Haber Detayı
22 Şubat 2022 - Salı 15:08 Bu haber 3465 kez okundu
 
Göz Şeker Ölçüm Cihazı ve Dijital Estetik Diş Kliniği KSBÜ'de
KSBÜ farklılıkları yaşatmaya ve şehrimize kazandırmaya devam ediyor. Yine Türkiye'de sayılı yerlerde bulunan göz şeker ölçüm cihazı ile ülkemizde 2 yerde bulunan dijital estetik diş kliniği KSBÜ bünyesinde hizmet veriyor.
SAĞLIK Haberi
Göz Şeker Ölçüm Cihazı ve Dijital Estetik Diş Kliniği KSBÜ'de

KSBÜ farklılıkları yaşatmaya ve şehrimize kazandırmaya devam ediyor. Yine Türkiye'de sayılı yerlerde bulunan göz şeker ölçüm cihazı ile ülkemizde 2 yerde bulunan dijital estetik diş kliniği KSBÜ bünyesinde hizmet veriyor. MHP Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş beraberindeki heyet ile birlikte Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi (KSBÜ) Ağız ve Diş Sağlığı Uygulama ve Araştırma Merkezini ziyaret etti.

 

 

Vekil Ahmet Erbaş, KSBÜ Rektörü Prof. Dr. Vural Kavuncu ile birlikte farklı bölümleri ziyaret ederek, tedaviye gelenlere geçmiş olsun dileklerini iletti. Diş hekimleri yaptıkları çalışmalar hakkında Vekil Erbaş ve heyete bilgilendirme yaptı. Ayrıca uygulanan yeni teknolojinin avantajlarından bahsedildi.

Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Çekirdekçi, Kütahya Devlet Hastanesinin ilk Diş Hekimi Ferhan Eyüp Tunçbilek tarafından bağışlanan eski diş tedavisi aletleri hakkında bilgi verdi.

 

Vekil Erbaş KSBÜ Diş Hastanesindeki Çalışmaları Tebrik Etti

Vekil Erbaş'ın Türkiye'de sayılı olan özel bir cihazla gözdeki şeker oranı ölçüldü. Bunların dışında Türkiye'de sadece iki yerde bulunan Dijital ve Estetik Diş Kliniğinin özelliklerinden de bahsedildi.

Programın sonunda Rektör Kavuncu ileriye yönelik projeleri aktardı.

Erbaş konuşmasında, "İnanılmaz güzel cihazlar var. Yapılan çalışmalar dolayısıyla hocalarımı tebrik ediyorum. Bizlerin yapacağı şu; memleketimizin böyle özel yerlerini tanıtmamız gerekiyor." dedi.

Ziyaret programında Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş dışında MHP Kütahya İl Başkanı Selçuk Alıç, MHP Kütahya Merkez İlçe Başkanı Ayhan Toy, Seyitömer Belediye Başkanı Halil Öztürk ve diğer konuklar; KSBÜ’den ise Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Çekirdekçi, Ağız ve Diş Sağlığı Uygulama ve Araştırma Merkezi Başhekimi Doç. Dr. Berceste Güler ile birlikte hekim ve personeller yer aldı. - DORUK

Kaynak: (DORUK) - DORUK GAZETESİ Editör: DORUK
Yorumlar
Haber Yazılımı