Haber Detayı
21 Kasım 2020 - Cumartesi 00:28 Bu haber 8588 kez okundu
 
Korona Olan, Baypas Ameliyatlı GÜRE, Sağlıkçılara Teşekkür Etti
SAĞLIK Haberi
Korona Olan, Baypas Ameliyatlı GÜRE, Sağlıkçılara Teşekkür Etti

Kovid- 19 testi pozitif çıkan 71 yaşındaki anneannesinin (Hamide Güre), baypas ameliyatı olmasından dolayı verimli bir tedavi yöntemi için Pandemi Konukevine yerleştirilmesi hakkında bilgi veren Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi (KSBÜ) Hemşirelik Fakültesi ikinci sınıf öğrencisi Beyza Kaçmaz:  “Ailemde hepimizin Kovid- 19 testi pozitif çıktı. Ninem baypas ameliyatı olduğundan dolayı etkili bir tedavi yöntemi için, sağlıkçılar onu KSBÜ Fizik Tedavi Hastanesine, yani Pandemi Konukevine aldılar. Ninem yalnız kalmak istemedi. Stres yaptı. Birlikte gittik. Sağlıkçılar koronavirüs olan ninem ve tüm hastalarla gece gündüz ilgilendiler. İlgileniyorlar. Hiç dinlenmeden çalışıyorlar.

Kütahya’daki sağlık çalışanlarının gösterdikleri üstün performans halk tarafından ayakta alkışlanıyor. Kitle iletişim araçları tarafından aktarılan görüntülerde, sağlıkçıların nasıl bir fedakarlıkla çalıştıkları daha net anlaşılıyor.” diye konuştu.

“Nineme İlaçlar Ağır Gelebileceğinden Dolayı Pandemi Konukevine Aldılar”

Tüm aile bireyleri ile birlikte Kovid- 19 pozitif çıkan KSBÜ Hemşirelik Fakültesi ikinci sınıf öğrencisi Beyza Kaçmaz, hastalık sürecini anlattı. Kaçmaz, “İlk pozitif çıkan bendim ailemde. Ninem de bizdeydi. Baypas ameliyatı olduğundan dolayı bizde kalıyordu. Enfeksiyon kapmaması ve pansumanlarının yapılması gerektiği için bizde kalıyordu. Ben ilgileniyordum. Koronavirüs belirtileri hepimizde aynı gün başladı. Bende şiddetli baş ağrısı başladı. O sırada küçük kardeşim ateşlendi falan. Hepimizde farklı belirtiler vardı. İkinci günde belim çok ağrıdı ve normal bir ağrı olmadığı için test yaptırdım. Pozitif olduğunu öğrendim. Diğer aile bireyleri de test oldu. Hepimiz pozitif çıktık, fakat ninemin tedavisini hastanede devam ettirdiler. Çünkü ilaçların ağır gelebileceğinden dolayı evde kalamayacağını söylediler.” dedi.

“Sağlıkçılar Hiç Dinlenemiyor”

Kaçmaz, anneannesi Hamide Güre’nin Pandemi Konukevine yalnız gitmekten korktuğunu ve stres yaptığını ifade ederek, “Böyle olunca, ben de onunla birlikte gittim. İkimiz KSBÜ Fizik Tedavi Hastanesinde, yani Pandemi Konukevinde kaldık. Orada tedavi olduk.

“İyi ki Bu Mesleği Seçtim”

Sağlıkçıları gördükçe iyi ki bu mesleği seçtim dedim. Gece gündüz demeden hastalarla ilgileniyorlar. Gece saat 2’de gelip, nineme ve diğer hastalara baktılar. Kendi kendime sordum, hiç mi dinlenmiyorlar diye. Evet sağlıkçılar hiç dinlenmiyor. Yaşlılarımıza kendi anneleri, babaları gibi bakıyorlar.” şeklinde konuştu.

“Sağlıkçıların Boğazlarının Acıdığını Gördüm”

“Gerçekten sağlıkçılar çok güzel ilgileniyorlar.” ifadesini kullanan Kaçmaz, “Yaşayıp geçirdikten sonra insan daha tedbirli oluyor. İnsanlar tek maskeyle bunalıyoruz diyorlar ama oradaki sağlık çalışanlarının giydikleri kalın tulumlardan seslerini duyurmak için boğazlarının acıdığını veya bunaldıklarını gördüm. Tüm sağlık çalışanlarına büyüklerim adına teşekkür etmek istiyorum. İyileştik şimdi. Çok dikkatli davranıyoruz.” dedi.

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi: "Kovid- 19 testi pozitif çıkan ve baypas ameliyatı olduğundan dolayı hassas bir tedavi yöntemi uygulanması gerektiği için Pandemi Konukevinde (KSBÜ Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi) kalan 71 yaşındaki Hamide Güre, Aslanapa ilçesinin Bezirgan köyünden sağlıkçılarımıza teşekkürlerini iletti.

Bizler de Hamide Hanım'a geçmiş olsun dileklerimizi ileterek, sağlıklı günler diliyoruz." - DORUK

Hamide Güre'nin Teşekkürü

Kaynak: (DORUK) - DORUK GAZETESİ Editör: DORUK
Yorumlar
Haber Yazılımı