Haber Detayı
07 Ekim 2019 - Pazartesi 17:21 Bu haber 1364 kez okundu
 
KSBÜ Rektörü KAVUNCU: Kütahya’yı Tanımadan Mezun Olunmayacak
Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi (KSBÜ) Rektörü Prof. Dr. Vural Kavuncu, KSBÜ’nün yeni öğrencileriyle tanışma toplantısında Kütahya’nın güzelliklerinden bahsederek, “Kütahya’yı tanımadan mezun olunmayacak.” dedi.
EĞİTİM Haberi
KSBÜ Rektörü KAVUNCU: Kütahya’yı Tanımadan Mezun Olunmayacak

KSBÜ Rektörü Prof. Dr. Vural Kavuncu öğrencilere yaptığı konuşmada, “Üniversitemizde sadece meslek öğrenmeyeceksiniz. Erdemli, duyarlı ve vatansever yetişeceksiniz.  Bu ülkeyi biz kolay bulmadık. Atalarımız biz huzurlu yaşayalım diye büyük savaşlar vermişler. Tabii Kütahya ayrı bir özelliğe sahip. Kuruluşun ve kurtuluşun şehri. Çok değerli bir bölgede eğitim göreceksiniz. Üniversite kültür dersi ile birlikte, Kütahya’nın bazı özellikli yerlerini gezip, keşfedeceksiniz. İlçelerimizi de keşfedeceksiniz. Başta Domaniç (Hayme Ana), Dumlupınar (Şehitlik), Simav (Eynal Kaplıcaları), Gediz (Murat Dağı) ve Çavdarhisar (Aizanoi) olmak üzere bizim sağlayacağımız ulaşım imkanları ile birlikte oralara gidebileceksiniz.” dedi. 

Rektör Kavuncu bu dersin zorunluluğundan bahsederek, “Gezilere katılmazsanız dersinizi geçemiyorsunuz. Dersi veremezseniz mezun olamazsınız. Derste ona göre not alacaksınız. Ama zannediyorum ki en keyifli derslerden biri olacak bu ders. Peki neden böyle bir zorunluluk var? Çünkü günlük telaşlarımız içerisinde bazı şeyleri unutuyoruz. Yani gezip, keşfetmeye zaman olmuyor. Bakıyorsunuz buradan öğrenci mezun oluyor 4-5 senede ama daha 10 km ötedeki yere gitmiş değil. Sonra mezun olan öğrenci arkadaşlarımız Kütahya’da bir şey bulamadık diyorlar. Halbuki ben eminim; şu gezilere katıldıktan sonra hepiniz ailelerinize diyeceksiniz ki, ‘Ya çok güzel yerler varmış Kütahya’da. Gelin birlikte gidelim.’ O yüzden bu ders ile birlikte üniversite yıllarımız güzel geçirelim. Hem derslerimize çalışalım hem de Kütahya'mızı keşfedelim.” diye konuştu. - DORUK

Kaynak: Editör: DORUK
Yorumlar
Haber Yazılımı