Haber Detayı
15 Mart 2020 - Pazar 17:38 Bu haber 4489 kez okundu
 
İYİ Parti'nin Yeni Merkez İlçe Başkanı, Rıfat KINCI
15 Mart 2020 Pazar günü bir düğün salonunda gerçekleştirilen İYİ Parti Kütahya Merkez İlçe kongresinde Başkanlığa Rıfat KINCI seçildi.
SİYASET Haberi
İYİ Parti'nin Yeni Merkez İlçe Başkanı, Rıfat KINCI

15 Mart 2020 Pazar günü bir düğün salonunda gerçekleştirilen İYİ Parti Kütahya Merkez İlçe kongresinde Başkanlığa Rıfat KINCI seçildi.

Eski Merkez İlçe Başkanı Ayhan ŞENGÖZ'ün aday olmadığı genel kurulda Rıfat KINCI ile Kerim VURAL başkanlık için yarıştı.

Genel kurula Genel Merkez'den Genel İdare Kurulu üyesi Neslihan SEVEN, İYİ Parti Eskişehir Milletvekili Arslan KABUKÇUOĞLU, İYİ Parti Kurucular kurulu üyesi Nihat KULA, İl Başkanı Erol ERTÜRK, diğer ilçe başkanları ile birlikte delegeler ve partililer katıldı.

Genel kurulun sevk ve idaresi için verilen bir önerge ile Divan Başkanlığına Neslihan SEVEN, Başk. Yrd. Uğur ÖĞÜT (Tavşanlı İlçe Başkanı), Katipliklerine Eyüp DOĞAN (Emet eski ilçe başkanı), Alper İRİKARA (Gediz ilçe başkanı), Şerif YILMAZ (Domaniç ilçe başkanı) seçilmişlerdir.

 

Divan Başkanı SEVEN, "İçinde bulunduğumuz şartlardan dolayı siyasi konuşmaların yapılmaması konusunda genel merkezimizin almış olduğu bir karar var. Bu nedenle ben, sizlere genel Başkanımız Sayın Meral AKŞENER'in selam, sevgi ve muhabbet dileklerini getirdim. Cesurlar hareketinin, İYİ insanlarının, birlik ve beraberlik içerisinde davaya hizmet anlayışını sürdüreceklerine ve genel kurulun kaybedeni olmayacağına sadece İYİ Parti'nin kazanmış olacağına inandığını belirtmemi istedi" dedi.

Bilahare yapılan saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasından sonra faaliyet raporu ve mali raporun okunması ve ibrası gerçekleştirildi. İl başkanı Erol ERTÜRK ve Eskişehir Milletvekili Arslan KABUKÇUOĞLU'nun konuşmalarının ardından ilçe başkan adayları konuşmalarını yaptı.

Daha sonra yapılan seçimlere mavi liste giren Rıfat KINCI ve listesi 185 oyla seçimleri kazanırken, Kerim VURAL'ın listesi de 116 oy aldı. Bu sonuçlara göre; Rıfat KINCI Başkanlığında Merkez İlçe yönetimi aşağıdaki isimlerden oluştu.

 

Yönetim Kurulu; Ahmet Kocakalay, Cemal Mincür, Sezgin Mutlu, Fatma Bal, Mehmet Gülsen, Yasemin Yüksek, Sinan Evircan, İsmail Toker, Mehmet Yakar, Vedat Özdemir, Selahattin Bayram, Selma Ak, İbrahim Arık, Ecem Pekgüler Şahin, Ramazan Sayar, Mustafa Ayen, Suat Karakurt, Hasan Selvi, Şaban Güneş, Ahmet Fikret Çanak, Yusuf Özdemir, Hülya Kabakoğlu, Handan Uzun, Serpil Karatay, Melek Yaşin, Mehmet Gülsen, Ümit Çetin Zeybeker, Cemal Uygun, Erkan Ertürk, Adnan Yılmaz, Ahmet Uçar, Fikriye Lahaçlar

Seçimlerden sonra bir konuşma yapan yeni ilçe Başkanı Rıfat KINCI: "Öncelikle genel kurulumuzu onurlandıran kıymetli misafirlerimize, kurucular kurulu üyemize, il başkanımıza ve tüm kıymetli delegelerimize, partililerimize hoşgeldiniz diyor, genel kurulda teveccühünü benden yana kullanan bana oy veren vermeyen tüm kıymetli delegelerimize teşekkürlerimi arz ediyorum. Bu genel kurulun kazananı Rıfat KINCI değil, İYİ Parti merkez ilçe teşkilatıdır. Birlik beraberliğimizdir. Bu anlayışla başlayacağımız görevde herkesi kucaklayarak, partimizin ilke ve politikaları çerçevesinde hizmet etmek şiarımızdır. Rabbim yar ve yardımcımız olsun. Biz koltukta oturan, koltuk sevdalısı olmaya değil, hizmet yolunda ayakkabı eskitmeye talibiz" dedi.

DORUK Gazetesi olarak Rıfat KINCI ve yönetimini tebrik ederiz. - DORUK

Kaynak: (DORUK) - DORUK GAZETESİ Editör: DORUK
Yorumlar
Haber Yazılımı