Haber Detayı
27 Ekim 2021 - Çarşamba 03:04 Bu haber 1809 kez okundu
 
İl Başkanı Sebahattin CEYHUN: Yaparsa AK Parti Yapar
SİYASET Haberi
İl Başkanı Sebahattin CEYHUN: Yaparsa AK Parti Yapar

AK Parti İl Başkanı Sebahattin CEYHUN: "Dinlemekten yorulduk değil mi hizmetleri ve bundan da gurur duyuyoruz. Biz eser, hizmet partisiyiz. Hizmetlerimizi anlatmak için bir kitap, ansiklopedi oluşturacağız inşallah.

İl Başkanı Sebahattin CEYHUN: "Kütahya Genelinde 252 Okul Yapıldı"

Merkezde 64 okul yapıldı, 16 tane daha ilave yapılıyor; toplam 80 tane okul. Neden okul? Deprem kuşağının üzerindeyiz, okullarımızın çoğu depreme dayanıksızdı, yavrularımız bizim kıymetlilerimiz değil mi? En kıymetlilerimiz, depreme denk gelebilir, öncelikli olarak devletimiz kamu binaları hele hele öncelikli olarak okul binalarını hedef alarak, çoğu güçlendirildi, daha çoğu da yıkıldı. Kütahya genelinde 252 tane okul yapılmış durumda.

Fabrıkaları, osb, kamu binalarını, spor yatırımlarını saydı sayın vekillerimiz. Geçen gittiğimizde 1000 kişilik, 250 kişilik, 250 kişilik olmak üzere 3 tane neredeyse okçuluk salonları ile birlikte spor salonlarının müjdesini aldık.

CEYHUN: "Doğalgaz ve Elektrik Fiyatları Diğer Ülkelerde 3 Kat Arttı"

Bunlar çok önemli dünya şuanda pandemiden dolayı kavruluyor, ekonomiler altüst olmuş durumda. Doğalgaz İngiltere'de Ocak 2021 - Eylül 2021 arasında 22,56'dan 57,81'e 3 kat artmış durumda. Karadeniz'de mavi vatanda doğalgazı 405 milyar m3 bulabildik, yine aramaya devam ediyoruz, inşallah bulacağız. Doğalgazın çoğunu ithal ediyoruz. Almanya 3 kat, Türkiye yüzde 71 artış var, onlara mukabil.

Elektrik fiyatları İngiltere 89'dan 240'a çıkmış, 3 kat; aynı şekilde Almanya, İspanya 3 kat artmış durumda. Türkiye'de de yüzde 80 civarında bir artış söz konusu. Devlet bunları ciddi desteklemese, artması normal karşılanabilir ama şunu demek istiyorum pandemi ortamı hepimizin sağlığıyla ilgili çok ciddi bir telaş uyandırdı. Sağlıktaki gücümüz bunu çok fazla htirmedi. Yoğun bakım yatağı varmıdır, ventilatör problemi yaşar mıyım, ilaç eksik olur mu? Hiç bunları yaşamadık, hakikaten yedekleriyle birlikte üniversitede 32 tane yoğun bakım yatağı oluşturuldu. Devletin gücünü gösterir bu. Devletimizin 50 milyar dolar civarında pandemiyle ilgili gideri var. 400 kattirilyon bir paradan bahsediyoruz. Pandemi olmasaydı, vatandaşa hizmet olarak kullanılabilirdi.

Ekonomileri de etkiledi pandemi, vekilimiz söyledi Çin, Rusya herşeyi toparlıyor. Fiyatlar uçtu gidiyor. Tüm dünyada fiyatlar artış gösteriyor.

CEYHUN: "Yüzde 85'ini İthal Ediyoruz"

Gübre fiyatları, çiftçimizin en fazla kullandığı hammaddesi sülfürik asit ve amonyak. Yüzde 85'ine yakınını ithal ediyoruz. Sülfürük asit 9 kat artmış durumda. İnşallah Emet'teki ve diğer yerlerdeki tesislerimizde kendimiz tarafından üretildikçe dışa bağımlılığımız azalacak ancak şuanda maalesef bunlar başımıza geliyor, tüm dünyada çok büyük bir sıkıntı var. Devletimizin gücü sayesinde bunları minimum düzeyde hissedeceğiz. İnşallah Rabbim tez zamanda bunu sonlandırsın.

Haziruna teşekkür ediyorum, sabırla, heyecanla dinliyorlar, özlemişiz birbirimizi, hoşgeldiniz sefalar getirdiniz.

