Haber Detayı
17 Mayıs 2022 - Salı 15:40 Bu haber 1051 kez okundu
 
Külliyenin Çok Amaçlı Salonunu Nafi GÜRAL Yaptıracak
YEREL Haberi
Külliyenin Çok Amaçlı Salonunu Nafi GÜRAL Yaptıracak

İş adamı, sanayici, Kütahya Porselen A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Nafi GÜRAL, il müftülük külliyesini ziyaret etti. Camilerin seramiklerini ücretsiz karşıladıklarını bildiren Müftü DEMİRTAŞ, "Külliyemizin çok amaçlı 400 kişilik salonun yapımını işadamı Nafi GÜRAL gerçekleştireceğini bildirdi, kendilerine çok teşekkür ederiz" dedi.

Müteşebbis ve hayırsever kişiliği ile maruf Nafi GÜRAL'ı il müftüsü Hüseyin DEMİRTAŞ müftülük külliyesinde ağırlamaktan büyük memnuniyet duyduğunu belirttti.

Müftü DEMİRTAŞ, İşadamı GÜRAL'a, yeni hizmete açılan Müftülük Külliyesi hakkında bilgiler verirken; Gençlik Merkezi, Diyanet Yayınevi, Külliye Camii, TDV Kütahya Şubesi, Müftülük Hizmet Birimleri, Müftülük Web Tv Stüdyosu ve diğer hizmet noktalarını gezdirdi.

Müftü Demirtaş, ziyaret sonrası yaptığı açıklamada şunları söyledi: "Ziyaretleri ile bizleri mutlu ettiler. Külliyemizi gezdiler ve çok beğendiler. Külliyemizde yapımı en sona bırakılan çok amaçlı 400 kişilik salonunun yapımını üstlendiler. İlimizde birçok hizmette imzaları var. Anneleri adına yaptırılan cami çok büyük bir ihtiyacı karşılıyor. Başta eğitim olmak üzere her türlü hayır ve iyiliğe öncülük ediyorlar. İlimizdeki camilerimizin seramiklerini ücretsiz karşılıyorlar. Güral Ailesine ve onları yetiştiren başta merhume valideleri olmak üzere tüm geçmişlerine rahmet diliyorum" dedi.

İl Müftüsü DEMİRTAŞ müteşebbis hayırsever işadamı Nafi GÜRAL'a, islam sanatlarını içeren kitap ile hat tablosu hediye etti. - DORUK

Kaynak: (DORUK) - DORUK GAZETESİ Editör: DORUK
Yorumlar
Haber Yazılımı