Haber Detayı
12 Ağustos 2022 - Cuma 15:45 Bu haber 1722 kez okundu
 
Kütahya Belediyesi, Büyük Şehirlerle Aynı Statüde
YEREL Haberi
Kütahya Belediyesi, Büyük Şehirlerle Aynı Statüde

Kütahya Belediye Meclisi 4. Dönem 7. Olağan Toplantısı, Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık başkanlığında gerçekleştirildi.

Kütahya Belediyesi Meclis Toplantı Salonunda gerçekleşen Olağan Meclis Toplantısında Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık “ 03.08.2022 tarihli ve 31912 sayılı resmi gazetede yayınlanan belediye gelirleri kanunu genel tebliği uyarınca, nüfuslarıyla sosyal ve ekonomik gelişme durumlarına göre hazırlanan belediyeler yeniden gruplandırılmış olup, nüfusu 250.000 den fazla olan belediyeler birinci gruba alınmış olduğundan, Kütahya Belediyemizde bu gruba yükselmiş olup büyük şehirlerle aynı statüye kavuşmuş oldu. Birinci grup belediyeler arasında bundan sonra Kütahya Belediyesi’ de resmi değerlendirmelerde yer alacaktır” dedi.

Görevi esnasında vefat eden belediyemiz personeli Ali Candan ‘ın isminin, inşaatı devam eden Şehir hastanesi ve Millet bahçesi arasında kalan isimsiz caddeye verilmesi konusu, Kütahya Valisi Sayın Ali Çelik’ e şehrimizin adının duyurulması, tanıtılması, sosyal ve kültürel olarak ilerlemesine katkı sağlamak adına verdiği desteklerden dolayı, fahri hemşerilik payesi ve beratı verilmesi konusu, Kütahya Belediye sınırları içerisinde faaliyet gösteren atık toplayıcılarının, çalışma usul ve esaslarının belirlenmesine dair yönetmelik taslağı konusu görüşüldü.

Toplantıda Kütahya Belediyespor adına başarı sağlayan sporculara ödülleri Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık tarafından takdim edildi. Ödül Alan Sporcular; 28-30 Temmuz 2022 tarihleri arasında Çorum’ da gerçekleştirilen Anadolu Yıldızlar Grekoromen Güreş Ligi Türkiye Şampiyonası Finallerinde Kütahya Belediyespor güreşçisi Ahmet Emirhan Dursun Türkiye 2. olmuştur.


20-27 Haziran 2022 tarihleri arasında Kocaeli’ nde gerçekleştirilen Türkiye Kickboks Şampiyonasında Yıldız Bayanlar Kick Light’ da Elif Kaya Türkiye 3’sü, Büyük Bayanlar Point Fighting ‘de Türkiye 5’si, Yıldız Bayanlar Point Fighting Eylül Aleyna Ağın Türkiye 5. olmuştur. 


Güreş İl Temsilcisi ve Antrenör İbrahim KESER ile Kick Boks İl Temsilci ve Antrenör Ahmet ARABACI ve Kütahya Belediye Spor Antrenörü Fatma ÇAKIR’ı ve derece elde eden sporcuları tebrik ediyor; sporcuların şehrimizi temsil etmesi için gayret gösteren Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim IŞIK ve Kütahya Belediyesi’ni DORUK Gazetesi olarak teşekkür ediyoruz. -  DORUK

Kaynak: (DORUK) - DORUK GAZETESİ Editör: DORUK
Yorumlar
Haber Yazılımı