 

CEYHUN: "Sosyal Medyadan Algı Kampanyası Yapılıyor"

Sosyal medyadan ajanslar üzerinde algı kampanyası yapılıyor, yalan bir haber üretiliyor, bu haber süslenip püsleniyor, aleyhimize nasıl kullanılabilir bakılıyor, sahte hesaplarla vatandaşa aktarılıyor. 1 milyon civarında tweetten bahsediyoruz. Hamza DAĞ başkanımız açıkladı, yüzde 50si bot hesap, yüzde 20 si sahte hesap. Otomatik olarak ajanslar aracılığıyla oluşturulup, biranda salınıyor, yayılıyor.

 

CEYHUN: Amaçları Manipilasyon, Sanki Çiftçi Öldü Bitti Anlamında Tiyatro Başrol Oyuncusu Yaptılar

Geçtimiz günlerde Özgür ÖZEL geldi, her zamanki hali ve tavrıyla yalanla dolanla başladı. Bir yerde bir vatandaş geçti aa traktörüm yok, devlet öldü bitti gidiyor havası başladı yine. Ciddi manada twetterlara hemen yaymaya başladılar. Kütahya teşkilatımız hemen yakaladı, teşekkür ediyorum, genel merkezimize iletti, traktörüm yok diyen adam Fas'dan eş getirmek vaadiyle 600 insanı dolandıran, dolandırıcının teki; bunu Özgür ÖZEL ve civarındaki muhatap alan arkadaşlar sanki çiftçi öldü, bitti anlamında kullanmak adına bir tiyatroya başrol oyuncusu yaptılar ama teşkilatımız onu yakaladı ve ulusal medyaya yaydı bunu, Özgür ÖZEL'in ziyareti bir anda sönmüş oldu.

Aynısını Meral AKŞENER ziyaretinde görmüştük, Hisarcık'taki manipülasyonu hatırlıyorsunuz bizleri de dahil etmişlerdi. Onların amacı niyeti tamamen manipilasyon.

 

2023'de Ne Olacak?

İlçelerimizin birinde danışma meclisi toplantılarımızda sanırım Gediz'deydi. Genç bir kardeşimiz 2023 diyorsunuz, 2023'te ne olacak? dedi. 18 Haziran'da Cumhurbaşkanlığı seçimi olacak, yüzde 50 + 1 salt çoğunluğa sahip kimse o Cumhurbaşkanı olacak. Olmazsa pazar günü bir seçim daha olacak, çoğunluğu elde eden Cumhurbaşkanı olacak. Ama esas ne olacak, bütün milli projelerimiz çöpe gidecek.

Karşımızdaki muhatap, muhalefetten bahsediyorum, belli milli projeleri sahiplense, dese ki mavi vatan iyi bir şey, Suriye'deki güvenli bölge mantıklı bizi de orada terörden koruyor. Karadeniz diyorsunuz bu sondajlara devam edelim, milli İHA, SİHA evet Libya'da Karadağ'da zaferler oldu, biz de bunları destekleriz ama biz ekonomide farklı bir politika düşünüyoruz, kalkınma planlarımız çok farklı, döviz kuruyla ilgili farklı hedefimiz var falan falan dese vallahi biz koştururuz, yarışırız sonunda da adamlar baskın geldi kazandılar eyvallah deriz, arkalarında dururuz milli projelerde yanlarında yer alırız. Kaybettik, tekrar hazırlanmaya başlarız. Ama arkadaşlar böyle demiyorlar; Karadağ'da ne işimiz var, Libya'dan çekiliriz, Mavi Vatanı bırakırız, TİKA'yı kapatırız, sondajdan vazgeçeriz, politikayı değiştiririz, güçlendirilmiş parlamenter sisteme geçeriz yani bir tane olumlu bir şey söylemiyorlar. Maalesef bunları yalanla dolanla süsleyip, bu kadar icraat, hizmet ve eser yapan hükümeti, Cumhurbaşkanımızı yıpratmak için kullanıyorlar.

