Haber Detayı
18 Mayıs 2022 - Çarşamba 11:05 Bu haber 1426 kez okundu
 
Kütahya Porselen'e 2 Uluslararası Ödül
GÜNCEL Haberi
Kütahya Porselen'e 2 Uluslararası Ödül

Almanya'nın başkenti Berlin'de 2022 IF DESIGN AWARD tasarım organizasyona katılan Türk tasarımcılar, çevre dostu ve sürdürülebilirlik vizyonuyla geliştirdikleri tasarımlarıyla ödül kazandı. Sofralarınızın en güzel yerinde olan Kütahya Porselen sofra takımı kategorisinde Red Dot Award 2022 ve iF Design Award 2022 olmak üzere iki uluslararası ödülün sahibi oldu.

Dünyanın en eski ve bağımsız tasarım organizasyonu olarak gösterilen 2022 IF DESIGN AWARD’a Türkiye dahil 57 ülkeden tasarımcılar tarafından yaklaşık 11 bin başvuru yapıldı.

“Made in Türkiye” logolu Türk tasarım başvuruları dünyanın dört bir yanından gelen bağımsız tasarım uzmanlarından oluşan 132 jüri tarafından değerlendirildi. Türk tasarımcılar tarafından tasarlanan çevre dostu ve sürdürülebilir 39 adet ürün “2022 IF DESIGN AWARD” ile ödüllendirildi.

Sürdürülebilir ürünlerin damga vurduğu tasarım yarışmasında, dünyanın değişik ülkelerinden tasarımcılar yeni tasarımlarını sergileme fırsatı buldu.

Finlandiya’nın yaratıcı tasarım ofislerinden Pentagon Design iş birliği ile tasarlanan Bevel Collection; modern ve ikonik stilinin yanına, iki uluslararası ödül birden ekledi!

 

Dünyanın en prestijli tasarım yarışmalarından Red Dot Award 2022 ve iF Design Award 2022’den “Sofra Takımı Kategorisinde” Kütahya Porselen ödüllerle döndüğü için gururlu, heyecanlı, mutlu!

Tasarım dünyasının en prestijli ödüllerinden If Design Award 2022 sofra takımı kategorisi ödülü, Red Dot Design Award 2022 sofra takımı kategorisi ödülü Kütahya Porselen'in eşsiz tasarımları ile sofraların en güzel yerinde. Kütahya Porselen, Hayatın en güzel yerinde. - DORUK Fatma

Kaynak: (DORUK) - DORUK GAZETESİ Editör: Fatma Çakır
Yorumlar
Haber Yazılımı