Haber Detayı
10 Kasım 2021 - Çarşamba 14:19 Bu haber 4008 kez okundu
 
Domaniç'e Değer Katanlar Unutulmayacak
Geçmişte Domaniç Belediye Başkanlığı yapan Belediye Başkanları ve ilçeye değer katanların isimler Parklarda ve caddelerde isimleri yaşatılacak.
İLÇELERİMİZ Haberi
Domaniç'e Değer Katanlar Unutulmayacak

Geçmişte Domaniç Belediye Başkanlığı yapan Belediye Başkanları ve ilçeye değer katanların isimler Parklarda ve caddelerde isimleri yaşatılacak.

Domaniç Belediye Başkanı Sahvet Ertürk, vefa örneği göstererek ilçeye hizmet eden geçmiş dönem Belediye Başkanları ve İlçeye hizmet getirme noktasında yatırımlar getiren, ilçemize ahde vefa örneği gösteren isimlerinin unutulmaması adına park ve bahçeler başta olmak üzere cadde ve sokaklara isimleri verilmesini meclise sundu.

"Belediyemize Adım Attığımdan İtibaren Siyaset Bitmiştir"

Konuyu Belediye meclis toplantısına dile getiren Belediye Başkanı Sahvet Ertürk, yaptığı açıklamasında, “Göreve geldiğim 2014 yılında bir söz söylemiştim. Belediyemize adım attığım ilk andan itibaren siyaset bitmiştir. Düşünceleri ne olursa olsun tüm siyasilerimize kapılarımızı açtık. Bu yönde hizmetlerimizi sürdürdük. Bugün yine böyle bir toplantı düzenledik.

Özellikle, Belediyemizin ilk kurulduğu yıldan itibaren ilçemize hizmet etmiş siyasi kimliği ne olursa olsun İlçemiz adına ter dökmüş, hizmet etmiş tüm Belediye Başkanlarımıza ağabeylerimize bir vefa borcumuz olduğunu düşünüyorum. Bu kapsamda ilk olarak rahmetli Rasim Karakoç ağabeyimizin, Belediye Başkanımızın adını Kapalı halı sahamıza vermiştik. Şimdi ise diğer 6 Belediye Başkanımızın ve ayrıca, ilçemizde görev yapmış, ilçemizi unutmamış, ilçemize bir vefa borcum var diyerek ilçemize Açık Ceza Evi kazandırmış olan Savcımız Abdullah Çıtlak’ın isimlerini yaşatmaya geldi.

Bundan sonra Belediye Başkanlarımız, Yahya Yiğit, İbrahim Alper, Necati Kılıçkardeşler, İbrahim Önder, Kadir Yaşar ve Yakup Yardımcı’nın isimleri park, bahçe ve caddelerde yaşatılacak. İlçemize hizmet eden herkese teşekkür ediyorum ve bu vefa örneği için bizlere destek veren Belediye meclisimize teşekkür ederim ” dedi. - T Yiğit

Kaynak: (DORUK) - DORUK GAZETESİ Editör: DORUK
Yorumlar
Haber Yazılımı