Haber Detayı
23 Temmuz 2020 - Perşembe 18:10 Bu haber 954 kez okundu
 
Eğitim Bir Sen Başkanı KÖSE: Diğer Sendikaların 3 Katı Üyeye Sahibiz
Eğitim Bir Sen Kütahya 1 Nolu Şube Başkanı Fatih KÖSE: Eğitim camiamıza Hayırlı Olsun. Yetkimizi Perçinleyerek Tescilledik. Yüzde 71'le 2020 mutabakatını imzaladık" dedi.
YEREL Haberi
Eğitim Bir Sen Başkanı KÖSE: Diğer Sendikaların 3 Katı Üyeye Sahibiz

Eğitim Bir Sen Kütahya 1 Nolu Şube Başkanı Fatih KÖSE: Eğitim camiamıza Hayırlı Olsun. Yetkimizi Perçinleyerek Tescilledik. Yüzde 71'le 2020 mutabakatını imzaladık" dedi.

14 Şubat 1992'de bir "Erdemliler Hareketi" olarak Merhum Mehmet Akif İNAN ve arkadaşları tarafından kurulan sendikamızın bayrağını daima en yüksekte tutan ve Anadolu'daki ilk şubelerden biri olan Kütahya Şubemiz 2020 Temmuz mutabakatlarına göre tüm ilçelerimizde ve ilimiz genelinde yetkisini pekiştirerek devam ettirdi.

 

Yetkili Sendika belirleme çalışmaları kapsamında, Kütahya İl Milli Eğitim Müdürlüğünde yapılan mutabakatta, Kütahya Eğitim-Bir-Sen 1 No'lu Şube olarak, Kütahya il genelinde eğitim hizmet kolunda sendikalara üye 6006 çalışanın 4269 imzasıyla, yüzde 71'e varan oranla çalışanlarımızı temsil etmenin ve yetkimizi perçinleyerek yenilemenin haklı gururunu taşıyoruz.

 

Mutabakat sonrası bir açıklama yapan Şube Başkanı Fatih KÖSE, sayısal olarak diğer tüm sendikaların üye toplamlarının 3 katına yaklaştıklarını ve yetkinin destanını yazmaya devam ettiklerini belirterek sözlerine şöyle devam etti: ‘Samimiyetle, cesaretle, kararlılıkla yürüttüğümüz mücadelenin, akıttığımız terin, gösterdiğimiz çabanın karşılığını almış; mazlumdan, mağdurdan, milli iradeden ve medeniyet değerlerinden yana duruşuyla eğitim çalışanlarının teveccühünü kazanmış sendikamız, eğitim çalışanları için emin adımlarla yoluna devam etmektedir.

Çözüm odaklı değil problem odaklı çalışan, kendi insanıyla ve onun değerleriyle kavgalı sendikalar daima kaybetmeye mahkûmdur. Eğitim Bir-Sen’in sendikacılığında yetkili olmak amaç değil araçtır. Bizim için yetki, emeği ve ekmeği yüceltmenin yanında, özelde kamu çalışanlarının, genelde ise; ülkemizin menfaatlerini gözetmektir. Ve bununla birlikte insanlık ailesinin tüm bireylerinin insan onuruna yakışır bir hayat standardına ulaşmasını sağlama adına sadece bir vesiledir. Kamu çalışanlarının haklarını koruma ve geliştirme mücadelemize devam edeceğiz. Emek, hak, özlük ve özgürlük mücadelemiz, tam ve koşulsuz demokrasi yolunda artarak devam edecektir. Ben bu vesile bu kutlu mücadelede; yetkinin destanının yazılmasında gece gündüz demeden çalışan, emek veren, zamanının önemli bir kısmını sendikal mücadelemize hasreden; yönetim kurulumuza, ilçe başkanlarımıza ve yönetimlerine, işyeri temsilcilerimize ve tüm değerli üyelerimize teşekkür ederim.

'İşimiz, derdimiz, kendimiz millet;  yükümüz yeniden medeniyet' mefkuresiyle bu mücadeleyi günümüze ve Kütahya'da teşkilatlı birlikteliğimizi 4269'e taşıdık.

Başta merhum Mehmet Akif İNAN olmak üzere ahirete irtihal eden tüm öncülerimizi rahmetle yâd ediyoruz.

Türkiye'nin karanlık dönemlerinde bir ışık ve bir umut olarak ortaya çıkan sendikamız, Türkiye'nin yeniden karartılmasına asla ve asla müsaade etmeyecektir.

Tüm teşkilat mensuplarımıza, yönetim kurulu üyelerimize, ilçe temsilcilerimize, komisyonlarımıza, işyeri temsilcilerimize ve tüm gönül dostlarına selam olsun.

Evet! Bir defa daha eğitim çalışanları sendikamızı güçlü bir şekilde Yetkili Sendika makamına getirdi.

Eğitim-Bir-Sen'in sendikacılığında yetkili olmak amaç değil araçtır. Bizim için yetki; emeği ve ekmeği yüceltmenin yanında özelde kamu çalışanlarının genelde ise ülkemizin menfaatlerini korumak ve geliştirmektir.

Gayretimize ortak olmanın bahtiyarlığını bizimle paylaşmak isteyen ve henüz üyemiz olmamış eğitim çalışanlarımızı da Eğitim-Bir-Sen bayrağı altında birlik olma çağrımızı bir defa daha yineliyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle yetkimiz kutlu, birlikteliğimiz daim olsun." dedi. - DORUK

Kaynak: (DORUK) - DORUK GAZETESİ Editör: DORUK
Yorumlar
Haber Yazılımı