Haber Detayı
24 Mart 2021 - Çarşamba 10:51 Bu haber 6968 kez okundu
 
Korona Karnemiz Zayıf, Vakalar Hızla Artıyor
İLÇELERİMİZ Haberi
Korona Karnemiz Zayıf, Vakalar Hızla Artıyor

– TAVŞANLI’DA GÜNLÜK VAKA SAYISI 30’UN ÜZERİNDE. AYRICA “MUTANT VİRÜSE” DE RASTLANIYOR!– İLÇE PAZARLARINDA DÜZENLEMEYE GİDİLDİ– PERŞEMBE GÜNÜ SAAT KULESİNİN BULUNDUĞU ALANDA HEM KONFEKSİYON HEM SEBZE PAZARI AÇILACAK, CUMA GÜNÜ DE SEBZE VE KONFEKSİYON TEZGAHLARI ÇARŞI DA OLACAK. YANİ PAZARLAR KENDİ YERLERİNDE AÇILACAK.– PAZARLARA GİRİŞ EN GEÇ 17.30, PAZARLARIN KAPANIŞ SAATİ 18.00…T

avşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler, ilçede Covid-19 vakalarının yükselişte olduğunu söyleyerek, “Kütahya bölgesi neredeyse kırmızıya dayandı. Bugün geldiğimiz noktada Tavşanlı’daki vaka sayısı günlük 30’un üzerinde. İlçemizde ne yazık ki mutant virüse de rastlanılmaya başlandı. İl genelinde en olumsuz durum Tavşanlı’da. Diğer ilçeler neredeyse temiz. Bizim durumumuz ise içler acısı” dedi.Başkan Güler; Tavşanlı İlçe Sağlık Müdürlüğü’nün yaptığı çalışmaya göre vaka artışlarında en belirgin sebep olarak; akraba ziyaretleri, cemaat toplantıları, kadınların günleri ve Salı-Cuma adetlerinin öne çıktığını vurguladı.

– CUMA GÜNÜ ÇARŞIDA KURULACAK PAZAR TAMAMEN “KAMYONSUZ” OLACAK!

Bugün İlçe Hıfzıssıhha Kurulu’nun bir toplantı yaptığını ve bu toplantıda ilçede kurulan pazarlar ile ilgili önemli kararların alındığını ifade eden Başkan Güler, “Son iki haftadır sebze pazarı saat kulesinin olduğu alanda, konfeksiyon pazarı da çarşıda kuruluyordu. Yeni alınan karara göre bu uygulama iptal edildi. Yarından itibaren; Perşembe günü saat kulesinin bulunduğu alanda hem sebze hem de konfeksiyon pazarı kurulacak. Cuma günü de sebze ve konfeksiyon pazarı çarşıda açılacak. Yani pazarlar yerlerinde kurulacak. Çarşıda kurulan pazarın farkı tamamen kamyonsuz olacak” dedi.

– PAZARLARIN KAPANIŞ SAATİ 18.00

İlçe Hıfzıssıhha Kurulu’nun pazarların kapanış saatleri konusunda da karar aldığını belirten Belediye Başkanı Mustafa Güler, “Yarından itibaren pazarlara en son vatandaş girişi 17.30 olacak. Pazarın kapanış saati ise 18.00 olarak belirlendi. Kapılar sayıca düşürüldü. 12 noktadan olan giriş sayısı 8’e düşürüldü. Çarşıdaki pazardan çıkış kapıları şu şekilde; (İstasyon Caddesi’nin en sonundaki sabahçı kahvelerinin bulunduğu alan. Ziraat Bankası ve Halk Bankası’nın karşılıklı iki kapısı. Belediye’nin önü ve Kütüphane’ye giden hat.) Toplamda 5 nokta. Bunun haricindeki alanlardan Pazar çıkışı yok. Yani pazara 8 noktadan giriş var, 5 noktadan çıkış var” ifadelerini kullandı.

– HIFZISSIHHA KURULU KARARINA GÖRE KURALLARA UYMAYAN ESNAFLAR, BİR SONRAKİ PAZARLARDA TEZGAH AÇAMAYACAK

Belediye Başkanı Mustafa Güler, tüm esnafların yanında olduklarını ve bu son kararın da bu yönde alındığını vurgulayarak, “Ancak esnafımızın alınan tedbirlere harfiyyen uyması gerekiyor. Hıfzıssıhha Kurulu tarafından alınan karara göre; kurallara uymayan pazarcı esnafına bir sonraki hafta kurulacak pazarlarda yer verilmeyecek. Pazarcı esnafımız lütfen saat 18.00’de tezgahını kapatsın” diye konuştu.

– BAŞKAN GÜLER TÜM ESNAFLARA ÇAĞRIDA BULUNDU

Diğer esnaflara da seslenen Başkan Güler, herkesin işyerlerinde covid-19 tedbirlerini yerine getirmesi gerektiğini kaydetti. Başkan Güler, “Rızık Allah’tan gelmektedir. (Ben kazanayım da ne olursa olsun) mantığında bir hareket istemiyoruz. Esnaflarımız işletmelerinin bünyesinde Covid-19 ile ilgili alınması gereken her türlü tedbire lütfen riayet etsin. Çünkü bu hastalık devam ettiği sürece belki ileriki dönemlerde eski kapalı günlere dönme ihtimali de var. O zaman mağduriyetler daha da artacaktır. Bunun olmasını istemiyoruz. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Sağlık Bakanımız Sayın Fahrettin Koca’nın da sürekli altını çizdiği gibi çözüm de, tedbir de bizde… İnşallah bu kurallar hayatımıza yön verir ve ilçemizdeki salgını kısa süre içerisinde çözeriz” şeklinde konuştu.

Kaynak: (DORUK) - DORUK GAZETESİ Editör: DORUK
Yorumlar
Haber Yazılımı