Haber Detayı
29 Kasım 2019 - Cuma 15:58 Bu haber 2276 kez okundu
 
Keramika Genel Müdürü Emin YÜCE: Yerel Basının Etkinliği, Şehrin Hareketlenmesine Katkı Yapar
Kütahya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Erkan Sağlam ve yerel basın mensupları, Keramika Seramik Genel Müdürü Emin Yüce’yi ziyaret ederek basına yapılan katkı ve desteklerden dolayı teşekkür etti. Ziyarette yerel basının sorunları ve şehrin ekonomisi ile ilgili fikir alışverişi yapıldı.
YEREL Haberi
Keramika Genel Müdürü Emin YÜCE: Yerel Basının Etkinliği, Şehrin Hareketlenmesine Katkı Yapar

Kütahya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Erkan Sağlam ve yerel basın mensupları, Keramika Seramik Genel Müdürü Emin Yüce’yi ziyaret ederek basına yapılan katkı ve desteklerden dolayı teşekkür etti. Ziyarette yerel basının sorunları ve şehrin ekonomisi ile ilgili fikir alışverişi yapıldı.

Yerel Basına her zaman destek veren Kütahya’nın Dünya'ya açılan önemli markalarından olan Keramika Seramik firması adına Genel Müdür Emine Yüce ile bir araya gelen Kütahya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Erkan Sağlam ve basın mensupları, teşekkür etmek amacıyla Emin Yüce’ye plaket takdim etti.

Kütahya Gazeteciler Cemiyeti önderliğinde bir deklarasyon yayımlandığını ve yerel basına sahip çıkılması gerektiğini söyleyen Başkan Erkan Sağlam, “Yayımladığımız deklarasyonu sizlerde yakından takip ettiniz. Kütahya’ya değer katan bir marka olarak bizlere destek verdiğiniz için hem yönetim kurulum hem de şehrimizde görev yapan tüm gazetecilerimiz adına sizlere çok teşekkür ediyoruz. Yerel gazetelerin önemi ve şehrin gelişmesinde verdiği katkıyı da çok iyi biliyorsunuz. Yerel basının ayakta kalması için desteklerini esirgemeyen firmalarımız inşallah giderek çoğalır” dedi.

Kütahya basının sorunlarının konuşulduğu toplantıda Keramika Seramik Genel Müdürü Emin Yüce, “Yerel basın bir şehrin dinamiğidir. O dinamik ne kadar hareketliyse, şehrinde de o kadar hareketli olacağına inanıyoruz. Her zaman yanınızdayız. Sizlere başarılar diliyoruz.

Organize Sanayi Bölgesi olarak yapılan çalışmalardan da söz edecek olursak; Alayunt tarafında parselasyonlar yapılıyor, Demiryolu üst geçidini Organize Sanayi Bölgesi kendisi yapıyor.

Sofra grubunda Türkiye’de üretimin yüzde 80’inin Kütahya'da ve herkes artık buraya taşınmak istiyor. Böyle olunca ambalaj ve yan sektörler gelişiyor. Kalıp sektörü ve ambalaj anlamında gelişme yaşanması lazım.

1. Organize Sanayi Bölgesi’nde Doluluk oranı Yüzde 95 oldu. Yeni yatırımlara, yeni istihdam alanlarına ihtiyacımız var. Eğer bu çocuklara burada sahip çıkılabilirse zaten Türkiye’nin önü çok açık. Yabancı bir firmanın sunumunu izledim, orada da 2030 yılında ekonomi anlamında Türkiye’yi ilk 5. Sıranın içine alıyorlar. Bu çok önemli, sebebi de genç nüfustan dolayı. Avrupa’da artık genç nüfus kalmadı. Çalışacak eleman kalmadı. Biz bu gençlerimizi doğru bir şekilde yetiştirebilirsek, sanayinin aradığı şekilde yetiştirebilirsek en büyük kazanç bu olacak. Çünkü sanayici önce, “Ben yeterli eleman bulabilecek miyim?” diyor.  Yatırım yaparken düşündüğü tek soru bu.  

Zafer Kalkınma Ajansı devreye giriyor. Kalkınma Ajansımız proje geliştirdi. Geçen ay içerisinde Afyon’da bir toplantı yapıldı. Önümüzdeki günlerde bir çağrıya çıkacak. Sivil Toplum Örgütleri, endüstri Meslek Liseleri ve Kalkınma Ajansı İşbirliğinde projeler yapılacak ve okulların yenilenmesi olayı, bina olarak değil, içindeki eğitim alacak kişilerin makineleşmesi. Çünkü Torna diyoruz, hala 40-50 yıllık tornalar var ama sanayi artık o tornaları bıraktı CNC’lere geçti.” Dedi.

Kütahya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Erkan Sağlam, yönetim kurulu ve üyeleri Keramika’yı ziyaretinde; Keramika Genel Müdürü Emin Yüce, Keramika E-Ticaret ve Marka Müdürü Tuğba Öztürk Demir ile Keramika Halkla İlişkiler ve Reklam Departmanı Sorumlusu Cem Işık'tan oluşan heyet, yerel basına vermiş oldukları destekler sebebiyle teşekkür etti. Basın mensuplarına Keramika'nın masa seti hediye edildi.- DORUK Fatma Çakır

Kaynak: (DORUK) - DORUK GAZETESİ Editör: Fatma Çakır
Yorumlar
Haber Yazılımı