Haber Detayı
21 Aralık 2021 - Salı 17:19 Bu haber 5087 kez okundu
 
Kick Boks Faaliyet Programı Netleşiyor
Türkiye Kick Boks Federasyonunun 2022 yılı faaliyet programı belli olmaya başladı.
SPOR Haberi
Kick Boks Faaliyet Programı Netleşiyor

18 - 19 Aralık 2021 tarihlerinde Antrenör ve Hakem 2022 vize semineri gerçekleştiren Türkiye Kick Boks Federasyonunun 2022 yılı faaliyet programı belli olmaya başladı.

2022 YILI YURT İÇİ MÜSABAKALARI

Müsabaka Adı ve Yapılacak Branş

Yapılacağı Yer

Yapılacağı Tarih

Türkiye Kick Boks Turnuvası (Tüm Branş ve Kategoriler)

ORDU

19-27 OCAK 2022

Yıldızlar - Küçükler Türkiye Okullar Kick Boks Şampiyonası (Point Fighting, Müzikli Form ve Kreatif (Müziksiz) Form)

ÇORUM

10-13 MART 2022

Gençler Türkiye Okullar Kick Boks Şampiyonası (Point Fighting, Müzikli Form ve Kreatif (Müziksiz) Form)

BURDUR

24-27 MART 2022

Türkiye Profesyonel Kick Boks Şampiyonası

KOCAELİ

18-20 ŞUBAT 2022

Uluslararası Türkiye Açık (Turkish Open) Dünya Kupası

İSTANBUL

05-08 MAYIS 2022

Türkiye Büyükler, Gençler, Yıldızlar ve Minikler Kick Boks Şampiyonası (Tüm Branş ve Kategoriler)

BURSA

-

 

Milli Takım seçme kriterleri arasında yer alan Türkiye Kick Boks Turnuvası 19 - 27 Ocak tarihlerinde Ordu'da, Uluslararası Türkiye Açık (Turkish Open) Dünya Kupası 5 - 8 Mayıs tarihlerinde İstanbul'da, Türkiye Kick Boks Şampiyonası ise Bursa'da Temmuz ayında yapılması planlanıyor. Sporcuların bu üç şampiyonadan aldıkları puanların toplamıyla milli takım belirlenecek.

Okul Sporlarında ise Yıldızlar ve Küçükler Türkiye Şampiyonası 10 - 13 Mart tarihlerinde Çorum'da, Gençler Türkiye Şampiyonası 24 - 27 Mart tarihlerinde Burdur'da gerçekleşecek.

Ulusal ve Uluslararası tüm faaliyetlere katılacak olan Tüm Yönetici ve Temsilciler, Tüm Antrenörler, Tüm Hakemler ve Sporcular, Kick Boks Lisansı Vizesi olan Herkes WAKO’nun da zorunlu üye olduğu uluslararası akreditasyon kayıt sistemi olan Rsportz'a kaydını yaptırması gerekmekte.

Uluslararası Müsabakalara hazırlanan ve WAKO bünyesinde bulunan Ülke Federasyonlarından Kick Boks Lisansına sahip olan Sporcu, Antrenör ve Hakemlerin geliş noktaları, geçmişleri ve kariyer bilgilerinin kayıt altına alınacağı sistem ve Tüm katılımcıları tanımak Olimpiyat sürecinde kurumsallaşma amacı taşımaktadır. Ayrıca üyesi olduğumuz WAKO tarafından düzenlenen tüm organizasyonların, kayıt, tartı, kura ve müsabaka işlemleri ile müsabaka sonrası tüm sonuç ve istatistikler Rsportz tarafından tutulmaktadır.

Türkiye Kick Boks Turnuvası, Turkish Open Dünya Kupası, Türkiye Şampiyonası, Büyükler Avrupa Şampiyonası, Gençler Dünya Şampiyonası, Antrenör Kursları, Hakem Kursları, Dan Sınavları öncesi Tüm katılımcılar ve Profesyonel Tüm Sporcu ve Hakemler Rsportz kaydı yaptırmak zorunda olduğu, yılda bir defaya mahsus akreditasyon yaptırılarak bilgilerin güncelleneceği bildirilirken, WAKO Rsportz Akreditasyon ücreti 2022 yılı için 10 € (On Euro) Federasyon Euro Hesabına Yatırılması gerekmekte. 

18 - 20 Şubat tarihlerinde ise Kocaeli'de Türkiye Profesyonel Kick Boks Şampiyonası gerçekleşecek.

Üniversiteler arası Kick Boks Şampiyonası ve bu sene ilk defa faaliyete geçecek Yıldızlar Ligi ile ilgili detaylar yakın zamanda Türkiye Kick Boks Federasyonu tarafından bildirileceği öğrenildi.

Dan Sınavları, Antrenörlük Kursları ve Hakem Kursları da 2022 faaliyet programında yer alacak. Her zamanki gibi dolu dolu bir programın sporcu, antrenör ve hakemleri beklediği 2022 yılı tüm Kick Boks camiası için hayırlı olsun - DORUK Fatma

Kaynak: (DORUK) - DORUK GAZETESİ Editör: Fatma Çakır
Yorumlar
Haber Yazılımı