Haber Detayı
24 Mart 2021 - Çarşamba 18:44 Bu haber 6929 kez okundu
 
DORUK Gazetesi’nden İl Kültür Turizm Müdürlüğü’ne Ziyaret
DORUK Gazetesi olarak İmtiyaz Sahibi Fatma ÇAKIR ve Gazetemiz Kurucularından Ahmet ARABACI Kütahya İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nü Ziyaret ettiler. Ziyaret esnasında Kütahya İl Turizm Müdürlüğü’nün çalışmaları hakkında bilgiler alınıldı ve Kütahya’nın durumu hakkında istişarelerde bulunuldu.
YEREL Haberi
DORUK Gazetesi’nden İl Kültür Turizm Müdürlüğü’ne Ziyaret

DORUK Gazetesi olarak İmtiyaz Sahibi Fatma ÇAKIR ve Gazetemiz Kurucularından Ahmet ARABACI Kütahya İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nü ziyaret ettiler. Ziyaret esnasında, Kütahya İl Turizm Müdürlüğü’nün çalışmaları hakkında bilgiler alınıldı ve Kütahya’nın durumu hakkında istişarelerde bulunuldu.

 

“Elimizden Geldiğice Halka Hizmetimizi Sürdürüyoruz”

Yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi veren İl Kültür ve Turizm Müdürü Zekeriya ÜNAL: “Vahit Paşa İl Halk Kütüphanesi Müdürü Barış Bey ile Aslanapa’ya gittik. Aslanapa’da ki kütüphanemizde çalışmalar sürmekte ve tamiratı devam etmektedir. Simav’da ki kütüphanemizin ise; yapım aşaması tamamlandı, kitapları temin edildi. Kısa sürede faaliyete geçeceğiz inşallah. Elimizden geldiğice halka hizmetimizi sürdürüyoruz.

 

 

 

“Hizmet Sadece Yapılandan İbaret Değildir”

Hizmet sadece yapılandan ibaret değildir. Gördüğümüz eksiklikleri düzeltmekte hizmet etmek demektir. Bu çerçevede; Ulu cami’nin onarımı bizimle ilgili bir konu değildi fakat ben birkaç kez gittiğimde gördüm ki boya badana yapılırken, Ulu Cami’nin tarihi değer taşıyan kapılarına sıçrayan boyalar, oldukça rahatsız ediciydi. Kayıtsız kalmak mümkün değildi. Konuyla alakalı restoratörümüzü görevlendirdik.

Mesela Dönenler Cami; Girişte bir bölüm camla kaplı bir şekilde, yağmur oluğundan gelen suların don tutması çok olağan. Namaza gelen insanların kayıp düşmeleri, olumsuz etkilenmeleri söz konusuydu. Olay hakkında yetkililerle konuştum ve olayı çözdük. Çevremizde gördüğümüz eksiklikleri de dile getirmek hizmettir.

 

 

“Şehrimizdeki 2 Üniversite İle İş Birliği Protokolü İmzaladık”

Yaptığımız çalışmalara değinecek olursam Kütahya’mızdaki 2 üniversite ile yani Kütahya Dumlupınar Üniversitesi ve Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi ile Evliya Çelebi fotoğraf Derneği ile çalışmalarımız sürüyor. Hem Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi hem de Dumlupınar Üniversitesi ile "İş Birliği Protokolü" imzaladık. Bu kapsamda güzel işlere imza atıyoruz; 3 tane belgesel yaptık. Mehmet GÜRSOY Belgeseli, Türkiye Solo Halk Dansları Türkiye Şampiyonu Ferace Zeybeği Yusuf TÜRKEV: Genç bir kardeşimizdir, onu Dumlupınar’a Şehitliklere götürdük ve onunla inanılmaz bir belgesel yaptık fakat daha yayımlanmadı. Bu hafta sonu ise Hamza ÜSTÜNKAYA Belgeseli, sırada ise Mehmet KOÇER Belgeseli var.” diyerek gazetemizin Kurucusu Ahmet ARABACI’ya “Üstadım sizinle de bir belgesel yapalım. Basının duayeni, basında zirve, basın etiği, ömrünü Kütahya’ya adamış, bu sektörde uzun yıllar hakkı hak bilip, hakka ittiba etmiş, kimseyi kırmadan; doğru bildiğini emin adımlarla haykıran sizinle, belgesel yapmak bizim için onur verici.”ifadelerini kullandı.