 

Kütahya'dan İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ni Değerlendirme

Aldılar, İstanbul'u, Ankara'yı, büyükşehirlerden birçoğunu. Ne yaptılar sanıyorsunuz, İstanbul'da çok kaldım, gidiyorum da, inanın ilave birşey görmedim. İstanbul'un borçlarıyla ilgili birşey paylaşmak istiyorum çok önemli aynısı devletin başına gelecek. 25 yıldan bahsediyoruz, 2 sene önce kazandılar ondan 25 yıl geriye Refah Partisi'ni Cumhurbaşkanımızın seçildiği zamanlardan bahsediyoruz. O zamandan bu zamana İstanbul'un borcu 28milyar TL, adamlar kazanıyor 2 sene önce İMAMOĞLU kazanıyor, o zamandan bu zamana borç 43 milyar 402 milyon TL'ye çıkıyor. 2 sene de alınan borç 15 milyar 402 milyon TL.

Bakın 25 yılda 28 milyar, 2 yılda 15 milyar daha harcanmış. Harcanmış da nereye gitmiş görsek ki 5. köprü yapıldı, Avrasya Tüneli'nin yanına paralel tüneller yapıldı, metro doldu her yer coştu. 3., 5.  havalimanları yapıldı. Deriz ki iş yapılıyor, inanın hiç bir faaliyet yok. Köprü girişinde sağlı sollu peyzaj vardı, çok da güzeldir vizyondur, onları bile kurutmuşlar, onu bile becerememişler.

Az önce vekillerimizin, Musa abimizin anlattığı hizmetlerin heyecanının hissedilmediğini hissediyorum buradan. Yaparsa AK Parti yapar diye bir sloganımız vardı. Şiddetle tekrarlıyorum, 'Yaparsa AK Parti Yapar'

 

AK Parti İl Başkanı Millet İttifakı, İktidar Olursa Neler Olabileceğini Açıkladı

Bu insanların yalanından dolanından başka hiçbir projelerini duymadım, hmedim, htirmediler zaten, olduğunu da düşünmüyorum. Bana soran kıza söyledim, Milli projeler çöpe gider eyvallah, arkasından FETÖ tekrar yurda girer, PKK'lı birisini de Bakan olarak görebilirsin.

HDP destekleyecek Millet İttifakını, sonuçta bu da vaad edildi. İstanbul'da 43bine yakın personel alındığı bunların içinde çok sayıda HDP'li ve PKK'lı olduğu söyleniyor. Geçtiğimiz günlerde Başkanlığımızı ziyaret ettiler. El altından bunlar alınıyor, aynısı olacak. HDP ne dedi, İstanbul'u beraber kazandık, sizi bu eleştirilerden dahi men ediyoruz. Adamlar kendi aralarında illa ki konuşuyorlardır, personel alımı noktasında.

Yarın bu adamlar nerelere yerleşecekler sanıyorsunuz, en gerçekten önemli mevkilere bu insanlar yerleşmek isteyecekler. Düşünün Milli Güvenliğimize böyle birinin yerleştiğini, İçişleri Bakanlığımızda bulunduğunu, Allah korusun. Zaten bir ton düşmanımız var içeriden bu tür bir zaafiyet yaşarsak çok ciddi sıkıntı yaşarız

CEYHUN: Cumhurbaşkanımızın 'Milletimize Hakkaniyetli Hizmet Edin' Düsturuyla Hareket Ediyoruz

Allah Cumhurbaşkanımızdan razı olsun, il başkanları toplantısında ve daha sonrasında bize söylediği, "Milletimize hakkaniyetli hizmet edin" O kadar hizmet etmiş insanımız var, nokta kadar kara lekeleri yok, bundan emin olabilirsiniz, insanımız hizmet odaklı, iyi niyetli, ben hepsine teşekkür ediyorum.

Kütahya'mızda güzel hizmetler oluyor. Millet bahçemizi ben de ziyaret ettim. İnşallah yakında hizmete girecek, önemli hizmetler. Yakın zamanda inşallah kentsel dönüşümle toki'nin projeleri başlıyor, inköy civarında toki'nin desteğiyle işyeri alanları oluşturuluyor. Yoncalı'da futbol sahaları yeni bir vizyon katacak inşallah. Bizim zamanımızda çalışmalar yapılmıştı, şimdi de noktalandırılmak üzere. Hizmetlerin takibi ve devamı yönünde çalışmalarımıza devam ediyoruz.

2023'e yaklaşırken, samimiyetle çalışmaya devam edeceğiz, biz seferden sorumluyuz. Gayretle, iyi bir şekilde çalışan insanlardan eylesin." Dedi.  - DORUK Fatma

Kaynak: (DORUK) - DORUK GAZETESİ Editör: Fatma Çakır
Yorumlar
Haber Yazılımı