Haber Detayı
07 Şubat 2021 - Pazar 10:52 Bu haber 10710 kez okundu
 
Emet Belediyesi 7 Hizmet Aracını Halkın Hizmetine Sundu
Emet Belediyesince hibe ve özkaynaklar yolu ile alınan 7 hizmet aracı kesilen kurban ve yapılan dualarla hizmete alındı.
İLÇELERİMİZ Haberi
Emet Belediyesi 7 Hizmet Aracını Halkın Hizmetine Sundu

          Emet Belediyesince 1 milyon 200 bini hibe, 1 milyon 800 bini belediye öz kaynaklarından olmak üzere toplamda 3 milyon TL’ye alınan 7 hizmet aracı düzenlenen törenle belediye araç filosuna katıldı.

          Bir adet kepçe, bir adet vidanjör, bir adet yol süpürme aracı, bir adet çöp arabası, bir adet kamyon, bir adet arazöz ve bir adet hizmet aracı için Emet Belediyesi önünde sade bir tören düzenlendi.

          Törene Emet Belediye Başkanı Hüseyin DOĞAN, Emet Belediyesi meclis üyeleri, AK Parti Emet İlçe Başkanı Süleyman CİNER, partinin bazı yönetim kurulu üyeleri ve il genel meclisi temsilcilerinin katıldı.

          Araçların memlekete hayırlı olması ve kullananların her türlü kaza ve beladan defi için Emet İlçe Müftüsü İsmail ÇINAR tarafından yapılan duaların ardından kurban kesildi. Emet Belediye Başkanı Hüseyin DOĞAN, meclis üyeleri ile birlikte araçları inceleyerek tanıtımını yaparken, tören sonrası açıklamalarda bulundu.

Başkan DOĞAN: “Yeni Araçlarımızla 2021 Yılı Hizmet Yılı Olacak”

          Göreve geldikten sonra hizmet kalitelerini artırmanın araç filolarını yenileme ve geliştirmekten geçtiğine inandıklarını ifade eden Emet Belediye Başkanı Hüseyin DOĞAN: “ Bizlere hizmet şansı veren değerli Gazi Emetlilere şükranlarımı sunarken, halkımıza hizmet vermeyi nasip eden Rabbime hamdüsenalar ediyorum. Araçlarımızın 1 milyon 200 bin maliyetli 2 si hibe yolu ile belediyemize kazandırılmıştır.  Bu araçlarımızın belediyemize kazandırılması adına başta sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN olmak üzere, Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Murat KURUM’a, Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcımız Sayın Fatma VARANK’a, AK parti Kütahya Milletvekillerimize, AK parti il başkanlığımıza, AK parti ilçe başkanlığımıza  şükranlarımızı sunuyoruz.

7 aracımızın 5 ‘i ise 1 milyon 800 bin TL olmak üzere belediyemiz özkaynakları ile alınarak halkımızın hizmetine sunulmuştur. Bu araçların alımında katkılarından dolayı belediye meclis üyelerimize ve emeği geçen belediye personelimize teşekkür ediyorum. Bu araçlarımızı halkımıza daha hızlı ve kaliteli hizmet vermek adına belediyemiz araç filosuna kazandırılmıştır.  Bu yağmur bereketli günlerde bizlerde yeni kazandırılan  araçlarımızla birilikte 2021 yılını hizmet ve yatırım ve hizmet yılı  ilan edeceğiz. Halkımıza hayırlı olsun ” dedi.

AK Parti İlçe Başkanı CİNER; “Hep Birlikte  Memleketimiz İçin Çalışıyoruz”

Törende konuşan  AK Parti Emet İlçe Başkanı Süleyman CİNER’de yeni araçların halka hayırlı olması dilekleriyle; “ Hizmet araçlarının belediyemize kazandırılmasında başta Belediye başkanımız Hüseyin DOĞAN olmak üzere ilçe teşkilatımız, il başkanlığımız ve Milletvekillerimizin katkıları oldu. Emeğe geçen herkese teşekkür ederken, araçları kullanacak işçi arkadaşlarımıza yüce rabbim kaza bela vermesin.   2021 yılında da ilçemize hizmet için teşkilatımız, belediyemiz, meclisimiz ve il genel meclisimizle çalışmalarımıza devam edeceğiz ” dedi.

          Belediyeye 4 Araç Daha Gelecek

          7 aracı hizmete alan Emet Belediyesinde 2 pikap, 1 adet 4X4 arazi aracı  ve yeni bir cenaze yıkma aracı alımı içinde gerekli çalışmaların başlatıldığı ve kısa sürede bu araçlarında araç filosuna katılacağı öğrenildi. - DORUK

Kaynak: (DORUK) - DORUK GAZETESİ Editör: DORUK
Yorumlar
Haber Yazılımı