 

 

Gazetemizin Kurucusu ARABACI ise “Güzel düşünceleriniz için teşekkür ederim. Elbette ki farkında olmadan veya farkında olarak yüklendiğimiz sorumluluklarımız var. Keza Kütahya Belediye Başkanımızın bana ithafen  “Ahmet Abi Kütahya’mızın yaşayan hafızasıdır. Kütahya’nın dününü de iyi bilir, bugününü de iyi bilir. Yarınının da ne olacağını tahmin eder.” gibi sözleri insanlara yükümlülük veren ifadelerdir. Sahip olduğum düşünceleri, tecrübeleri, değerleri insanlarla paylaşmam lazım. Allah rızası için hizmete dönüştürmem gerekli. Bu sorumluluğu üzerimde daha fazla hmeye başladım. Rabbim uzun ömür verdikçe hayra vesile olacak işleri; ehliyetimiz, liyakatimiz yettiğince sürdürmeye devam edeceğiz.”dedi.

“Eğitim Uzaktan Olmaz; Eğitim Göz Göze,  Gönül Gönüle, Baş Başa Olur”

İçinde bulunduğumuz pandemi sürecini değerlendiren Müdür Zekeriya ÜNAL, Uzaktan Eğitim konusuna dikkat çekti: “Pandemi münasebetiyle birçok hizmet aksadı. Eğitim de aksayan hizmetlerden biri. Eğitim uzaktan olmaz. Eğitim göz göze,  gönül gönüle, baş başa olur. Okula yeni başlayan çocuklar bu sene paylaşmak nedir?  El ele tutuşmak nedir? İletişim nedir? Oyun oynamak nedir? Arkadaşlık nedir? Öğrenmediler.  Bir yıl boyunca eğitimden mahrum kalan nesillerin dönütünü yıllar sonra alacağız. Bu dönemde bir yıldır insanlar camiye gitmiyor, bir yıldır insanlar sohbet etmiyor. Bir yıldır insanlar okullara gitmiyor. Bir yıldır belirli gün ve haftalar, bayramlar canla, aşkla, şevkle kutlanmıyor. Bunlar ve daha birçoğu toplumumuz için büyük kayıplardır. Bu kayıpların dönütü yarın bize olumsuz olarak geri dönecek. Bu süreç hepimiz için zorlu bir süreç oldu. Hepimizin bu süreçte Pandemi kuralarına uyup; maske, mesafe ve hijyene dikkat etmesi önem teşkil etmektedir. Bu Pandemi sürecini; özveri, kararlılık ve dayanışma ile en az kayıpla atlatmayı temenni ediyorum.”dedi.

Ziyarette DORUK Gazetesi, KERAMİKA Seramik'in Kütahya tanıtımı adına katkı sunan Kütahya ile ilgili önemli yerlerin resimlerinin bulunduğu tabağı Kültür Turizm Müdürü ÜNAL'a takdim ederken; ÜNAL da DORUK Gazetesi'ne İstiklal Marşı'nın yazılı olduğu takvimi hediye etti. Ziyaret esnasında Kütüphane Müdürü Barış BAŞOĞUL da bulundu.

DORUK Gazetesi olarak başarılı işlere imza atan, İl Kültür ve Turizm Müdürü Zekeriya ÜNAL’a çalışmalarında başarılar diliyoruz. - DORUK Nida

Kaynak: (DORUK) - DORUK GAZETESİ Editör: Nida Kocaman
Yorumlar
Haber Yazılımı