Haber Detayı
02 Ekim 2019 - Çarşamba 13:40 Bu haber 1501 kez okundu
 
Gıda Mühendisleri Platformundan, Çölyak Derneğine Ziyaret
Kütahya Gıda Mühendisleri Platformu Üyelerinden, Çölyak Derneğine Anlamlı Ziyaret
YEREL Haberi
Gıda Mühendisleri Platformundan, Çölyak Derneğine Ziyaret

Kütahya'da meslekte birlik amacıyla bir araya gelen Kütahya Gıda mühendisleri platformu kurucusu ve üyeleri tarafından Salı günü Kütahya Çölyak ve Pku yaşam derneği’ ne ziyaret gerçekleştirildi. Dernek Başkanı Nuray Sayıner tarafından karşılanan platform üyeleri, Nuray Sayıner'den Çölyak hastalığı,  Kütahya'da bulunan hastalar, hastalıkla mücadele çalışmaları hakkında detaylı bilgiler aldılar.

Kütahya Gıda Mühendisleri Platformu,  2018 yılında kurulan ve Kütahya ve ilçelerinde etkin faaliyetleri ile üye sayısını her geçen gün artırarak, Çölyak hastalarının hayatlarına dokunmak ve yaşam kalitelerini arttırmak için özverili şekilde başta dernek başkanı ve üyeleri tarafından çalışmaları sürdüren Kütahya Çölyak ve PkU yaşam derneği ile bir araya gelerek birlikte yeni projeler üretmek ve hayata geçirmek için fikir alışverişinde bulundular. 

Ziyarete katılan gıda mühendisleri, ziyaret ile Çölyak hastalığı ve hastalıkla mücadele konusunda bilinçlendiklerini, bundan sonra Çölyak hastalığı konusunda toplumda farkındalık yaratmak için ellerinden gelen çalışmalara katkıda bulunacaklarını, Dernek Başkanı Nuray hanımın özverili çalışmalarını takdirle karşıladıklarını dile getirdiler. Anlamlı ziyaret platform kurucularından Eyüp Cihan' ın dernek başkanı Nuray Sayıner e teşekkür plaketi sunması ile son buldu. - DORUK

Kaynak: Editör: DORUK
Yorumlar
Haber Yazılımı