımla beraber olmaktan büyük mutluluk duydum. Çok iyi bir çalışma dönemi geçti. Herkesin, bütün meslek komitelerinin çok iyi çalıştığını biliyorum. Gerçekten çok çalıştılar. Tek liste olmamıza rağmen herkes elinden gelenin ötesinde gereğini yaptı. Bu sorumlulukları aldığınız için teşekkür ediyorum. Bana verdiğiniz destekler için de teşekkür ediyorum. Gayet güzel, sükûnet içerisinde, huzur içerisinde günümüzü tamamladık. Hepinize tekrar teşekkür ediyorum. Şimdiden hayırlı uğurlu olsun. Yolculuğumuz yeni başlıyor. Çok güzel bir yolda hep birlikte el ele yürüyeceğiz” açıklamasında bulundu.

 

Milletvekili Erbaş’tan Ziyaret

MHP Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş da seçim gününde Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret etti. Meclis üyeleri ile selamlaşan Milletvekili Erbaş, Esin Güral Argat ile sohbet etti. Erbaş’a ziyareti sırasında Merkez İlçe Başkanı Ayhan Toy ve Kütahya Ülkü Ocakları Başkanı İlker Bükni de eşlik etti. Ziyarete ilişkin kısa bir açıklama yapan Milletvekili Erbaş: “Bugün ilimiz Kütahya’da Ticaret ve Sanayi Odalarında gerçekleştirilen Meslek Komitesi Üyeleri ve Meclis Üyeleri seçimlerine katıldık. Gerçekleştirilen seçimlerin tüm iş dünyasına hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.- Kütahya Ekspres Gazetesi

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı