Haber Detayı
09 Mayıs 2020 - Cumartesi 15:02 Bu haber 8104 kez okundu
 
DPÜ Spor Bilimleri Fakültesi Kuruldu
Cumhurbaşkanlığı kararnamesine göre DPÜ BESYO kapatılarak, DPÜ Spor Bilimleri Fakültesi kuruldu.
EĞİTİM Haberi
DPÜ Spor Bilimleri Fakültesi Kuruldu

Cumhurbaşkanlığı kararnamesine göre DPÜ BESYO kapatılarak, DPÜ Spor Bilimleri Fakültesi kuruldu.

9 Mayıs 2020 tarih 31122 sayılı resmi gazetenin 8 Mayıs 2020 tarih 2504 karar sayılı Cumhurbaşkanı Kararının ekli 1 sayılı listede belirtilen Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi'nin kurulmasına; ekli 2 sayılı listede belirtilen Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu'nun kapatılmasına; 2809 sayılı Yükseköğretim Kurumları Kanunun ek 30.maddesi gereğince karar verilmiştir.

DPÜ BESYO Müdürü Prof. Dr. Adnan ERSOY: "Kütahya Dumlupınar Üniversitesi SPOR BİLİMLERİ FAKÜLTESİ Üniversitemize, Kütahya' mıza ve Ülkemize Hayırlı olsun İnşallah.

Bu süreçte başından beri bizi destekleyen, teşvik eden Sayın Rektörümüz Prof. Dr. Kazım UYSAL hocam başta olmak üzere, Rektör Yardımcısı Hocalarımıza, Üniversitemiz Senato Üyelerine, Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı ve çalışanlarına, Müdür Yardımcılarımıza, Bölüm Başkanlarımıza, Yüksekokul Sekreterinize, tüm hocalarımıza ve idari personelimize sonsuz teşekkür ediyorum.  ... HAYIRLI OLSUN..." ifadelerini kullandı.

Mart ayında da Cumhurbaşkanlığı kararnamesine göre DPÜ Fen Bilimleri, Sosyal Bilimler ve Eğitim Bilimleri Enstitüleri kapatılarak, DPÜ Lisansüstü Eğitim Enstitüsü kurulmuştu.

DORUK Gazetesi olarak DPÜ Spor Bilimleri Fakültesi'nin şehrimize ve ülkemize hayırlı olmasını dileriz. - DORUK Fatma Çakır

Kaynak: (DORUK) - DORUK GAZETESİ Editör: Fatma Çakır
Yorumlar
Haber Yazılımı