Haber Detayı
29 Kasım 2019 - Cuma 18:34 Bu haber 8537 kez okundu
 
KSBÜ'ne 10 Öğretim Üyesi, 3 Öğretim Görevlisi Atandı
Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitemizde (KSBÜ) akademik atamalar hız kesmiyor. KSBÜ'ne 10 Öğretim Üyesi, 3 Öğretim Görevlisi Atandı
SAĞLIK Haberi
KSBÜ'ne 10 Öğretim Üyesi, 3 Öğretim Görevlisi Atandı

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitemizde (KSBÜ) akademik atamalar hız kesmiyor. Yeni atanan öğretim üyeleri için KSBÜ Rektörlüğü tarafından geleneksel hale getirilen çiçek verme töreninin bir yenisi daha gerçekleştirildi.

KSBÜ Üniversitesi Rektörlük makamında gerçekleşen törende Rektör Prof. Dr. Vural Kavuncu ve Rektör Yrd. Prof. Dr. Mustafa Cem Algın tarafından akademik ataması yapılmış olan 10 öğretim üyesi ve 3 öğretim görevlisine çiçek verildi, hatıra fotoğrafları çekildi.

Konuyla ilgili Rektör Kavuncu şu açıklamalarda bulundu: “Göreve geldiğimiz günden bu yana Sağlık Üniversitemize atamasını yaptığımız öğretim elemanlarımızla bir araya geliyor çiçek takdimimizle hem güzel bir başlangıç yapıyor hem de mesajlarımızı iletiyoruz. Öğretim üyelerimiz arasında sosyal iletişimin gelişmesi açısından bu çok değerli oluyor. Diğer yandan Kütahya kamuoyunu da yeni doktorlarımız ile ilgili bilgilendirme fırsatı bulmuş oluyoruz.

Bu seferde gerek Kütahya’da Sağlık Bakanlığı doktoru olarak görev yapmakta iken Sağlık Üniversitemize kazandırdığımız gerekse de diğer illerden gelen değerli hocalarımızla bir araya geldik. Yeni bir üniversite olarak yeni öğretim üyelerimiz ile birlikte dinamik, yenilikçi ve bilim ağırlıklı bir üniversite olmayı hedefliyoruz. Bilim ve eğitim dışında bizim önemli bir sorumluluğumuz da şehrimizde nitelikli ve kapsamlı bir sağlık hizmeti sunmak, vatandaşlarımıza bir üniversite hastanesinde olduklarını htirmek.

Nitekim bugün atamasını yaptığımız hocalarımız arasında Kütahya’da ilk defa branş hizmeti verecek olan Kadın Hastalıkları ve Doğum, Perinataloji (gebelik süreci hastalıkları) uzmanı da bulunuyor. Tıp Fakültemize atanan öğretim üyelerimiz Evliya Çelebi Hastanesine görevlendirildi, ihtiyaç duyulan alanlarda eksiklerimizi giderdiler.

Diş Hekimliği Fakültesi Restoratif Tedavi Bölümüne (diş ve diş eti hastalıkları) atanan öğretim üyemiz de poliklinik hizmeti vermeye başladı.

Simav Sağlık Hizmetleri MYO’ya bir süre önce atadığımız 3 öğretim görevlisi arkadaşımıza da yeni başladıkları akademik yaşamlarının başarılarla dolu geçmesini temennisi ile çiçeklerini vermiş olduk. Bu yaptığımız atamalarımızın olumlu sonuçlarını her yönüyle görmeye başladık.

Evliya Çelebi Hastanesinde de vatandaşlarımız yeni branş doktorlarını ve sağlıktaki kaliteyi fark etmeye başladı. Hemen her alanda kendi hastanemizde yeterli bir sağlık hizmeti alırken başka illerdeki hastanelere gitme ihtiyaçları kalmadı. Şunu rahatlıkla ifade edebilirim; Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi olarak Kütahya’ya sağlıkta değer katıyoruz. Önümüzde ki süreçte de ihtiyaç duyulan alanlarda yetkin hocaların atamaları hız kesmeden devam edecek. İlimize hayırlı olsun.”

KSBÜ’de ataması yapılan öğretim üyeleri ve branşları şu şekilde;

1. Prof. Dr. Fatma Süheyla ALİUSTAOĞLU, Tıp Fakültesi, Adli Tıp AD

2. Doç. Dr. Efser ÖZTAŞ, Tıp Fakültesi, Kadın Hastalıkları ve Doğum AD

3. Doç. Dr. Rahmi ÖZDEMİR, Tıp Fakültesi, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları AD

4. Dr. Öğr. Üyesi Aysun Tuğçe AKAY, Diş Hekimliği Fakültesi, Diş Hastalıkları ve Tedavisi AD

5. Dr. Öğr. Üyesi İbrahim Güven KARTAL, Tıp Fakültesi, Üroloji AD

6. Dr. Öğr. Üyesi Feride MARIM, Tıp Fakültesi, Göğüs Hastalıkları AD

7. Dr. Öğr. Üyesi Hamdi TAŞLI, Tıp Fakültesi, KBB AD

8. Dr. Öğr. Üyesi Erkan AKDEMİR, Tıp Fakültesi, Nükleer Tıp AD

9. Dr. Öğr. Üyesi Harun YILDIRIM, Tıp Fakültesi, Acil Tıp AD

10. Dr. Öğr. Üyesi Muhammet Fatih TOPUZ, Tıp Fakültesi, KBB AD

11. Öğr. Gör. Özge SAKARYA ÇINKI, Simav SHMYO, Sağlık Bakım Hizmetleri Bölümü

12. Öğr. Gör. Müge İÇELLİ, Simav SHMYO, Terapi ve Rehabilitasyon Bölümü

13. Öğr. Gör. İsmail BACAK, Simav SHMYO, Sağlık Bakım Hizmetleri Bölümü - DORUK

Kaynak: (DORUK) - DORUK GAZETESİ Editör: DORUK
Yorumlar
Haber Yazılımı