Haber Detayı
27 Nisan 2021 - Salı 09:24 Bu haber 1822 kez okundu
 
DPÜ ve İHH'nın Yardım Tırı Suriye'ye Törenle Gönderildi
Kütahya Dumlupınar Üniversitesi ve İHH İnsani Yardım Vakfı (İHH) iş birliği ile Suriye’nin İdlib kentindeki ihtiyaç sahipleri için başlatılan Seninle Tamamlansın adlı yardım kampanyasıyla toplanan 185 bin TL değerinde yardım malzemeleri düzenlenen törenle yola çıktı. Kütahya olarak yapılan 150 evin, 10'unu DPÜ yaptı.
GÜNCEL Haberi
DPÜ ve İHH'nın Yardım Tırı Suriye'ye Törenle Gönderildi

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi ve İHH İnsani Yardım Vakfı (İHH) iş birliği ile Suriye’nin İdlib kentindeki ihtiyaç sahipleri için başlatılan Seninle Tamamlansın adlı yardım kampanyasıyla toplanan 185 bin TL değerinde yardım malzemeleri düzenlenen törenle yola çıktı. Kütahya olarak yapılan 150 evin, 10'unu DPÜ yaptı.

DPÜ’nün başlattığı Seninle Tamamlansın kampanyasında toplanan yardım malzemeleri İdlib’e gönderildi.

Evliya Çelebi Yerleşkemizdeki Kapalı Spor Salonu önünde düzenlenen törene Rektörümüz Prof. Dr. Kâzım Uysal, Rektör yardımcılarımız Prof. Dr. Muammer Gavas, Prof. Dr. Hasan Göçmez ve Prof. Dr. Mustafa Aydın, Genel Sekreter Vekilimiz Prof. Dr. Atilla Batur, İHH Kütahya Derneği Başkanı Mustafa Yenipazar ve her iki kurumun personelleri katıldı.

 

PROF. DR. UYSAL: MİLLETİMİZ İNSANİ YARDIMDA AÇIK ARA ÖNDEDİR

Törende bir konuşma yapan Prof. Dr. Kâzım Uysal, şunları söyledi: Böylesi mübarek bir günde böylesi güzel bir kampanyayı başlattık. Yaklaşık 185 bin TL’lik yardım malzemesini Suriye’de en ihtiyaç olan yerlere ulaştıracağız. Bu anlamda özellikle İHH Derneğine teşekkür ediyorum. Bunun yanı sıra Kütahya olarak o bölgede 150 briket ev yapıldı. Bunun 10 tanesini de üniversitemiz yaptı. Üniversitemiz akademik, idari ve tüm çalışanlarıyla bu kampanyaya destek verdi. Rabbimden sevaplarının ziyade olmasını niyaz ediyorum. 

Milletimiz tarih boyunca insanî yardım bakımından açık ara öndedir.  ABD’den, Almanya’dan, İngiltere’den daha fazla insani yardım yaptık. Ancak bugün gelinen noktada bu asil millete maalesef soykırım ithamında bulunanlar var. Biz onlara öncelikle aynaya bakmalarını tavsiye ediyoruz. Aynaya baktıkları zaman asıl soykırımcının kendileri olduğunu görecekler. Irak’ı, Suriye’yi, bu coğrafyayı ne hâle getirdiklerine baksınlar. Aziz milletimizin tarihinde soykırım olmadığı gibi insani yardım, şefkat, merhamet bakımından da eline su dökebilecek başka bir millet yoktur. Önce bölücü terör örgütü ile üstümüze geldiler. Bu kahraman millet ve kahraman ordu üstesinden geldi ve muzaffer olduk. Yetmedi bin bir entrikayla FETÖ ile üzerimize geldiler. Bu milleti can damarından vurmaya çalıştılar. Bizim tarihimizde leke yok. Attıkları çamurda döner kendileri boğulurlar. Üniversitemiz şimdi olduğu gibi, İHH gibi sivil toplum kuruluşları ile çalışmaya ve farklı yöndeki yardımlara da katkı sağlamaya devam edecektir. Destek veren herkese teşekkür ediyorum.

YENİPAZAR: DPÜ BİZİMLE GÖNÜL BİRLİKTELİĞİ YAPTI

Dernek Başkanı Mustafa Yenipazar da düzenledikleri yardım kampanyasında Üniversitemizle yaptıkları iş birliğinden ve yapılan bağışlardan dolayı memnun olduğunu ifade ederek şöyle konuştu:

Suriye’deki durum herkesin malumu. Elbette dünyanın her yerinde büyük sıkıntılar var ama bazı bölgelerin acıları daha fazla. Allah razı olsun, bu anlamda Kütahya Dumlupınar Üniversitesi bizimle birlikte bir gönül birlikteliği yaptı. O bölgeye yönelik ortak bir hayır faaliyeti başlatmış olduk. Tabi sadece bu tırla sınırlı kalmadı bölgeye yapmış olduğumuz briket evler var Kütahya Mahallesi. Oraya da ciddi destek vermiş oldular. İnşallah bundan sonra bu hayır faaliyetlerini hep birlikte sürdürmeyi hedefliyoruz. Kütahya halkımıza ve diğer kurumlarımıza desteklerinden dolayı teşekkür ediyoruz.

Konuşmaların ardından içinde yatak, ranza, yiyecek, giyim eşyaları ile oyuncakların yer aldığı yardım tırı, Suriye vatandaşlarına ulaştırılmak üzere İdlib’e uğurlandı. - DORUK

Kaynak: (DORUK) - DORUK GAZETESİ Editör: DORUK
Yorumlar
Haber Yazılımı