Haber Detayı
06 Ağustos 2021 - Cuma 01:24 Bu haber 1690 kez okundu
 
KSBÜ Öğrencisi, Türkiye Münazara Liginde Şampiyon
T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından düzenlenen “Türkiye Münazara Ligi”nde yarışan Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi (KSBÜ) Tıp Fakültesi 6. sınıf öğrencisi Anıl Yılmaz, yer aldığı Cerrahlar Takımından ekip arkadaşı Berkan Pekyen ile birlikte şampiyonluğa ulaştı.
EĞİTİM Haberi
KSBÜ Öğrencisi, Türkiye Münazara Liginde Şampiyon

Ege Bölge Finali’nde 8 ili geride bırakan Cerrahlar Takımı, T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı Konferans Salonunda yarı final oynayarak, 3 bölge şampiyonunu geride bıraktı ve Türkiye Finali’ne kaldı. Cerrahlar takımı finalde ise Samsun, Malatya ve Hatay arasından birinci çıkarak şampiyon oldu. Cerrahlar takımı şampiyonluk ödüllerini T.C. Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı İhsan Selim Baydaş’ın elinden aldı.

 

Cerrahlar takımında yer alan KSBÜ öğrencisi Anıl Yılmaz, Rektör Kavuncu’yu ziyaret ederek, düzenlenen Türkiye Münazara Ligi hakkında bilgiler verdi. Yılmaz 81 ilde 1864 kişi arasından Türkiye şampiyonu olmanın kendisi için çok büyük bir gurur olduğunu ifade ederek şöyle dedi: “Oraya gittiğimde hem Kütahya’yı hem de KSBÜ’yü temsil ettiğimin bilincindeydim. Bu temsili en iyi şekilde gerçekleştirerek, şampiyonluk ile taçlandırdım. Destek olan ve her zaman yanımızda olan başta Sayın Rektörümüz Prof. Dr. Vural Kavuncu olmak üzere tüm KSBÜ ailesine teşekkür ederim.”

Rektör Kavuncu, başarısından dolayı Yılmaz’ı tebrik ederek başarılarının devamını diledi. - DORUK

Kaynak: (DORUK) - DORUK GAZETESİ Editör: DORUK
Yorumlar
Haber Yazılımı