Haber Detayı
31 Ağustos 2022 - Çarşamba 16:31 Bu haber 2272 kez okundu
 
Dumlupınar'da Tören Esnasında Hayatını Kaybetti
GÜNCEL Haberi
Dumlupınar'da Tören Esnasında Hayatını Kaybetti

Dünya Barış elçisi olarak da tanınan ve Çanakkale Gazisi Hüseyin KAÇMAZ'ın oğlu olan Turgut KAÇMAZ, Büyük Zafer'in 100. Yılı törenlerinde önce Dumlupınar Şehitliğinde konuşmasını yaptı; daha sonra fenalaşan Turgut KAÇMAZ Zaferin kazanıldığı topraklarda hayata veda etti.

KSBÜ Rektörü Prof. Dr. Vural KAVUNCU tarafından ilk müdahalesi yapılarak, Altıntaş Devlet Hastanesine kaldırılan Turgut KAÇMAZ, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Kütahya Zafertepe Çalköy'deki Zaferin 100. Yılı kutlamaları esnasında fenalaşan ve 86 yaşında olan KAÇMAZ, hayatını kaybetti. "Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde 1994 yılında 110 yaşında vefat eden Çanakkale gazisi Hüseyin KAÇMAZ'ın oğlu Turgut KAÇMAZ, Dünya Barış elçisi olarak da tanınıyordu.

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Muharrem KASAPOĞLU, Kütahya Valisi Ali ÇELİK, Kütahya Milletvekilleri Ahmet ERBAŞ, Ahmet TAN, İshak GAZEL, Ceyda ÇETİN ERENLER, KSBÜ Rektörü Prof. Dr. Vural KAVUNCU, DPÜ Rektörü Prof. Dr. Kazım UYSAL, Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim IŞIK, Altıntaş Belediye Başkanı Arif TEKE, askeri erkan ve protokolün de hazır olduğu törenler esnasında protokolde oturmakta olan KAÇMAZ, konuşmalar devam ederken aniden rahatsızlandı. KSBÜ Rektörü Prof. Dr. Vural KAVUNCU tarafından ilk müdahalesi yapılan KAÇMAZ, ambulansla Altıntaş Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı ancak tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı, hayatını kaybetti. - DORUK

Kaynak: (DORUK) - DORUK GAZETESİ Editör: DORUK
Yorumlar
Haber Yazılımı