Haber Detayı
27 Mart 2021 - Cumartesi 13:42 Bu haber 5542 kez okundu
 
İŞKUR’dan Akademik Çalışmalara Maddi Destek
GÜNCEL Haberi
İŞKUR’dan Akademik Çalışmalara Maddi Destek

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt SELÇUK, İŞKUR’un başlattığı Akademik Çalışma Programı ile çalışma hayatı ve istihdam alanındaki akademik çalışmaları destekleyeceklerini belirtti. “Gençlerin istihdam konusundaki fikirlerini önemsediklerini, Akademik Çalışma Programı ile çalışma hayatı ve istihdam alanındaki akademik çalışmaları teşvik etmeyi amaçladıklarını” ifade etti.

      İŞKUR Akademik Çalışma Programı; lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencileri tarafından hazırlanacak olan akademik çalışmaları teşvik etmek, çalışma hayatı ve istihdam alanına katkı sağlamak amacıyla hayata geçirilen bir programdır.

      Bu program ile; lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencilerini araştırma yapmaya teşvik etmek, öğrencileri destekleyerek işgücü piyasasının ihtiyaç duyduğu alanlara yönelik beşeri sermaye havuzunun genişletilmesine katkı sağlamak, başarılı ülke uygulamalarının incelenerek ulusal bazda bilimsel kaynak oluşturacak akademik yayınların sayısını artırmak ve akademik çalışmaların sonuçlarının işgücü piyasasına uyarlanarak ülke menfaatlerine yönelik politikaların oluşturulmasını sağlamak amaçlanmaktadır.

     Akademik Çalışma Programına; herhangi bir bölüm sıralaması olmaksızın Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora öğrencileri, başvurabileceklerdir.

       Başvurular 15.03.2021-14.04.2021 tarihleri arasında https://akademi.iskur.gov.tr/  internet adresinden online olarak yapılacaktır. Program hakkında detaylı bilgi de https://akademi.iskur.gov.tr/ internet adresinde bulunmaktadır.

     Akademi çalışması başarılı olan; lisans öğrencilerine 2 bin 500 lira, yüksek lisans öğrencilerine 5 bin lira, doktora öğrencilerine ise 7 bin 500 lira destek verilecektir. - DORUK

Kaynak: (DORUK) - DORUK GAZETESİ Editör: DORUK
Yorumlar
Haber Yazılımı