Haber Detayı
06 Ekim 2021 - Çarşamba 08:40 Bu haber 4267 kez okundu
 
Kütahya Kültür Derneği, Danimarka Büyükelçisi ve Bakanlık Proje Ekibini Ağırladı
Kütahya Kültür Derneği, Danimarka Türkiye Büyükelçisi Danny ANNAN, Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı proje ekibi ile Enerji ajansı heyetini ağırladı.
GÜNCEL Haberi
Kütahya Kültür Derneği, Danimarka Büyükelçisi ve Bakanlık Proje Ekibini Ağırladı

Düşük karbonlu verimli ısıtma ve soğutma projesinde Türkiye'den Kütahya ve Manisa pilot il olarak seçildi ve Danimarka Türkiye Büyükelçisi Danny ANNAN, Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı proje ekibi ile Enerji ajansı heyeti Kütahya'mıza gelerek bir dizi ziyaret gerçekleştirip, incelemelerde bulunacak. Heyeti Kütahya Kültür Derneği yönetimi Germiyan Sokak'taki Hanedan Konağında ağırladı.

 

Danimarka Büyükelçisi, Bakanlık heyeti Kütahya'mıza ait yöresel lezzetleri tattıktan sonra, 2020 yılında Ankara'da gerçekleştirilen solo halk dansları yarışmasında Ferace oyunu ile Türkiye 1.cisi seçilen Yusuf TÜRKEL ve ekibinin zeybek gösterimi izlendi, yöresel kıyafetlerle sunulan 40 yıl hatırlık kahve içildi, demli bir sohbet üzerine çaylar tarihi konakta yudumlandı. Katılımcılar tattıkları lezzetleri, izledikleri yöresel oyunumuzu ve şuana kadar yaşadıkları atmosferi çok beğendiklerini ifade ettiler.

 

Kütahya Kültür Derneği Başkanı Süleyman MUSLU, Danimarka Büyükelçisi Danny ANNAN'a ve Enerji Bakanlığı proje ekibi adına fahri hemşerimiz olan Emrah Berat BİRSEN'e çini hediye takdim ederken; tüm katılımcılara el yapımı çini tabaklar ve Tavşanlı'nın meşhur leblebisi hediye edildi.

 

Kütahya Kültür Derneği Başkanı Süleyman MUSLU: "Kütahya Kültür Derneği olarak, Türkiye-Danimarka Stratejik Sektör İşbirliği Düşük Karbonlu Verimli Isıtma ve Soğutma Projesi çerçevesinde pilot il olması hususunda ilimize teşrif eden Danimarka'nın Türkiye Büyükelçisi Danny ANNAN ve beraberindeki heyete Kütahya'mızı, kültürümüzü tanıtma imkanı bulduk.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığımız heyetine değerli gayretleri ve kılavuzluğu için teşekkür ederiz.

Kütahya Kültür Derneği olarak, enerjimizi tenkit etmeye değil iş üretmeye harcayacak ve ilimize katma değer sağlayan projelerin destekçisi olmaya devam edeceğiz." İfadelerini kullandı. - DORUK Fatma 

Kaynak: (DORUK) - DORUK GAZETESİ Editör: Fatma Çakır
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı