Haber Detayı
08 Mart 2020 - Pazar 17:34 Bu haber 1533 kez okundu
 
Kick Boks'un Nabzı, Kütahya'da Attı
Türkiye Kick Boks Federasyonunun 2020 yılı faaliyet programında yer alan 2019 - 2020 Eğitim Öğretim yılı Türkiye Okullar (Küçükler-Yıldızlar) Kick Boks Şampiyonası 24 - 29 Şubat 2020 tarihlerinde Kütahya Yeni Kapalı Spor Salonunda Türkiye ve Kıbrıs'tan 1200 sporcunun katılımı ile yapıldı.
SPOR Haberi
Kick Boks'un Nabzı, Kütahya'da Attı

Türkiye Kick Boks Federasyonunun 2020 yılı faaliyet programında yer alan 2019 - 2020 Eğitim Öğretim yılı Türkiye Okullar (Küçükler-Yıldızlar) Kick Boks Şampiyonası 24 - 29 Şubat 2020 tarihlerinde Kütahya Yeni Kapalı Spor Salonunda Türkiye ve Kıbrıs'tan 1200 sporcunun katılımı ile yapıldı.

Kütahya'da oteller doluluk oranlarını 100'e çıkartırken, yurt, apart gibi yerleşim yerleri de sporcuları ağırladı. Bu arada Yoncalı ve Ilıca'da konaklayan sporcu ve idareciler Kütahya'nın termal özellikleri ile birlikte tarihi, turistik, kültürel özelliklerini görüp; yer altı yer üstü kaynakları ile ilgili de bilgi sahibi oldular.

 

 

Başkan Vekili ATAŞÇI: Ülkemize En Çok Madalya Kazandıran, Kick Boks Federasyonudur

Programın seramonisinde Kick Boks Federasyonu Başkan Vekili Ahmet ATAŞÇI, seramonide yapmış olduğu konuşmada; "Bugün itibarıyla lisanslı sporcu sayımız 276 bindir. Lisanslı sporcu sayısı bakımında ilk 5 spor dalından birisiyiz. Federasyonumuz 4 bin civarında hakem ve 4 bin 500 civarında antrenörümüzle faaliyetlerini sürdürmektedir. Federasyonumuz, uluslararası turnuvalarda ülkemize en çok madalya kazandıran federasyonlar arasında birincidir. Sporcularımız toplamda 948 madalya almıştır" dedi.

Kütahya Gençlik ve Spor İl Müdürü Feyzullah GAYRET de turnuvaya ev sahipliği yapmaktan duydukları mutluluğu dile getirdi.

Başkan IŞIK: 2020'de Kütahya Belediyespor Kulübü'ne Kick Boks'da Eklenecek

Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim IŞIK, şampiyonanın Kütahya’da yapılmasından duyduğu memnuniyeti ifade ederken; "2020 yılı içerisinde Kütahya Belediyespor Kulübü bünyesine Kick Boks branşını da dahil edeceğiz ve sporcuların müsabakalarda şehri belediye adına temsil edecek" dedi.

Milletvekili ERBAŞ: Kick Boks Şampiyonası, Kütahya'mızın Tanıtımı İçin Önemli Bir Organizasyon

Kütahya Milletvekili Ahmet ERBAŞ: "Bu tür organizasyonlar Kütahya için çok önemli. Bundan kısa bir süre önce biz sosyal medyada "Kütahya Seni Bekliyor" sloganıyla bir kampanya başlatmıştık. İşte bu tür organizasyonlar o kampanyanın gerçekleşmesine büyük katkı sağlıyor. Bu bakımdan Kütahya'mızın tanıtımı için çok önemli olan bu organizasyonu gerçekleştiren herkese teşekkür ediyorum, tüm sporculara başarılar diliyorum" dedi.

Rektör KAVUNCU: Böyle Güzel Bir Organizasyonun İlimizde Gerçekleşmesi Çok Önemli

KSBÜ Rektörü Prof. Dr. Vural KAVUNCU: "Böyle güzel bir organizasyonun ilimizde gerçekleşmesi çok önemli. Şampiyonaya katılan kafileler müsabaka süresi içerisinde ilimizde konaklayarak, Kütahya'yı tanıyacak.

Şampiyonayı düzenleyen heyete, başta Türkiye Kick Boks Federasyonu'na, Kütahya Gençlik ve Spor İl Müdürü Feyzullah GAYRET, Kütahya İl Milli Eğitim Müdürü Hasan BAŞYİĞİT, Kick Boks Federasyonu Kütahya Temsilcisi Ahmet ARABACI ve Kütahyalı Milli Hakem Fatma ÇAKIR'a teşekkür ederim" dedi.

Protokol üyelerine Federasyon Başkan vekili Ahmet ATAŞÇI, Kick Boks eldiveni takdim etti ve toplu fotoğraf çekinildi.

Federasyon Başkanı Salim KAYICI'ya, Federasyon Başkan vekili Ahmet ATAŞÇI'ya ve Federasyon Genel Sekreteri Harun DEMİR'e Kick Boks İl Temsilciliği tarafından yaptırılan Kütahya'ya özgü çini tabak ve çini panoları Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim IŞIK takdim etti.

Federasyon Merkez Hakem Komitesi üyeleri olan Sami TÜRK, Ahmet FİDAN, Şahin KOÇAK, Şerif YILDIRIM, Salih DEMİRDELEN ve Halil İbrahim BOLAT'a çini panoları Kick Boks İl Temsilcisi Ahmet ARABACI takdim etti.

KERAMİKA Seramik tarafından katılımcı sporcu, Antrenör, İdareci ve Hakemlere Kütahya'yı tanıtan simgelerin olduğu Seramik Kupa hediye edildi.

Organizasyon'da Kütahya Halk Eğitim Merkezi Halk Oyunları ekibi Kütahya türküleri eşliğinde gösterilerini yaptı ve katılımcıların büyük beğenisini aldı.

Açılış töreni Kick Boks Federasyon Başkan Vekili Ahmet ATAŞÇI, Federasyon Genel Sekreteri Harun DEMİR, Kütahya Milletvekili Ahmet ERBAŞ, Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim IŞIK, İl Jandarma Komutanı J. Kd. Albay Mustafa ÇEKİÇ, Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vural KAVUNCU, Gençlik ve Spor İl Müdürü Feyzullah GAYRET, Gençlik Spor İl Müdürlüğü Spor Şube Müdürü Halil GİRGİN, İl Milli Eğitim Müdürü Hasan BAŞYİĞİT, Dumlupınar Üniversitesi BESYO Müdürü Prof. Dr. Adnan ERSOY, DPÜ BESYO Öğretim Üyesi Prof. Dr. Seydi KARAKUŞ, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mustafa OK ve Müdür Yrd. Ahmet ÖZÇELİK, MHP İl Başkanı Ferhan YILDIRIM, Keramika Genel Müdürü Emin YÜCE ve Kütahya İl Temsilcisi Ahmet ARABACI katıldılar. Ayrıca müsabakalar devam ederken; Gençlik Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü Okul Sporları Şube Müdürü Nuri KILIÇ, Gençlik Spor Bakanlığı Spor Faaliyetleri Müdürü Hayati KISACIK, Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Eğitim Uzmanı Havva ULUS da gözlemci olarak müsabakaları izlediler.

Şampiyona'da Şehitlerimiz Anıldı

Müsabakalar esnasında İDLİB'den gelen şehit haberleri tüm ülkemizi olduğu gibi müsabakaya katılan Kick Boks camiasını da derin üzüntüye boğdu.

Şehitlerimiz adına saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşımız okundu, bayrağımız selamlanırken; şehitlerimizin ruhuna dualar okundu.

Müsabakaların son iki günü yapılan Müzikli Form branşında Şehitlerimize saygı gereği bu branştaki müsabakalar müziksiz olarak yapıldı.

Kütahya'nın tanıtımı ve ekonomiye katkısı bakımından olumlu katkıları nedeniyle bu tür organizasyonların gerekliliği bu şampiyonayla teyit edilmiş oldu.

Bu arada Gençlik Spor İl Müdürlüğümüzün tüm personeline de göstermiş oldukları azami gayret ve çalışmaları, organizasyona katılan tüm unsurlar tarafından takdirle karşılandı. - DORUK

Kaynak: (DORUK) - DORUK GAZETESİ Editör: Fatma Çakır
Yorumlar
Haber Yazılımı